ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
20-21 jun., 2015
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
80 meter • Indl. • Piger 12 år • Søndag kl. 11:05
Antal heats: 3 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 5
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.2 | ||||
1 | F | 11.16 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik |
2 | f | 11.67 | Jasmin Henriksen -03 | Greve Atletik |
3 | 11.90 | Augusta Bentsen -03 | IK Olympia | |
4 | 11.97 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | |
5 | 12.87 | Marie Meyer Have -03 | Frederiksberg IF | |
6 | 13.16 | Julie Svare -03 | Amager AC | |
7 | 13.57 | Rie Oreskov -03 | Frederiksberg IF | |
HEAT 2 • w:+2.0 | ||||
1 | F | 11.19 | Cecilie G Færge -03 | Ballerup AK |
2 | f | 11.57 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC |
3 | f | 11.77 | Annika Haldbo -03 | Sparta |
4 | 12.07 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta | |
5 | 12.34 | Alma Søtrup -03 | Ballerup AK | |
6 | 12.47 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | Sparta | |
7 | 12.95 | Frida Bundgaard -03 | Københavns IF | |
HEAT 3 • w:+1.6 | ||||
1 | F | 11.15 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik |
2 | f | 11.34 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF |
3 | f | 11.65 | Flora Chalmer -03 | Sparta |
4 | 12.32 | Annika Truelsen -03 | Sparta | |
5 | 12.33 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Sparta | |
6 | 13.67 | Nikoline Ammitzbøll -03 | Frederiksberg IF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
2 | 13.06 | Marie Meyer Have -03 | Frederiksberg IF | 11 | ||
3 | 10.99 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 136 | 10.99 | |
4 | 11.85 | Augusta Bentsen -03 | IK Olympia | 98 | 11.85 | |
5 | 12.94 | Julie Svare -03 | Amager AC | 219 | ||
6 | 11.87 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 300 | 11.87 | |
7 | Rie Oreskov -03 | Frederiksberg IF | 49 | |||
8 | Jasmin Henriksen -03 | Greve Atletik | 89 | |||
HEAT 2 | ||||||
2 | 11.89 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 306 | 11.89 | |
3 | Frida Bundgaard -03 | Københavns IF | 236 | |||
4 | 11.25 | Cecilie G Færge -03 | Ballerup AK | 461 | ||
5 | 13.11 | Alma Søtrup -03 | Ballerup AK | 465 | ||
6 | 12.74 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta | 301 | 12.74 | |
7 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | Sparta | 307 | |||
8 | 11.74 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | 155 | 11.74 | |
HEAT 3 | ||||||
11.91 | DNS | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta | 305 | 11.91 | |
11.74 | DNS | Amina Dyfan -03 | Københavns IF | 246 | ||
12.18 | DNS | Iben Nørby Winther -03 | Bagsværd AC | 162 | 12.18 | |
13.11 | DNS | Amalie Boeck -03 | Frederiksberg IF | 50 | ||
12.15 | DNS | Solveig Schultz -03 | FIF Hillerød | 151 | 12.15 | |
2 | 12.74 | Annika Truelsen -03 | Sparta | 303 | 12.74 | |
3 | 13.54 | Nikoline Ammitzbøll -03 | Frederiksberg IF | 48 | ||
4 | 11.42 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF | 1 | ||
5 | 12.60 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Sparta | 309 | 12.60 | |
6 | 11.26 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 64 | ||
7 | Flora Chalmer -03 | Sparta | 308 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.99 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 136 | 10.99 | |
2 | 11.25 | Cecilie G Færge -03 | Ballerup AK | 461 | ||
3 | 11.26 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 64 | ||
4 | 11.42 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF | 1 | ||
5 | 11.74 | Amalie Thrane -03 | Bagsværd AC | 155 | 11.74 | |
6 | 11.85 | Augusta Bentsen -03 | IK Olympia | 98 | 11.85 | |
7 | 11.87 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 300 | 11.87 | |
8 | 11.89 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 306 | 11.89 | |
9 | 12.60 | Emilie Mossin Nørregaard -03 | Sparta | 309 | 12.60 | |
10 | 12.74 | Annika Truelsen -03 | Sparta | 303 | 12.74 | |
11 | 12.74 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta | 301 | 12.74 | |
12 | 12.94 | Julie Svare -03 | Amager AC | 219 | ||
13 | 13.06 | Marie Meyer Have -03 | Frederiksberg IF | 11 | ||
14 | 13.11 | Alma Søtrup -03 | Ballerup AK | 465 | ||
15 | 13.54 | Nikoline Ammitzbøll -03 | Frederiksberg IF | 48 | ||
16 | Rie Oreskov -03 | Frederiksberg IF | 49 | |||
17 | Jasmin Henriksen -03 | Greve Atletik | 89 | |||
18 | Frida Bundgaard -03 | Københavns IF | 236 | |||
19 | Flora Chalmer -03 | Sparta | 308 | |||
20 | Rebecca Dahl Kokkegård -03 | Sparta | 307 | |||
21 | 11.74 | DNS | Amina Dyfan -03 | Københavns IF | 246 | |
22 | 11.91 | DNS | Marie Falkebo Jensen -03 | Sparta | 305 | 11.91 |
23 | 12.15 | DNS | Solveig Schultz -03 | FIF Hillerød | 151 | 12.15 |
24 | 12.18 | DNS | Iben Nørby Winther -03 | Bagsværd AC | 162 | 12.18 |
25 | 13.11 | DNS | Amalie Boeck -03 | Frederiksberg IF | 50 |