Herlevstafetten og UP-stævne • Herlev Stadion • Herlev
15 maj, 2019
Arrangør: Herlev Løbe- og Atletikklub
60 meter • Finale • Piger 10-11 år • Onsdag kl. 17:10
Antal heats: 2
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.3 | ||||
1 | 8.86 | 10 | Alma B. Ravn -09 | Sparta |
2 | 9.37 | 8 | Esther Falck -08 | Sparta |
3 | 9.62 | 7 | Queen Riege -08 | Sparta |
4 | 9.83 | 6 | Clara Vejlgaard -08 | Sparta |
5 | 9.87 | 5 | Louise Lehman Jensen -08 | Frederiksberg IF |
HEAT 2 • w:-1.4 | ||||
6 | 10.73 | 4 | Erika Livia Wischmann -09 | Sparta |
7 | 10.78 | 3 | Emilia Milt Mikkelsen -09 | Ballerup AK |
8 | 10.79 | 2 | Helene Rus Andersen -08 | Greve Atletik |
9 | 11.48 | 1 | Leila Faljic -08 | Greve Atletik |
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
1 | 8.86 | 10 | Alma B. Ravn -09 | Sparta |
2 | 9.37 | 8 | Esther Falck -08 | Sparta |
3 | 9.62 | 7 | Queen Riege -08 | Sparta |
4 | 9.83 | 6 | Clara Vejlgaard -08 | Sparta |
5 | 9.87 | 5 | Louise Lehman Jensen -08 | Frederiksberg IF |
6 | 10.73 | 4 | Erika Livia Wischmann -09 | Sparta |
7 | 10.78 | 3 | Emilia Milt Mikkelsen -09 | Ballerup AK |
8 | 10.79 | 2 | Helene Rus Andersen -08 | Greve Atletik |
9 | 11.48 | 1 | Leila Faljic -08 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | 9.54 | Queen Riege -08 | Sparta | |
3 | 9.71 | Clara Vejlgaard -08 | Sparta | |
4 | 9.27 | Esther Falck -08 | Sparta | |
5 | 9.73 | Louise Lehman Jensen -08 | Frederiksberg IF | |
6 | 8.74 | Alma B. Ravn -09 | Sparta | |
HEAT 2 | ||||
2 | DNS | Caroline Piil -09 | Herlev Atletik | |
3 | 10.34 | Erika Livia Wischmann -09 | Sparta | |
4 | Emilia Milt Mikkelsen -09 | Ballerup AK | ||
5 | Helene Rus Andersen -08 | Greve Atletik | ||
6 | Leila Faljic -08 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 8.74 | Alma B. Ravn -09 | Sparta | |
2 | 9.27 | Esther Falck -08 | Sparta | |
3 | 9.54 | Queen Riege -08 | Sparta | |
4 | 9.71 | Clara Vejlgaard -08 | Sparta | |
5 | 9.73 | Louise Lehman Jensen -08 | Frederiksberg IF | |
6 | 10.34 | Erika Livia Wischmann -09 | Sparta | |
7 | Emilia Milt Mikkelsen -09 | Ballerup AK | ||
8 | Helene Rus Andersen -08 | Greve Atletik | ||
9 | Leila Faljic -08 | Greve Atletik | ||
10 | 10.28 | DNS | Elsa Kyster Hvelplund -08 | Frederiksberg IF |
11 | DNS | Caroline Piil -09 | Herlev Atletik |