DMU inde • Spar Nord Arena • Skive
7-8 mar., 2015
Arrangør: Skive AM
Aabenraa IG
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 18 | 9.69 | 1 | Celina Kulby -99 | 9.61 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
2 | 16 | 9.80 | 2 | Magnus Oriwohl -01 | 9.82 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:35 | |
3 | 17 | 9.03 | 12 | Lise Lotte Jepsen -00 | 10.36 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:40 | |
4 | 18 | 9.83 | 6 | Celina Kulby -99 | 9.69 | 60 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:15 | |
5 | 16 | 9.80 | 4 | Magnus Oriwohl -01 | 9.80 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:40 | |
6 | 21 | 8.95 | 1 | Sophie Roessler -96 | 8.89 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:50 | |
7 | 20 | 9.19 | 2 | Isabell Paprotny -97 | 9.22 | 60 meter hæk • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:50 | |
8 | 24 | DNS | Mathilde U. Kramer -93 | 8.69 | 60 meter hæk • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
9 | 13 | 9.36 | 4 | Christoffer Trier Månsson -95 | 60 meter hæk • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:35 | ||
10 | 17 | 1.56 | 2 | Lise Lotte Jepsen -00 | 1.59 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:45 | |
11 | 21 | 11.15 | 2 | Sophie Roessler -96 | Trespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:45 | ||
12 | 18 | 10.44 | 11 | Celina Kulby -99 | 10.99 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:15 | |
13 | 20 | PB | 1.64 | 3 | Isabell Paprotny -97 | 1.57 | Højdespring • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 |
14 | 17 | 9.50 | 7 | Lise Lotte Jepsen -00 | 9.31 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:35 | |
15 | 20 | 25.99 | 2 | Isabell Paprotny -97 | 26.66 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 16:50 | |
16 | 15 | 23.41 | 3 | Anders Lolle -96 | 23.99 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | |
17 | 19 | =PB | 1.60 | 1 | Nikoline Petersen -98 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:05 | |
18 | 23 | 12.08 | 2 | Fawzie Otour -96 | 11.94 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 | |
19 | 22 | PB | 13.02 | 1 | Marie Aagaard -96 | 12.91 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 17:05 |
20 | 24 | DNS | Mathilde U. Kramer -93 | 25.27 | 200 meter • Finale | Piger 20-22 år | Lørdag kl. 17:25 | ||
21 | 13 | 23.99 | 3 | Christoffer Trier Månsson -95 | 23.17 | 200 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 17:40 | |
22 | 25 | DNS | Elisabeth Auning -00 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:55 | |||
23 | 20 | DNS | Isabell Paprotny -97 | 5.14 | Længdespring • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:00 | ||
24 | 18 | 8.78 | 7 | Celina Kulby -99 | 8.77 | 60 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Søndag kl. 9:50 | |
25 | 15 | 7.36 | 2 | Anders Lolle -96 | 7.25 | 60 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 | |
26 | 21 | 7.95 | 3 | Sophie Roessler -96 | 7.96 | 60 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 12:05 | |
27 | 15 | 7.29 | 5 | Anders Lolle -96 | 7.36 | 60 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:15 | |
28 | 24 | DNS | Mathilde U. Kramer -93 | 7.74 | 60 meter • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 12:25 | ||
29 | 13 | 7.53 | 3 | Christoffer Trier Månsson -95 | 60 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 12:35 | ||
30 | 25 | DNS | Elisabeth Auning -00 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:35 | |||
31 | 12 | 13.12 | 4 | Mikkel Bach Garbrecht -96 | 13.03 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 14:00 | |
32 | 26 | DNS | Aabenraa IG | 4 x 200 meter stafet • Finale | Piger 20-22 år | Søndag kl. 17:05 | |||
33 | 26 | 1.35.60 | 2 | Aabenraa IG | 4 x 200 meter stafet • Finale | Drenge 20-22 år | Søndag kl. 17:45 |