Sparta Copenhagen Games • Østerbro Stadion • København
16-17 aug., 2014
Arrangør: Sparta
Alle øvelser
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastBoldkast4 x 40 meter stafet4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet
100 meter • Indl. • Piger 16-17 år • Lørdag kl. 11:50
Antal heats: 2 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+3.6 | ||||
1 | F | 12.44 | Moa Mattisson -98 | SWE - IFK Helsingborg |
2 | F | 12.73 | Laura Tølløse -97 | Sparta AM |
3 | F | 13.00 | Nickoline SkifterAndersen -98 | Slagelse Atletik DELTA |
4 | F | 13.30 | Tina Bischoff -97 | Trongården IF |
5 | F | 13.87 | Leonora Hede -98 | Sparta AM |
6 | 14.66 | Simone Lodahl -98 | Slagelse Atletik DELTA | |
HEAT 2 • w:+0.1 | ||||
1 | F | 12.91 | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta AM |
2 | F | 13.06 | Wilma Nordkvist -98 | SWE - IFK Helsingborg |
3 | F | 13.44 | Liv Didi Pedersen -97 | Københavns IF |
4 | 14.11 | Ane Kjærgaard -98 | Sparta AM | |
5 | 14.87 | Nadia Zivlaei -98 | Bagsværd AC |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | 12.81 | Nickoline SkifterAndersen -98 | Slagelse Atletik DELTA | 362 | |
3 | 13.35 | Tina Bischoff -97 | Trongården IF | 301 | |
4 | Simone Lodahl -98 | Slagelse Atletik DELTA | 361 | ||
5 | 12.64 | Laura Tølløse -97 | Sparta AM | 172 | |
6 | 13.42 | Leonora Hede -98 | Sparta AM | 114 | |
7 | Moa Mattisson -98 | SWE - IFK Helsingborg | 291 | ||
HEAT 2 | |||||
2 | 14.24 | Nadia Zivlaei -98 | Bagsværd AC | 434 | |
3 | 12.99 | DNS | Mira Guldbrandsen -98 | Sparta AM | 169 |
4 | 14.27 | Ane Kjærgaard -98 | Sparta AM | 113 | |
5 | 12.59 | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta AM | 170 | |
6 | 12.81 | Liv Didi Pedersen -97 | Københavns IF | 787 | |
7 | Wilma Nordkvist -98 | SWE - IFK Helsingborg | 298 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 12.59 | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta AM | 170 | |
2 | 12.64 | Laura Tølløse -97 | Sparta AM | 172 | |
3 | 12.81 | Liv Didi Pedersen -97 | Københavns IF | 787 | |
4 | 12.81 | Nickoline SkifterAndersen -98 | Slagelse Atletik DELTA | 362 | |
5 | 13.35 | Tina Bischoff -97 | Trongården IF | 301 | |
6 | 13.42 | Leonora Hede -98 | Sparta AM | 114 | |
7 | 14.24 | Nadia Zivlaei -98 | Bagsværd AC | 434 | |
8 | 14.27 | Ane Kjærgaard -98 | Sparta AM | 113 | |
9 | Simone Lodahl -98 | Slagelse Atletik DELTA | 361 | ||
10 | Moa Mattisson -98 | SWE - IFK Helsingborg | 291 | ||
11 | Wilma Nordkvist -98 | SWE - IFK Helsingborg | 298 | ||
12 | 12.99 | DNS | Mira Guldbrandsen -98 | Sparta AM | 169 |