ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
20-21 jun., 2015
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
60 meter hæk • Indl. • Piger 12 år • Lørdag kl. 9:00
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.6 | ||||
1 | F | 10.43 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA |
2 | f | 10.47 | Karla Schärfe -03 | Sparta |
3 | f | 10.97 | Jasmin Henriksen -03 | Greve Atletik |
4 | f | 12.36 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta |
5 | f | 13.00 | Alberte Ulrik -03 | Københavns IF |
HEAT 2 • w:+3.3 | ||||
1 | F | 10.17 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik |
2 | f | 10.75 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF |
3 | f | 11.01 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik |
4 | 13.09 | Nanna Elmer -03 | Københavns IF | |
5 | 13.23 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
3 | 10.16 | Karla Schärfe -03 | Sparta | 304 | 10.16 | |
4 | 13.15 | Alberte Ulrik -03 | Københavns IF | 244 | ||
5 | 12.13 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta | 301 | 12.13 | |
6 | 11.81 | Jasmin Henriksen -03 | Greve Atletik | 89 | ||
7 | 10.46 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 111 | 10.46 | |
HEAT 2 | ||||||
3 | 12.99 | Nanna Elmer -03 | Københavns IF | 243 | ||
4 | 11.26 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF | 1 | ||
5 | 11.01 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 136 | 11.01 | |
6 | 12.82 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 300 | 12.82 | |
7 | 9.74 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 64 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9.74 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 64 | ||
2 | 10.16 | Karla Schärfe -03 | Sparta | 304 | 10.16 | |
3 | 10.46 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 111 | 10.46 | |
4 | 11.01 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 136 | 11.01 | |
5 | 11.26 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF | 1 | ||
6 | 11.81 | Jasmin Henriksen -03 | Greve Atletik | 89 | ||
7 | 12.13 | Rebekka Schaldemose -03 | Sparta | 301 | 12.13 | |
8 | 12.82 | Smilla Duedam Ventrup -03 | Sparta | 300 | 12.82 | |
9 | 12.99 | Nanna Elmer -03 | Københavns IF | 243 | ||
10 | 13.15 | Alberte Ulrik -03 | Københavns IF | 244 |