ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun., 2018
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Indl. • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 12:00
Antal heats: 4 • Til næste runde: 16 • Q: 1 • q: 12
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-1.6 | ||||
1 | Q | 12.59 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta |
2 | q | 13.42 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM |
3 | q | 13.84 | Ida Hebsgaard Gertsen -03 | Helsingør IF |
4 | 14.52 | Ida Hother le Fevre -04 | Bagsværd AC | |
5 | 14.66 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | |
6 | 14.75 | Laura Kirstine Mortensen -04 | Helsingør IF | |
7 | 14.76 | Emma Lou Christensen Medonos -04 | Ballerup AK | |
HEAT 2 • w:-1.9 | ||||
1 | Q | 13.36 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK |
2 | q | 13.71 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Hvidovre AM |
3 | q | 13.93 | Ingeborg Falck -04 | Sparta |
4 | q | 14.06 | Liv Strauss -03 | Amager AC |
5 | q | 14.28 | Johanne Vilsen -04 | Holte Atletik |
6 | 16.15 | Filippa Dons -04 | Bagsværd AC | |
HEAT 3 • w:-1.9 | ||||
1 | Q | 13.22 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
2 | q | 13.60 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia |
3 | q | 13.70 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK |
4 | q | 14.04 | Aude Tra-bi -03 | Sparta |
5 | 14.52 | Annika G Truelsen -03 | Sparta | |
6 | 14.54 | Annika Vinther -04 | Helsingør IF | |
HEAT 4 • w:-1.9 | ||||
1 | Q | 13.05 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta |
2 | q | 13.32 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF |
3 | q | 14.13 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta |
4 | q | 14.24 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta |
5 | 15.01 | Ida Marie Andresen -04 | Ballerup AK | |
6 | 15.66 | Frederikke Friis Klausen -04 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | 13.45 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | 232 | |
3 | 13.68 | Ida Hebsgaard Gertsen -03 | Helsingør IF | 208 | |
4 | Laura Kirstine Mortensen -04 | Helsingør IF | 212 | ||
5 | 14.36 | Ida Hother le Fevre -04 | Bagsværd AC | 35 | |
6 | 14.43 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 460 | |
7 | Emma Lou Christensen Medonos -04 | Ballerup AK | 68 | ||
8 | 12.48 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 438 | |
HEAT 2 | |||||
2 | 12.63 | DNS | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 183 |
3 | 14.30 | Liv Strauss -03 | Amager AC | 21 | |
4 | 14.62 | Filippa Dons -04 | Bagsværd AC | 32 | |
5 | 13.83 | Ingeborg Falck -04 | Sparta | 401 | |
6 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Hvidovre AM | 275 | ||
7 | 13.36 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 111 | |
8 | Johanne Vilsen -04 | Holte Atletik | 246 | ||
HEAT 3 | |||||
2 | 12.95 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 60 | |
3 | 14.18 | Annika Vinther -04 | Helsingør IF | 200 | |
4 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 291 | ||
5 | 14.09 | Annika G Truelsen -03 | Sparta | 356 | |
6 | 13.12 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 95 | |
7 | Aude Tra-bi -03 | Sparta | 362 | ||
HEAT 4 | |||||
2 | 12.66 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 411 | |
3 | 14.03 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | 364 | |
4 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 361 | ||
5 | 14.20 | Ida Marie Andresen -04 | Ballerup AK | 76 | |
6 | Frederikke Friis Klausen -04 | Ballerup AK | 71 | ||
7 | 13.12 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF | 134 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 12.48 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 438 | |
2 | 12.66 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 411 | |
3 | 12.95 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 60 | |
4 | 13.12 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 95 | |
5 | 13.12 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF | 134 | |
6 | 13.36 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 111 | |
7 | 13.45 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | 232 | |
8 | 13.68 | Ida Hebsgaard Gertsen -03 | Helsingør IF | 208 | |
9 | 13.83 | Ingeborg Falck -04 | Sparta | 401 | |
10 | 14.03 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | 364 | |
11 | 14.09 | Annika G Truelsen -03 | Sparta | 356 | |
12 | 14.18 | Annika Vinther -04 | Helsingør IF | 200 | |
13 | 14.20 | Ida Marie Andresen -04 | Ballerup AK | 76 | |
14 | 14.30 | Liv Strauss -03 | Amager AC | 21 | |
15 | 14.36 | Ida Hother le Fevre -04 | Bagsværd AC | 35 | |
16 | 14.43 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 460 | |
17 | 14.62 | Filippa Dons -04 | Bagsværd AC | 32 | |
18 | Frederikke Friis Klausen -04 | Ballerup AK | 71 | ||
19 | Emma Lou Christensen Medonos -04 | Ballerup AK | 68 | ||
20 | Laura Kirstine Mortensen -04 | Helsingør IF | 212 | ||
21 | Johanne Vilsen -04 | Holte Atletik | 246 | ||
22 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Hvidovre AM | 275 | ||
23 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 291 | ||
24 | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 361 | ||
25 | Aude Tra-bi -03 | Sparta | 362 | ||
26 | 12.63 | DNS | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 183 |
27 | 12.77 | DNS | Annika Baun Haldbo -03 | Sparta | 354 |
28 | 13.85 | DNS | Ronja Bøgelund Laursen -03 | Ballerup AK | 109 |
29 | 14.00 | DNS | Karoline Dybdahl -03 | Ballerup AK | 80 |
30 | 15.02 | DNS | Ella Kreisby-Pedersen -03 | Ballerup AK | 66 |
31 | DNS | Caroline Andersen -03 | Helsingør IF | 202 | |
32 | DNS | Søs Sühler -04 | IK Olympia | 299 |
100 meter • Semi • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 13:25
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 3 • q: 2
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-1.2 | ||||
1 | Q | 12.83 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta |
2 | Q | 12.99 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
3 | Q | 13.40 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM |
4 | q | 13.64 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia |
5 | 13.83 | Ingeborg Falck -04 | Sparta | |
6 | 13.93 | Ida Hebsgaard Gertsen -03 | Helsingør IF | |
7 | 14.02 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | |
HEAT 2 • w:-0.4 | ||||
1 | Q | 12.56 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta |
2 | Q | 13.14 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF |
3 | Q | 13.34 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK |
4 | q | 13.53 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK |
5 | 13.77 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Hvidovre AM | |
6 | 13.79 | Aude Tra-bi -03 | Sparta | |
7 | 13.93 | Liv Strauss -03 | Amager AC | |
8 | 14.25 | Johanne Vilsen -04 | Holte Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | 14.13 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | 364 | |
2 | 14.24 | DNS | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 361 |
3 | 13.05 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 411 | |
4 | 13.42 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | 232 | |
5 | 13.22 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 60 | |
6 | 13.60 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 291 | |
7 | 13.84 | Ida Hebsgaard Gertsen -03 | Helsingør IF | 208 | |
8 | 13.93 | Ingeborg Falck -04 | Sparta | 401 | |
HEAT 2 | |||||
1 | 14.06 | Liv Strauss -03 | Amager AC | 21 | |
2 | 14.28 | Johanne Vilsen -04 | Holte Atletik | 246 | |
3 | 12.59 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 438 | |
4 | 13.70 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 95 | |
5 | 13.32 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF | 134 | |
6 | 13.36 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 111 | |
7 | 14.04 | Aude Tra-bi -03 | Sparta | 362 | |
8 | 13.71 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Hvidovre AM | 275 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 12.59 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 438 | |
2 | 13.05 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 411 | |
3 | 13.22 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 60 | |
4 | 13.32 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF | 134 | |
5 | 13.36 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 111 | |
6 | 13.42 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | 232 | |
7 | 13.60 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 291 | |
8 | 13.70 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 95 | |
9 | 13.71 | Stine Engberg Mikkelsen -04 | Hvidovre AM | 275 | |
10 | 13.84 | Ida Hebsgaard Gertsen -03 | Helsingør IF | 208 | |
11 | 13.93 | Ingeborg Falck -04 | Sparta | 401 | |
12 | 14.04 | Aude Tra-bi -03 | Sparta | 362 | |
13 | 14.06 | Liv Strauss -03 | Amager AC | 21 | |
14 | 14.13 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | 364 | |
15 | 14.28 | Johanne Vilsen -04 | Holte Atletik | 246 | |
16 | 14.24 | DNS | Asta Ellermann-Kingombe -04 | Sparta | 361 |
100 meter • Finale • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 15:15
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:-0.4 | |||
1 | 12.56 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta |
2 | 12.81 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta |
3 | 12.92 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK |
4 | 13.12 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF |
5 | 13.31 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM |
6 | 13.36 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK |
7 | 13.52 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK |
8 | 13.83 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 13.53 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 95 | |
2 | 13.64 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 291 | |
3 | 12.99 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 60 | |
4 | 13.14 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF | 134 | |
5 | 12.56 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 438 | |
6 | 12.83 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 411 | |
7 | 13.34 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 111 | |
8 | 13.40 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | 232 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 12.56 | Marie Høgh Larsen -03 | Sparta | 438 | |
2 | 12.83 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Sparta | 411 | |
3 | 12.99 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 60 | |
4 | 13.14 | Angela Timm -03 | Frederiksberg IF | 134 | |
5 | 13.34 | Selma Bertram -03 | Ballerup AK | 111 | |
6 | 13.40 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | 232 | |
7 | 13.53 | Nanna Grubert -04 | Ballerup AK | 95 | |
8 | 13.64 | Augusta Bendsen -03 | IK Olympia | 291 |