DMU • Hvidovre Stadion • Hvidovre
22-23 aug., 2015
Arrangør: Hvidovre AM
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 259 | DNS | Ellen Balslev -01 | 50.73 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | ||
2 | 287 | 9.22 | 9 | Vibha Soren -01 | 9.42 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
3 | 259 | DNS | Ellen Balslev -01 | 9.48 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | ||
4 | 289 | 8.67 | 12 | Ya-Chernoh Kamara -00 | 9.15 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
5 | 284 | 11.46 | 1 | Sofie Rasmussen -00 | 11.69 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:30 | |
6 | 250 | PB | 53.34 | 3 | Alexandre Guidje -94 | 54.18 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 11:10 |
7 | 283 | 10.03 | 3 | Rita Wilcke -99 | 10.08 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 12:00 | |
8 | 254 | 11.15 | 2 | Annette Nielsen -96 | 10.96 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:00 | |
9 | 278 | DNS | May Zerzut -94 | 11.71 | Trespring • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
10 | 271 | 51.59 | 2 | Københavns IF | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
11 | 266 | 4.06.23 | 5 | Jonathan M. Adamsen -95 | 40.59 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:50 | |
12 | 282 | 1.50 | 9 | Peter M. Adamsen -00 | 1.55 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
13 | 257 | PB | 1.79 | 2 | Christoffer Åndahl -00 | 1.70 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 |
14 | 276 | 1.55 | 8 | Magne V. Kanneworff -00 | 1.58 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:00 | |
15 | 270 | PB | 35.89 | 8 | Kasper Clausen -00 | 31.23 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 |
16 | 288 | PB | 4.42.57 | 14 | Villads Schou -01 | 4.51.73 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:20 |
17 | 285 | PB | 4.48.67 | 2 | Sophie Søefeldt -00 | 4.51.80 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:30 |
18 | 280 | 4.50 | 1 | Mikkel Ringsted -96 | 4.71 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 13:40 | |
19 | 268 | 4.52.88 | 3 | Josephine Brysting -95 | 4.45.18 | 1500 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 13:50 | |
20 | 286 | 12.51 | 2 | Trygvi Laksafoss -94 | Trespring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:00 | ||
21 | 273 | 13.18 | 3 | Liv Didi Pedersen -97 | 12.64 | 100 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 | |
22 | 275 | PB | 14.00 | 3 | Mads Ringsted -99 | 13.63 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:30 |
23 | 255 | 12.30 | 2 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | 12.51 | 100 meter • Indl. | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 | |
24 | 283 | 27.99 | 7 | Rita Wilcke -99 | 29.13 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:45 | |
25 | 252 | PB | 34.91 | 1 | Anne Sofie Hyldtoft Olsen -94 | 32.16 | Spydkast • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 15:45 |
26 | 272 | 11.44 | 4 | Lasse Gilsfeldt -94 | 11.49 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:55 | |
27 | 282 | 3.40 | 2 | Peter M. Adamsen -00 | 3.50 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 | |
28 | 257 | 2.40 | 6 | Christoffer Åndahl -00 | 2.50 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 | |
29 | 255 | DNS | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:30 | |||
30 | 252 | 11.34 | 2 | Anne Sofie Hyldtoft Olsen -94 | 11.84 | Kuglestød • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:30 | |
31 | 273 | DNS | Liv Didi Pedersen -97 | 13.18 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:40 | ||
32 | 255 | 12.33 | 4 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | 12.30 | 100 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:50 | |
33 | 260 | 36.04 | 8 | Emanuel Hammann -99 | 36.10 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:50 | |
34 | 265 | 38.61 | 6 | Johan Lehtonen -99 | 41.20 | Hammerkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 17:50 | |
35 | 261 | 44.86 | 10 | Frederikke von Benzon -01 | 44.52 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:10 | |
36 | 267 | PB | 39.93 | 6 | Jonathan Makwarth -00 | 40.88 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:25 |
37 | 277 | 57.78 | 4 | Martin H. Nielsen -93 | 57.92 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 19:20 | |
38 | 254 | 5.32 | 4 | Annette Nielsen -96 | 5.51 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | |
39 | 255 | DNS | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | |||
40 | 252 | DNS | Anne Sofie Hyldtoft Olsen -94 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | |||
41 | 260 | 29.65 | 9 | Emanuel Hammann -99 | 32.99 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 9:00 | |
42 | 257 | PB | 11.86 | 5 | Christoffer Åndahl -00 | 11.64 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 9:50 |
43 | 285 | 2.24.31 | 5 | Sophie Søefeldt -00 | 2.23.58 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
44 | 281 | 2.31.03 | 14 | Mira Aamann-Christensen -00 | 2.29.94 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:05 | |
45 | 286 | DNS | Trygvi Laksafoss -94 | Højdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 10:05 | |||
46 | 287 | 4.25 | 17 | Vibha Soren -01 | 4.62 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | |
47 | 284 | 5.26 | 3 | Sofie Rasmussen -00 | 5.28 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 | |
48 | 288 | PB | 2.14.43 | 7 | Villads Schou -01 | 2.16.78 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:35 |
49 | 266 | 1.58.33 | 7 | Jonathan M. Adamsen -95 | 1.58.29 | 800 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 11:10 | |
50 | 274 | DNS | Louise B. Moore -01 | 28.37 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | ||
51 | 260 | PB | 11.74 | 6 | Emanuel Hammann -99 | 11.14 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:25 |
52 | 265 | DNS | Johan Lehtonen -99 | 12.55 | Vægtkast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 11:25 | ||
53 | 264 | 28.12 | 17 | Jacob W. Jensen -00 | 27.11 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
54 | 267 | 25.74 | 8 | Jonathan Makwarth -00 | 26.35 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | |
55 | 262 | 27.05 | 13 | Hans B. Falkenberg -00 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 | ||
56 | 263 | DNS | Isa B. Rich -98 | 200 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 12:00 | |||
57 | 273 | DNS | Liv Didi Pedersen -97 | 26.18 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:35 | ||
58 | 269 | 28.81 | 7 | Julia Seixas -96 | 28.22 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:35 | |
59 | 249 | 1.86 | 3 | Albert Ranning -98 | 1.84 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
60 | 255 | 25.75 | 6 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | 25.07 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:00 | |
61 | 258 | PB | 27.90 | 9 | Edvard Restorff-Liliegree -00 | 27.59 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:00 |
62 | 272 | DNS | Lasse Gilsfeldt -94 | 23.04 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:10 | ||
63 | 250 | 22.81 | 5 | Alexandre Guidje -94 | 22.37 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 13:10 | |
64 | 254 | 2.80 | 2 | Annette Nielsen -96 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 13:25 | ||
65 | 252 | 3.40 | 1 | Anne Sofie Hyldtoft Olsen -94 | 3.60 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 13:25 | |
66 | 253 | 10.23 | 7 | Annesofie Hartmann Nielse -00 | 10.53 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:05 | |
67 | 256 | PB | 29.38 | 5 | Christian Iversen -93 | Diskoskast • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:30 | |
68 | 251 | 11.11.05 | 2 | Amanda Amaloo -00 | 10.54.91 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:05 | |
69 | 249 | PB | 6.44 | 6 | Albert Ranning -98 | 6.05 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:10 |
70 | 253 | 35.12 | 2 | Annesofie Hartmann Nielse -00 | 38.08 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:30 | |
71 | 268 | DNS | Josephine Brysting -95 | 5000 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 16:05 | |||
72 | 279 | 16.55.25 | 9 | Mikkel Hansen -93 | 16.40.80 | 5000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:55 | |
73 | 286 | DNS | Trygvi Laksafoss -94 | Længdespring • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:55 |