ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
17-18 jan., 2015
Arrangør: Ballerup AK
60 meter • Indl. • Drenge 16-17 år • Lørdag kl. 11:05
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 3 • q: 2
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | ||||
1 | F | 7.43 | Nicolai Lind Andersen -98 | Sparta |
2 | F | 7.52 | Simon Traoré -98 | Sparta |
3 | F | 7.57 | Sofus Rasmus Clausen -98 | Sparta |
4 | f | 7.64 | Oliver Chabert -99 | Greve Atletik |
5 | 7.71 | Jacob Hvorup -99 | Sparta | |
6 | 7.73 | Jens Raabyemagle -99 | Sparta | |
7 | 7.85 | Usche Aham -99 | Amager AC | |
HEAT 2 • w:X | ||||
1 | F | 7.31 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik |
2 | F | 7.57 | Mads Holm -99 | Sparta |
3 | F | 7.62 | Jonathan Aquino -99 | Sparta |
4 | f | 7.68 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik |
5 | 7.71 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Sparta | |
6 | 7.73 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | Sparta | |
7 | 7.92 | Peter Rasmussen -98 | Amager AC | |
8 | 8.05 | Mathias Skifter Andersen -99 | Slagelse Atletik DELTA |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | Usche Aham -99 | Amager AC | 27 | ||
2 | 7.39 | Simon Traoré -98 | Sparta | 564 | |
3 | 7.93 | Jens Raabyemagle -99 | Sparta | 442 | |
4 | 7.62 | Sofus Rasmus Clausen -98 | Sparta | 570 | |
5 | 7.45 | Nicolai Lind Andersen -98 | Sparta | 494 | |
6 | 7.66 | Jacob Hvorup -99 | Sparta | 440 | |
8 | 7.90 | Oliver Chabert -99 | Greve Atletik | 218 | |
HEAT 2 | |||||
DNS | Emil Ipsen -99 | Ballerup AK | 73 | ||
7.80 | DNS | Nikolaj Graves -98 | Sparta | 495 | |
1 | Peter Rasmussen -98 | Amager AC | 23 | ||
2 | 7.19 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | 219 | |
3 | Mathias Skifter Andersen -99 | Slagelse Atletik DELTA | 372 | ||
4 | 7.71 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | 206 | |
5 | 7.56 | Mads Holm -99 | Sparta | 472 | |
6 | 8.00 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Sparta | 433 | |
7 | 7.60 | Jonathan Aquino -99 | Sparta | 445 | |
8 | 7.75 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | Sparta | 477 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 7.19 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | 219 | |
2 | 7.39 | Simon Traoré -98 | Sparta | 564 | |
3 | 7.45 | Nicolai Lind Andersen -98 | Sparta | 494 | |
4 | 7.56 | Mads Holm -99 | Sparta | 472 | |
5 | 7.60 | Jonathan Aquino -99 | Sparta | 445 | |
6 | 7.62 | Sofus Rasmus Clausen -98 | Sparta | 570 | |
7 | 7.66 | Jacob Hvorup -99 | Sparta | 440 | |
8 | 7.71 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | 206 | |
9 | 7.75 | Marc Hanselmann Nielsen -99 | Sparta | 477 | |
10 | 7.90 | Oliver Chabert -99 | Greve Atletik | 218 | |
11 | 7.93 | Jens Raabyemagle -99 | Sparta | 442 | |
12 | 8.00 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | Sparta | 433 | |
13 | Peter Rasmussen -98 | Amager AC | 23 | ||
14 | Usche Aham -99 | Amager AC | 27 | ||
15 | Mathias Skifter Andersen -99 | Slagelse Atletik DELTA | 372 | ||
16 | 7.80 | DNS | Nikolaj Graves -98 | Sparta | 495 |
17 | DNS | Emil Ipsen -99 | Ballerup AK | 73 |
60 meter • Finale • Drenge 16-17 år • Lørdag kl. 15:20
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:X | |||
1 | 7.31 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik |
2 | 7.37 | Nicolai Lind Andersen -98 | Sparta |
3 | 7.51 | Sofus Rasmus Clausen -98 | Sparta |
4 | 7.52 | Simon Traoré -98 | Sparta |
5 | 7.57 | Mads Holm -99 | Sparta |
6 | 7.59 | Jonathan Aquino -99 | Sparta |
7 | 7.83 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 7.64 | DNS | Oliver Chabert -99 | Greve Atletik | 218 |
2 | 7.68 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | 206 | |
3 | 7.52 | Simon Traoré -98 | Sparta | 564 | |
4 | 7.31 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | 219 | |
5 | 7.57 | Mads Holm -99 | Sparta | 472 | |
6 | 7.43 | Nicolai Lind Andersen -98 | Sparta | 494 | |
7 | 7.62 | Jonathan Aquino -99 | Sparta | 445 | |
8 | 7.57 | Sofus Rasmus Clausen -98 | Sparta | 570 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 7.31 | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | 219 | |
2 | 7.43 | Nicolai Lind Andersen -98 | Sparta | 494 | |
3 | 7.52 | Simon Traoré -98 | Sparta | 564 | |
4 | 7.57 | Mads Holm -99 | Sparta | 472 | |
5 | 7.57 | Sofus Rasmus Clausen -98 | Sparta | 570 | |
6 | 7.62 | Jonathan Aquino -99 | Sparta | 445 | |
7 | 7.68 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | 206 | |
8 | 7.64 | DNS | Oliver Chabert -99 | Greve Atletik | 218 |