Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet100m racerunner200m racerunner800m racerunner
Boldkast • Finale • Drenge -7 år • Søndag kl. 10:50
145 gram
Forsøg: 3
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • 10:50 | ||||||
1 | 20.43 | Aksel Degn -13 | Sparta | 18.93 | 20.43 | 15.25 |
2 | 20.40 | Liam Lund Lütken -12 | Slagelse Atletik DELTA | 20.40 | 18.07 | 16.75 |
3 | 15.55 | Alfred Rud -12 | ROAR | 13.97 | 15.55 | 14.57 |
4 | 15.19 | Julius Tuokila -12 | Sparta | 14.19 | 15.19 | 13.49 |
5 | 12.65 | Frederik Vorgaard Andersen -12 | Sparta | X | 6.21 | 12.65 |
6 | 11.53 | Holger Revsbech -12 | Sparta | X | X | 11.53 |
7 | 11.33 | Alfred Hartung -12 | Sparta | 11.33 | 8.83 | X |
8 | 10.27 | Daniel Spang Olsen -12 | Køge Atletik | 10.27 | 8.94 | 9.39 |
9 | 8.85 | Otto Hartung -13 | Sparta | 7.43 | 6.54 | 8.85 |
10 | 7.51 | Ludvig Thøgersen -13 | Sparta | X | 5.11 | 7.51 |
HEAT 2 • 11:45 | ||||||
1 | 24.45 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Herlev Atletik | 24.45 | 24.03 | 22.74 |
2 | 21.28 | Anton Møller Marker -12 | Bagsværd AC | 18.24 | 17.92 | 21.28 |
3 | 19.79 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | 19.70 | X | 19.79 |
4 | 17.05 | Maksim Nikolic -12 | Bagsværd AC | 14.09 | 15.44 | 17.05 |
5 | 15.48 | Elliot Pilegaard Christiansen -13 | Bagsværd AC | 14.65 | 15.48 | 14.63 |
6 | 14.50 | Sebastian Gretlund -12 | Amager AC | 14.50 | 14.04 | X |
7 | 12.63 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager AC | 12.63 | 10.84 | 10.78 |
8 | 12.62 | Svend Børsting Holdgaard -13 | Københavns IF | 9.17 | 12.50 | 12.62 |
9 | 11.63 | Rasmus Ørnberg Lorentzen -13 | Bagsværd AC | X | 11.63 | 5.71 |
10 | 8.73 | Oliver Looms Zibar -12 | Holte IF | X | 8.73 | 3.18 |
11 | 8.47 | Christian Elwert -12 | Københavns IF | 6.51 | 7.20 | 8.47 |
12 | 8.31 | Laust Frøkjær Trærup -13 | Bagsværd AC | 6.81 | 5.63 | 8.31 |
13 | 8.20 | Hugo Sølgaard -13 | Bagsværd AC | 8.19 | 8.20 | 5.78 |
14 | 4.02 | Asger Corneliussen -13 | Bagsværd AC | 4.02 | 3.76 | 2.24 |
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 20.43 | Aksel Degn -13 | Sparta | 18.93 | 20.43 | 15.25 |
1 | 24.45 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Herlev Atletik | 24.45 | 24.03 | 22.74 |
2 | 20.40 | Liam Lund Lütken -12 | Slagelse Atletik DELTA | 20.40 | 18.07 | 16.75 |
2 | 21.28 | Anton Møller Marker -12 | Bagsværd AC | 18.24 | 17.92 | 21.28 |
3 | 15.55 | Alfred Rud -12 | ROAR | 13.97 | 15.55 | 14.57 |
3 | 19.79 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | 19.70 | X | 19.79 |
4 | 15.19 | Julius Tuokila -12 | Sparta | 14.19 | 15.19 | 13.49 |
4 | 17.05 | Maksim Nikolic -12 | Bagsværd AC | 14.09 | 15.44 | 17.05 |
5 | 12.65 | Frederik Vorgaard Andersen -12 | Sparta | X | 6.21 | 12.65 |
5 | 15.48 | Elliot Pilegaard Christiansen -13 | Bagsværd AC | 14.65 | 15.48 | 14.63 |
6 | 11.53 | Holger Revsbech -12 | Sparta | X | X | 11.53 |
6 | 14.50 | Sebastian Gretlund -12 | Amager AC | 14.50 | 14.04 | X |
7 | 11.33 | Alfred Hartung -12 | Sparta | 11.33 | 8.83 | X |
7 | 12.63 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager AC | 12.63 | 10.84 | 10.78 |
8 | 10.27 | Daniel Spang Olsen -12 | Køge Atletik | 10.27 | 8.94 | 9.39 |
8 | 12.62 | Svend Børsting Holdgaard -13 | Københavns IF | 9.17 | 12.50 | 12.62 |
9 | 8.85 | Otto Hartung -13 | Sparta | 7.43 | 6.54 | 8.85 |
9 | 11.63 | Rasmus Ørnberg Lorentzen -13 | Bagsværd AC | X | 11.63 | 5.71 |
10 | 7.51 | Ludvig Thøgersen -13 | Sparta | X | 5.11 | 7.51 |
10 | 8.73 | Oliver Looms Zibar -12 | Holte IF | X | 8.73 | 3.18 |
11 | 8.47 | Christian Elwert -12 | Københavns IF | 6.51 | 7.20 | 8.47 |
12 | 8.31 | Laust Frøkjær Trærup -13 | Bagsværd AC | 6.81 | 5.63 | 8.31 |
13 | 8.20 | Hugo Sølgaard -13 | Bagsværd AC | 8.19 | 8.20 | 5.78 |
14 | 4.02 | Asger Corneliussen -13 | Bagsværd AC | 4.02 | 3.76 | 2.24 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • 10:50 • B: På stadion ved højde | ||||
1 | 13.66 | Daniel Spang Olsen -12 | Køge Atletik | |
2 | Alfred Rud -12 | ROAR | ||
3 | Liam Lund Lütken -12 | Slagelse Atletik DELTA | ||
4 | 16.99 | Aksel Degn -13 | Sparta | |
5 | 14.30 | Alfred Hartung -12 | Sparta | |
6 | DNS | Baldi Kvist -13 | Sparta | |
7 | Frederik Vorgaard Andersen -12 | Sparta | ||
8 | 18.65 | Holger Revsbech -12 | Sparta | |
9 | 13.32 | Julius Tuokila -12 | Sparta | |
10 | 9.79 | Ludvig Thøgersen -13 | Sparta | |
11 | 7.77 | Otto Hartung -13 | Sparta | |
HEAT 2 • 11:45 • B: På stadion ved højde | ||||
1 | 20.21 | DNS | Alexander Vedel Møller -12 | Amager AC |
2 | 13.87 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager AC | |
3 | 18.61 | Sebastian Gretlund -12 | Amager AC | |
4 | 17.94 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
5 | Elliot Pilegaard Christiansen -13 | Bagsværd AC | ||
6 | Hugo Sølgaard -13 | Bagsværd AC | ||
7 | Laust Frøkjær Trærup -13 | Bagsværd AC | ||
8 | Rasmus Ørnberg Lorentzen -13 | Bagsværd AC | ||
9 | 25.07 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Herlev Atletik | |
10 | Oliver Looms Zibar -12 | Holte IF | ||
11 | Christian Elwert -12 | Københavns IF | ||
12 | Svend Børsting Holdgaard -13 | Københavns IF | ||
13 | Asger Corneliussen -13 | Bagsværd AC | ||
14 | Anton Møller Marker -12 | Bagsværd AC | ||
15 | Maksim Nikolic -12 | Bagsværd AC |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 25.07 | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Herlev Atletik | |
2 | 18.65 | Holger Revsbech -12 | Sparta | |
3 | 18.61 | Sebastian Gretlund -12 | Amager AC | |
4 | 17.94 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
5 | 16.99 | Aksel Degn -13 | Sparta | |
6 | 14.30 | Alfred Hartung -12 | Sparta | |
7 | 13.87 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager AC | |
8 | 13.66 | Daniel Spang Olsen -12 | Køge Atletik | |
9 | 13.32 | Julius Tuokila -12 | Sparta | |
10 | 9.79 | Ludvig Thøgersen -13 | Sparta | |
11 | 7.77 | Otto Hartung -13 | Sparta | |
12 | Hugo Sølgaard -13 | Bagsværd AC | ||
13 | Asger Corneliussen -13 | Bagsværd AC | ||
14 | Maksim Nikolic -12 | Bagsværd AC | ||
15 | Anton Møller Marker -12 | Bagsværd AC | ||
16 | Laust Frøkjær Trærup -13 | Bagsværd AC | ||
17 | Rasmus Ørnberg Lorentzen -13 | Bagsværd AC | ||
18 | Elliot Pilegaard Christiansen -13 | Bagsværd AC | ||
19 | Oliver Looms Zibar -12 | Holte IF | ||
20 | Svend Børsting Holdgaard -13 | Københavns IF | ||
21 | Christian Elwert -12 | Københavns IF | ||
22 | Alfred Rud -12 | ROAR | ||
23 | Liam Lund Lütken -12 | Slagelse Atletik DELTA | ||
24 | Frederik Vorgaard Andersen -12 | Sparta | ||
25 | 20.21 | DNS | Alexander Vedel Møller -12 | Amager AC |
26 | DNS | Baldi Kvist -13 | Sparta |