Sønderjysk regionsmesterskab • Aabenraa Stadion • Aabenraa
5 jun, 2019
Arrangør: Aabenraa IG
Længdespring • Finale • Piger 10-11 år • Onsdag kl. 17:10
1 meter zoneafsæt
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3.96 | Maja Bost-Jacobsen -08 | Gråsten IG | X | 3.96 X | 3.92 X |
2 | 3.93 | Karine Stachowiak -08 | Aabenraa IG | 3.92 X | 3.93 X | 3.55 X |
3 | 3.60 | Julie Stock Pekruhn -08 | Aabenraa IG | 3.44 X | X | 3.60 X |
4 | 3.50 | Freeya G. Jensen -08 | Aabenraa IG | X | 3.44 X | 3.50 X |
5 | 3.42 | Paula F Pedersen -08 | Aabenraa IG | 3.42 X | 3.29 X | 3.37 X |
6 | 3.38 | Lucie Hempel -08 | Aabenraa IG | 3.34 X | 3.25 X | 3.38 X |
7 | 3.20 | Laura Markussen -08 | Hammelev | X | 3.20 X | 3.05 X |
8 | 3.14 | Lina Homilius -08 | Hammelev | 3.14 X | 3.03 X | X |
9 | 3.09 | Anne Hansen -09 | Hammelev | 3.06 X | 3.09 X | 2.98 X |
10 | 3.09 | Paprika Møller -08 | Vidar Atletik | 3.01 X | 3.09 X | 2.94 X |
11 | 3.04 | Lærke Stock Pekruhn -09 | Aabenraa IG | X | 3.04 X | 2.81 X |
12 | 2.95 | Laura Petersen -09 | Hammelev | 2.93 X | 2.90 X | 2.95 X |
13 | 2.86 | Caroline Klindt -09 | Hammelev | 2.75 X | 1.98 X | 2.86 X |
14 | 2.61 | Signe Grevsen -08 | Aabenraa IG | 2.59 X | 2.55 X | 2.61 X |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
Lina Homilius -08 | Hammelev | ||
1 | Caroline Klindt -09 | Hammelev | |
2 | Signe Grevsen -08 | Aabenraa IG | |
3 | Paprika Møller -08 | Vidar Atletik | |
4 | Karine Stachowiak -08 | Aabenraa IG | |
5 | Lærke Stock Pekruhn -09 | Aabenraa IG | |
6 | Paula F Pedersen -08 | Aabenraa IG | |
7 | Anne Hansen -09 | Hammelev | |
8 | Julie Stock Pekruhn -08 | Aabenraa IG | |
9 | Laura Petersen -09 | Hammelev | |
10 | Maja Bost-Jacobsen -08 | Gråsten IG | |
11 | Laura Markussen -08 | Hammelev | |
12 | Freeya G. Jensen -08 | Aabenraa IG | |
13 | Lucie Hempel -08 | Aabenraa IG |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Maja Bost-Jacobsen -08 | Gråsten IG | |
2 | Caroline Klindt -09 | Hammelev | |
3 | Lina Homilius -08 | Hammelev | |
4 | Anne Hansen -09 | Hammelev | |
5 | Laura Petersen -09 | Hammelev | |
6 | Laura Markussen -08 | Hammelev | |
7 | Paprika Møller -08 | Vidar Atletik | |
8 | Signe Grevsen -08 | Aabenraa IG | |
9 | Karine Stachowiak -08 | Aabenraa IG | |
10 | Lærke Stock Pekruhn -09 | Aabenraa IG | |
11 | Paula F Pedersen -08 | Aabenraa IG | |
12 | Julie Stock Pekruhn -08 | Aabenraa IG | |
13 | Freeya G. Jensen -08 | Aabenraa IG | |
14 | Lucie Hempel -08 | Aabenraa IG |