ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Boldkast • Finale • Piger 11 år • Søndag kl. 14:25
145 gram
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 38.85 | Rose Malm -02 | Slagelse Atletik DELTA | 32.90 | 32.07 | 34.49 | 35.83 | 38.85 | 36.14 |
2 | 32.95 | Helena Ring -02 | Amager AC | 29.45 | 31.24 | 31.13 | 30.61 | 32.19 | 32.95 |
3 | 32.69 | Laura Worm -02 | Ballerup AK | 32.69 | 31.00 | 32.09 | 31.65 | X | 29.09 |
4 | 30.04 | Sarah Buhl -02 | Amager AC | 29.23 | 28.09 | 26.41 | 29.50 | 30.04 | 21.46 |
5 | 28.08 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 26.68 | 26.97 | 22.93 | 26.69 | 28.08 | 24.10 |
6 | 26.81 | Camilla Fobian -02 | Bagsværd AC | 20.51 | 26.81 | 20.73 | 22.94 | 20.53 | 26.27 |
7 | 26.51 | Esther Arce -02 | Amager AC | 23.81 | 26.51 | 22.57 | 25.50 | 26.17 | 25.96 |
8 | 24.93 | Nina-Tao Huang Hahnemann -02 | Sparta | 21.67 | 21.99 | 24.83 | 19.94 | 24.93 | 24.48 |
9 | 24.46 | Silja D. Mouritsen -02 | Københavns IF | 24.46 | 21.94 | 20.42 | |||
10 | 23.64 | Ellen Lawaetz -02 | Sparta | 21.67 | 23.64 | 19.24 | |||
11 | 23.63 | Regitze Friis -02 | Amager AC | X | 23.63 | 21.16 | |||
12 | 22.84 | Matilda Juel Gertz -02 | Sparta | 22.84 | 21.59 | 16.98 | |||
13 | 21.83 | Sunisa Ronthi -02 | Amager AC | 21.09 | 20.78 | 21.83 | |||
14 | 20.40 | Maria Boesdal -02 | Sparta | X | X | 20.40 | |||
15 | 18.32 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 16.18 | 16.79 | 18.32 | |||
16 | 18.00 | Emilie Bank -02 | Sparta | 12.11 | 18.00 | 17.68 | |||
17 | 17.25 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 15.42 | 17.25 | 11.85 | |||
18 | 17.16 | Anna Enevoldsen -02 | Amager AC | 17.16 | 16.22 | 15.06 | |||
19 | 16.21 | Josephine K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 16.21 | 11.37 | 13.26 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rose Malm -02 | Slagelse Atletik DELTA | 400 | ||
2 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 261 | ||
3 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 433 | ||
4 | 14.62 | Anna Enevoldsen -02 | Amager AC | 3 | |
5 | 31.35 | Camilla Fobian -02 | Bagsværd AC | 44 | |
6 | 25.66 | Sarah Buhl -02 | Amager AC | 30 | |
7 | 31.05 | Helena Ring -02 | Amager AC | 13 | |
8 | 24.08 | Matilda Juel Gertz -02 | Sparta | 506 | |
9 | Emilie Bank -02 | Sparta | 442 | ||
10 | 26.42 | Silja D. Mouritsen -02 | Københavns IF | 352 | |
11 | 22.14 | Esther Arce -02 | Amager AC | 10 | |
12 | 21.56 | Sunisa Ronthi -02 | Amager AC | 34 | |
13 | 23.41 | Maria Boesdal -02 | Sparta | 498 | |
14 | Laura Worm -02 | Ballerup AK | 91 | ||
15 | 25.69 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 28 | |
16 | Nina-Tao Huang Hahnemann -02 | Sparta | 517 | ||
17 | Ellen Lawaetz -02 | Sparta | 439 | ||
18 | 17.46 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 470 | |
19 | Josephine K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 265 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 31.35 | Camilla Fobian -02 | Bagsværd AC | 44 | |
2 | 31.05 | Helena Ring -02 | Amager AC | 13 | |
3 | 26.42 | Silja D. Mouritsen -02 | Københavns IF | 352 | |
4 | 25.69 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 28 | |
5 | 25.66 | Sarah Buhl -02 | Amager AC | 30 | |
6 | 24.08 | Matilda Juel Gertz -02 | Sparta | 506 | |
7 | 23.41 | Maria Boesdal -02 | Sparta | 498 | |
8 | 22.14 | Esther Arce -02 | Amager AC | 10 | |
9 | 21.56 | Sunisa Ronthi -02 | Amager AC | 34 | |
10 | 17.46 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 470 | |
11 | 14.62 | Anna Enevoldsen -02 | Amager AC | 3 | |
12 | Laura Worm -02 | Ballerup AK | 91 | ||
13 | Josephine K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 265 | ||
14 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 261 | ||
15 | Rose Malm -02 | Slagelse Atletik DELTA | 400 | ||
16 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 433 | ||
17 | Nina-Tao Huang Hahnemann -02 | Sparta | 517 | ||
18 | Emilie Bank -02 | Sparta | 442 | ||
19 | Ellen Lawaetz -02 | Sparta | 439 |