ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
16-17 jun., 2018
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
80 meter • Finale • Drenge 13 år • Søndag kl. 11:45
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:-1.6 | |||
1 | 10.68 | Inuk Lipski Torsheim -05 | Holte Atletik |
2 | 10.74 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta |
3 | 11.07 | Sebastian Glyb -05 | Holte Atletik |
4 | 11.63 | Bertil Slotsgaard -05 | Ballerup AK |
5 | 11.76 | Victor Schmith Bauesager -05 | Ballerup AK |
6 | 11.76 | Oliver Larsen -05 | Amager AC |
7 | 12.11 | Mads Vielsøe-Nielsen -05 | HG ATM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
2 | 10.88 | Inuk Lipski Torsheim -05 | Holte Atletik | 244 | |
3 | 11.67 | Victor Schmith Bauesager -05 | Ballerup AK | 120 | |
4 | Sebastian Glyb -05 | Holte Atletik | 253 | ||
5 | 12.11 | Mads Vielsøe-Nielsen -05 | HG ATM | 228 | |
6 | 10.58 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta | 476 | |
7 | 12.32 | Bertil Slotsgaard -05 | Ballerup AK | 57 | |
8 | 11.83 | Oliver Larsen -05 | Amager AC | 23 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 10.58 | Vitus Rosenkrands -05 | Sparta | 476 | |
2 | 10.88 | Inuk Lipski Torsheim -05 | Holte Atletik | 244 | |
3 | 11.67 | Victor Schmith Bauesager -05 | Ballerup AK | 120 | |
4 | 11.83 | Oliver Larsen -05 | Amager AC | 23 | |
5 | 12.11 | Mads Vielsøe-Nielsen -05 | HG ATM | 228 | |
6 | 12.32 | Bertil Slotsgaard -05 | Ballerup AK | 57 | |
7 | Sebastian Glyb -05 | Holte Atletik | 253 | ||
8 | 11.21 | DNS | Timoleon Rescan -05 | Frederiksberg IF | 152 |
9 | 11.88 | DNS | Dominic William Mensah -05 | Ballerup AK | 65 |
10 | DNS | Oskar Skov Sundsfjord -05 | Helsingør IF | 219 | |
11 | DNS | Esben Bendsen -05 | IK Olympia | 293 |