DM 14-15 år • Hvidovre Stadion • Hvidovre
19-20 sep., 2020
Arrangør: Hvidovre AM
Sparta Atletik og Løb
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 133 | PB | 2.27.60 | 5 | Alberte Brok -06 | 2.36.53 | 800 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:40 |
2 | 133 | PB | 5.07.94 | 3 | Alberte Brok -06 | 5.10.69 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 |
3 | 134 | 13.31 | 3 | Anna E B Pedersen -05 | 13.34 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
4 | 134 | 13.54 | 5 | Anna E B Pedersen -05 | 13.31 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
5 | 134 | 28.12 | 10 | Anna E B Pedersen -05 | 27.55 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
6 | 134 | DNS | Anna E B Pedersen -05 | 44.99 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | ||
7 | 135 | DNS | Anna Tjikøb Rasmussen -05 | 5.18.97 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | ||
8 | 136 | 11.92 | 2 | Anyel Weis -06 | 11.91 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
9 | 136 | DNS | Anyel Weis -06 | 11.92 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
10 | 136 | 5.95 (w:-1.3) | 3 | Anyel Weis -06 | 6.26 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
11 | 136 | NM | Anyel Weis -06 | 34.78 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
12 | 137 | PB | 1.79 | 2 | Asger Pape Liboriussen -05 | 1.76 | Højdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:10 |
13 | 137 | 11.70 | 6 | Asger Pape Liboriussen -05 | 11.76 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | |
14 | 137 | PB | 34.18 | 5 | Asger Pape Liboriussen -05 | 34.12 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
15 | 138 | 13.40 | 4 | Aurora Suarez A.Thostrup -06 | 13.71 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
16 | 138 | 13.66 | 7 | Aurora Suarez A.Thostrup -06 | 13.40 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
17 | 138 | 27.81 | 9 | Aurora Suarez A.Thostrup -06 | 27.70 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
18 | 138 | 12.82 | 2 | Aurora Suarez A.Thostrup -06 | 13.19 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
19 | 138 | 12.83 | 5 | Aurora Suarez A.Thostrup -06 | 12.82 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
20 | 138 | 4.42 (w:+0.0) | 11 | Aurora Suarez A.Thostrup -06 | 4.75 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
21 | 139 | 14.05 | 7 | Bolette Nimskov -05 | 13.85 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
22 | 139 | 4.17 (w:+0.0) | 15 | Bolette Nimskov -05 | 4.63 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
23 | 140 | DNS | Christopher Strandgaard -06 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 | |||
24 | 140 | PB | 9.31.20 | 3 | Christopher Strandgaard -06 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 | |
25 | 141 | 13.03 | 1 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 13.08 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
26 | 141 | 13.47 | 4 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 13.03 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
27 | 141 | 27.15 | 6 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 27.08 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
28 | 141 | 4.91 (w:+0.0) | 2 | Emilie Børregaard Voigt -05 | 5.02 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
29 | 142 | PB | 2.08.85 | 5 | Gustav Herold -05 | 2.09.29 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:10 |
30 | 142 | PB | 4.30.50 | 6 | Gustav Herold -05 | 4.33.72 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
31 | 143 | 12.01 | 3 | Hakeem Ali -05 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | ||
32 | 143 | DNS | Hakeem Ali -05 | 12.01 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | ||
33 | 143 | 24.34 | 7 | Hakeem Ali -05 | 24.39 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
34 | 143 | 5.30 (w:-1.6) | 6 | Hakeem Ali -05 | 5.58 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
35 | 144 | 13.15 | 2 | Helena Reijnen -05 | 13.09 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:25 | |
36 | 144 | 13.23 | 3 | Helena Reijnen -05 | 13.15 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
37 | 144 | 27.19 | 7 | Helena Reijnen -05 | 27.49 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
38 | 144 | PB | 44.06 | 4 | Helena Reijnen -05 | 44.10 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 |
39 | 145 | =PB | 1.50 | 6 | Ieva Stonciute -05 | 1.49 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
40 | 146 | 1.38 | 11 | Ingrid Gram Jensen -05 | 1.46 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
41 | 146 | 4.39 (w:+0.5) | 12 | Ingrid Gram Jensen -05 | 4.77 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
42 | 146 | =PB | 11.47 | 2 | Ingrid Gram Jensen -05 | 11.47 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
43 | 146 | PB | 36.10 | 3 | Ingrid Gram Jensen -05 | 33.07 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:15 |
44 | 147 | PB | 38.03 | 3 | Joel Frederik von d'Ahé -06 | 39.28 | 300 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 17:15 |
45 | 147 | PB | 2.04.26 | 3 | Joel Frederik von d'Ahé -06 | 2.08.81 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:10 |
46 | 147 | 5.34 (w:-1.9) | 4 | Joel Frederik von d'Ahé -06 | 5.52 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:25 | |
47 | 148 | 13.16 | 3 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 13.24 | 80 meter hæk • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:50 | |
48 | 148 | 13.21 | 7 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 13.16 | 80 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:55 | |
49 | 148 | 1.44 | 10 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 1.49 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
50 | 148 | 4.60 (w:+0.1) | 7 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | 4.80 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
51 | 149 | 19.46 | 4 | Kasper Schimmell Smith -05 | 19.15 | 100 meter hæk • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | |
52 | 149 | PB | 32.32 | 13 | Kasper Schimmell Smith -05 | 30.27 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:50 |
53 | 150 | 48.61 | 10 | Laura Diaz Friis -06 | 47.39 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
54 | 150 | SB | 4.34 (w:+0.0) | 14 | Laura Diaz Friis -06 | 4.17 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 |
55 | 151 | PB | 11.21 | 4 | Luna Frid Hanberg -06 | 11.17 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 |
56 | 151 | 30.25 | 5 | Luna Frid Hanberg -06 | 32.72 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | |
57 | 152 | 11.43.03 | 2 | Madeleine A. Rasmussen -05 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:55 | ||
58 | 152 | PB | 8.13.73 | 2 | Madeleine A. Rasmussen -05 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:35 | |
59 | 153 | 9.35 | 11 | Pil Nedergaard -06 | 9.97 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | |
60 | 153 | 30.92 | 7 | Pil Nedergaard -06 | 32.39 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
61 | 154 | PB | 47.90 | 9 | Saga Bergholm -05 | 49.11 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 |
62 | 155 | 29.77 | 4 | Signe Juhl Laursen -05 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 12:05 | ||
63 | 155 | PB | 48.61 | 11 | Signe Juhl Laursen -05 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 16:45 | |
64 | 155 | 4.49 (w:+0.0) | 9 | Signe Juhl Laursen -05 | 4.73 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
65 | 156 | 4.49.90 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 4.25.04 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:35 | |
66 | 156 | 10.36.97 | 1 | Sofia Thøgersen -05 | 3000 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:55 | ||
67 | 156 | DNS | Sofia Thøgersen -05 | 2000 meter forh. • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 17:35 | |||
68 | 157 | 26.67 | 13 | Sophus Emil Ramsgaard Jensen -06 | 26.27 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
69 | 50.72 | 1 | Sparta -06 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 18:00 | |||
70 | 45.81 | 1 | Sparta -06 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 18:15 | |||
71 | 2.31.52 | 4 | Sparta -06 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 14:25 | |||
72 | 2.06.81 | 1 | Sparta -06 | 100m-200m-300m-400m Medley Stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 14:40 | |||
73 | 158 | DNS | Valdemar Kopp -06 | 10.46 | Kuglestød • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 13:40 | ||
74 | 158 | DNS | Valdemar Kopp -06 | 30.55 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 12:00 | ||
75 | 158 | DNS | Valdemar Kopp -06 | 19.62 | Hammerkast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:25 | ||
76 | 159 | 11.81 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 11.87 | 100 meter • Indl. | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 14:55 | |
77 | 159 | 11.94 | 3 | Vitus Rosenkrands -05 | 11.81 | 100 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 16:10 | |
78 | 159 | 24.30 | 5 | Vitus Rosenkrands -05 | 24.04 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 13:05 | |
79 | 160 | PB | 4.34.19 | 9 | William Hvass -06 | 4.40.20 | 1500 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:50 |
80 | 160 | PB | 10.00.33 | 4 | William Hvass -06 | 3000 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:20 |