DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
7-8 mar., 2015
Arrangør: Skive AM
Københavns IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 178 | 10.13 | 3 | Klara Eigtved -99 | 9.98 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 172 | 10.62 | 5 | Ellen Balslev -01 | 10.59 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:15 | |
3 | 188 | 3.40 | 1 | Peter M. Adamsen -00 | 3.50 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
4 | 175 | 9.14 | 9 | Annesofie Nielsen -00 | 9.38 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
5 | 177 | 10.31 | 2 | Rita Wilcke -99 | Trespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:25 | ||
6 | 182 | 9.22 | 4 | Annemarie Nissen -94 | 9.15 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | |
7 | 190 | 8.61 | 3 | Alexandre Guidje -94 | 8.52 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:35 | |
8 | 180 | 11.51 | 1 | Annette Nielsen -96 | 11.90 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:45 | |
9 | 177 | PB | 9.42 | 13 | Rita Wilcke -99 | 9.21 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 |
10 | 192 | 9.25.83 | 5 | Mikkel Hansen -93 | 9.18.26 | 3000 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:00 | |
11 | 174 | 28.19 | 16 | Louise B. Moore -01 | 28.01 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
12 | 185 | DNS | Hans B. Falkenberg -00 | 26.56 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
13 | 186 | 26.59 | 9 | Jonathan Makwarth -00 | 26.73 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:45 | |
14 | 173 | 9.51 | 6 | Astrid Søndergaard -01 | 9.59 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 | |
15 | 176 | PB | 11.63 | 1 | Sofie Rasmussen -00 | 11.08 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 |
16 | 179 | 26.81 | 5 | Liv Didi Pedersen -97 | 26.48 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | |
17 | 182 | 26.45 | 4 | Annemarie Nissen -94 | 26.41 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
18 | 184 | 26.26 | 3 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | 26.01 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | |
19 | 191 | 24.60 | 5 | Magnus Østergaard -94 | 24.66 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:40 | |
20 | 189 | DNS | Emil Storgaard -94 | 23.48 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:40 | ||
21 | 190 | 23.18 | 1 | Alexandre Guidje -94 | 22.49 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:40 | |
22 | 174 | 8.55 | 5 | Louise B. Moore -01 | 8.51 | 60 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Søndag kl. 9:00 | |
23 | 180 | 5.25 | 2 | Annette Nielsen -96 | 5.61 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | |
24 | 183 | DNS | May Zerzut -94 | Længdespring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 9:00 | |||
25 | 180 | 3.00 | 1 | Annette Nielsen -96 | Stangspring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 11:55 | ||
26 | 181 | 3.50 | 1 | Anne Sofie Olsen -94 | 3.60 | Stangspring • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 11:55 | |
27 | 187 | 9.59 | 10 | Charistoffer Åndahl -00 | 10.28 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:55 | |
28 | 179 | 8.20 | 4 | Liv Didi Pedersen -97 | 8.09 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:05 | |
29 | 184 | 7.91 | 3 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | 7.95 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:25 | |
30 | 191 | 7.82 | 7 | Magnus Østergaard -94 | 7.94 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 | |
31 | 178 | 1.02.27 | 4 | Klara Eigtved -99 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Søndag kl. 13:00 | ||
32 | 176 | 5.16 | 4 | Sofie Rasmussen -00 | 4.95 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 | |
33 | 189 | DNS | Emil Storgaard -94 | 52.37 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 14:00 | ||
34 | 187 | 1.55 | 7 | Charistoffer Åndahl -00 | 1.64 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:15 | |
35 | 192 | 4.17.24 | 7 | Mikkel Hansen -93 | 4.21.70 | 1500 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 16:05 | |
36 | 193 | 1.54.69 | 6 | Københavns IF | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 16:20 | ||
37 | 193 | 1.44.82 | 1 | Københavns IF | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:05 | ||
38 | 193 | DNS | Københavns IF | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:45 |