DM 14-15 år • Hvidovre Stadion • Hvidovre
19-20 sep., 2020
Arrangør: Hvidovre AM
Randers Freja Atletik
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 119 | DNS | Lærke Sindal -06 | 13.02 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
2 | 115 | 26.93 | 2 | Klara Bjerregaard -06 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | ||
3 | 119 | DNS | Lærke Sindal -06 | 26.46 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | ||
4 | 112 | 47.82 | 8 | Frederikke K. Madsen -05 | 46.26 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
5 | 117 | PB | 2.23.46 | 2 | Lærke F. Thygesen -05 | 2.28.75 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:40 |
6 | 117 | PB | 7.52.78 | 1 | Lærke F. Thygesen -05 | 8.21.48 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:35 |
7 | 115 | 12.14 | 1 | Klara Bjerregaard -06 | 12.04 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
8 | 121 | 13.74 | 5 | Mille Johanson -06 | 14.96 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
9 | 115 | 12.07 | 1 | Klara Bjerregaard -06 | 12.14 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
10 | 116 | 1.35 | 12 | Kristine Skifter Bitsch -06 | 1.56 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
11 | 113 | PB | 2.50 | 5 | Isabella Scherwin -06 | 2.40 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
12 | 115 | =PB | 3.20 | 1 | Klara Bjerregaard -06 | 3.20 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
13 | 115 | 5.09 (w:+0.0) | 1 | Klara Bjerregaard -06 | 5.32 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
14 | 116 | PB | 11.05 | 5 | Kristine Skifter Bitsch -06 | 10.94 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
15 | 118 | NM | Lærke Lykke Christiansen -05 | 31.54 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | ||
16 | 116 | 31.55 | 3 | Kristine Skifter Bitsch -06 | 34.81 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
17 | DNF | Randers Freja -06 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | ||||
18 | 2.27.70 | 1 | Randers Freja -06 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |||
19 | 111 | 12.24 | 5 | Daniel K. Pedersen -06 | 12.30 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
20 | 111 | 25.14 | 9 | Daniel K. Pedersen -06 | 24.67 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
21 | 122 | 26.13 | 12 | Thomas Sitm Madsen -06 | 25.14 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
22 | 120 | 15.34 | 4 | Markus Dufresné -06 | 15.18 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
23 | 120 | DNS | Markus Dufresné -06 | 15.34 | 100 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:10 | ||
24 | 114 | DNS | Jonathan Sass Møller -06 | 300 meter hæk • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:30 | |||
25 | 111 | PB | 1.82 | 1 | Daniel K. Pedersen -06 | 1.63 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
26 | 110 | PB | 4.00 | 1 | Anders Nyborg -05 | 3.92 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 |
27 | 114 | 2.40 | 6 | Jonathan Sass Møller -06 | 2.70 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:50 | |
28 | 114 | 4.84 (w:-1.0) | 7 | Jonathan Sass Møller -06 | 4.92 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
29 | 114 | 11.14 (w:+0.0) | 1 | Jonathan Sass Møller -06 | 11.28 | Trespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
30 | 120 | 12.08 | 5 | Markus Dufresné -06 | 12.38 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
31 | DNS | Randers Freja | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 | ||||
32 | DNS | Randers Freja -06 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:40 |