ØST ungdom • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup
20-21 jun., 2015
Arrangør: Ballerup AK
Helsingør IF
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 440 | DNS | Astrid Lykke -00 | 13.08 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 | |
2 | 446 | 13.42 | 3 | Naja Vinther -00 | 13.52 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 |
3 | 454 | DNS | Vibeke Falbe -00 | 13.36 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 9:45 | |
4 | 439 | 14.63 | 4 | Magnus Emil Knudsen -03 | 14.94 | 80 meter hæk • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 11:30 |
5 | 439 | 4.79 | 3 | Magnus Emil Knudsen -03 | 4.55 | Længdespring • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 12:45 |
6 | 452 | 4.30.99 | 2 | Lucas la cour Heebøll -99 | 4.29 | 1500 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 13:30 |
7 | 453 | 3.30 | 4 | Mikkel Eggert Strand -98 | 0.35 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:00 |
8 | 446 | 13.27 | 7 | Naja Vinther -00 | 13.42 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:15 |
9 | 441 | 12.11 | 3 | Andreas Espenhain-Hansen -01 | 11.54 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:30 |
10 | 448 | 12.69 | 1 | Ida Marie Olsen -97 | 12.74 | 100 meter • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:45 |
11 | 439 | 31.04 | 9 | Magnus Emil Knudsen -03 | 32.58 | 200 meter • Finale | Drenge 12 år | Lørdag kl. 15:30 |
12 | 447 | 45.93 | 4 | Elena Grøndahl Johansen -01 | 48.05 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:10 |
13 | 450 | DNS | Mikkel Stamp -00 | 4.13 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:20 | |
14 | 448 | 26.84 | 1 | Ida Marie Olsen -97 | 26.98 | 200 meter • Finale | Piger 18-19 år | Søndag kl. 9:50 |
15 | 449 | 27.71 | 8 | Naja Vinther -00 | 28.49 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:20 |
16 | 441 | 38.45 | 2 | Andreas Espenhain-Hansen -01 | 36.38 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:55 |
17 | 454 | 4.91 | 6 | Vibeke Falbe -00 | 5.03 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:40 |
18 | 455 | 2.09.55 | 2 | Fredrik Klostergaard Gott -00 | 2.19.12 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
19 | 442 | 2.10.29 | 4 | Mikkel Stamp -00 | 21.20 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:00 |
20 | 451 | 2.09.44 | 1 | Lucas la Cour Heebøll -99 | 2.12 | 800 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:10 |
21 | 542 | 2.36.68 | 7 | Veronica Janning -01 | 2.42.62 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
22 | 447 | 2.29.84 | 5 | Elena Grøndahl Johansen -01 | 23.10 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:20 |
23 | 445 | DNF | Maya Haghfelt -00 | 11.46 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:30 | |
24 | 453 | 1.68 | 2 | Mikkel Eggert Strand -98 | 1.73 | Højdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 14:20 |
25 | 444 | 3.15.11 | 1 | Jeppe Haghfelt | 3.20 | 1000 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 15:20 |
26 | 443 | 3.27.88 | 7 | Jakob Ehlern Andersen -02 | 1000 meter • Finale | Drenge 13 år | Søndag kl. 15:30 |