Tårnby Games • Tårnby Stadion • Tårnby
4-5 maj, 2013
Arrangør: Amager AC
IFK Halmstad
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 646 | 14.54 | 3 | Rebecca Tovstedt -99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
2 | 641 | 15.45 | 6 | Nora Hedin -99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
3 | 643 | 15.09 | 4 | Patricia Wichtel -99 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
4 | 654 | 13.70 | 6 | Alexander Toll -02 | 60 meter hæk • Indl. | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 12:10 | |
5 | 655 | 12.99 | 5 | Selena Becanovic -00 | 60 meter hæk • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 12:25 | |
6 | 642 | 17.68 | 5 | Selma Nyberg -99 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
7 | 643 | 17.07 | 4 | Patricia Wichtel -99 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
8 | 649 | 16.69 | 6 | Louise Molin -00 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
9 | 644 | 15.72 | 10 | Emmi Ortheden -00 | Diskoskast • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:00 | |
10 | 651 | 36.96 | 1 | Linda Åkerman -71 | Spydkast • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:00 | |
11 | 642 | 1.30 | 8 | Selma Nyberg -99 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
12 | 650 | 1.44 | 4 | Louise Wilhelmsson -99 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:10 | |
13 | 818 | 13.43 | 5 | Emalina Rehnvall -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 | |
14 | 776 | 12.96 | 4 | Tilda Thorsson -00 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 | |
15 | 653 | 13.43 | 6 | Emmie Rosberg -01 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 | |
16 | 644 | 12.58 | 3 | Emmi Ortheden -00 | 80 meter • Indl. | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 13:40 | |
17 | 651 | DNS | Linda Åkerman -71 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder senior | Lørdag kl. 13:50 | ||
18 | 654 | 7.38 | 7 | Alexander Toll -02 | Kuglestød • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 13:50 | |
19 | 646 | 20.03 | 4 | Rebecca Tovstedt -99 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | |
20 | 650 | DNS | Louise Wilhelmsson -99 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
21 | 645 | 12.12 | 2 | Hassan Noureddine -96 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |
22 | 654 | 3.40 | 15 | Alexander Toll -02 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Lørdag kl. 15:00 | |
23 | 647 | 12.81 | 4 | Oscar Holst -95 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 | |
24 | 656 | 12.17 | 2 | Kim Fransson -94 | 100 meter • Indl. | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:20 | |
25 | 656 | 1.68 | 2 | Kim Fransson -94 | Højdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:25 | |
26 | 648 | 12.42 | 4 | Richard Berg -92 | 100 meter • Indl. | Mænd senior | Lørdag kl. 15:40 | |
27 | 818 | 3.45 | 44 | Emalina Rehnvall -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
28 | 776 | DNS | Tilda Thorsson -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
29 | 653 | DNS | Emmie Rosberg -01 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
30 | 655 | 4.14 | 18 | Selena Becanovic -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
31 | 657 | 3.75 | 35 | Sara Nyberg -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | |
32 | 644 | DNS | Emmi Ortheden -00 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 16:30 | ||
33 | 645 | 11.77 | 4 | Hassan Noureddine -96 | 12.12 | 100 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:45 |
34 | 647 | 12.80 | 7 | Oscar Holst -95 | 12.81 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:55 |
35 | 656 | DNS | Kim Fransson -94 | 12.17 | 100 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:55 | |
36 | 655 | 1.49.77 | 5 | Selena Becanovic -00 | 600 meter • Finale | Piger 12-13 år | Lørdag kl. 17:50 | |
37 | 656 | 47.22 | 4 | Kim Fransson -94 | Spydkast • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 18:00 | |
38 | 652 | 3.96 | 2 | Matilda Åkerman -04 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 10:00 | |
39 | 652 | 9.67 | 1 | Matilda Åkerman -04 | 60 meter • Indl. | Piger 8-9 år | Søndag kl. 11:10 | |
40 | 818 | NM | Emalina Rehnvall -01 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | ||
41 | 653 | 1.10 | 18 | Emmie Rosberg -01 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | |
42 | 655 | 1.34 | 7 | Selena Becanovic -00 | Højdespring • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 11:15 | |
43 | 654 | 17.15 | 4 | Alexander Toll -02 | 100 meter • Indl. | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 11:55 | |
44 | 652 | 9.82 | 2 | Matilda Åkerman -04 | 9.67 | 60 meter • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 12:15 |
45 | 646 | 4.15 | 25 | Rebecca Tovstedt -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
46 | 642 | 3.81 | 33 | Selma Nyberg -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
47 | 641 | 4.37 | 15 | Nora Hedin -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
48 | 650 | 3.91 | 30 | Louise Wilhelmsson -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
49 | 643 | 4.20 | 23 | Patricia Wichtel -99 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:15 | |
50 | 818 | 7.34 | 15 | Emalina Rehnvall -01 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
51 | 776 | 8.39 | 8 | Tilda Thorsson -00 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
52 | 653 | 6.46 | 23 | Emmie Rosberg -01 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
53 | 649 | 9.28 | 6 | Louise Molin -00 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 12:20 | |
54 | 649 | 17.61 | 7 | Louise Molin -00 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 13:20 | |
55 | 654 | 3.25.13 | 15 | Alexander Toll -02 | 800 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Søndag kl. 13:25 | |
56 | 652 | 27.68 | 3 | Matilda Åkerman -04 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Søndag kl. 13:30 | |
57 | 651 | 9.79 | 2 | Linda Åkerman -71 | Kuglestød • Finale | Kvinder senior | Søndag kl. 14:20 | |
58 | 818 | DNS | Emalina Rehnvall -01 | 200 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 14:35 | ||
59 | 645 | 5.40 | 4 | Hassan Noureddine -96 | Længdespring • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:20 | |
60 | 647 | 5.63 | 2 | Oscar Holst -95 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:20 | |
61 | 656 | DNS | Kim Fransson -94 | Længdespring • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:20 | ||
62 | 648 | 6.20 | 3 | Richard Berg -92 | Længdespring • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 15:20 | |
63 | 656 | DNS | Kim Fransson -94 | Kuglestød • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 15:45 | ||
64 | 645 | 24.67 | 11 | Hassan Noureddine -96 | 200 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 15:55 | |
65 | 648 | DNS | Richard Berg -92 | 300 meter • Finale | Mænd senior | Søndag kl. 16:40 | ||
66 | 655 | DNS | Selena Becanovic -00 | 1500 meter • Finale | Piger 12-13 år | Søndag kl. 17:10 |