Greve UP-stævne • Greve Stadion • Greve
12 jun., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Frederikserg IF
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7.09 | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 7.10 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Onsdag kl. 18:45 |
2 | 7.45 | 2 | Laura Lehman Jensen -10 | 7.40 | 40 meter • Finale | Piger 9 år | Onsdag kl. 18:45 |
3 | 3.60 (w:+1.6) | 1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 3.62 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Onsdag kl. 18:00 |
4 | 2.92 (w:+1.6) | 2 | Laura Lehman Jensen -10 | 3.22 | Længdespring • Finale | Piger 9 år | Onsdag kl. 18:00 |
5 | 26.12 | 2 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 25.67 | Boldkast • Finale | Piger 9 år | Onsdag kl. 18:25 |
6 | 26.35 | 1 | Laura Lehman Jensen -10 | 27.81 | Boldkast • Finale | Piger 9 år | Onsdag kl. 18:25 |
7 | 9.82 | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 9.48 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Onsdag kl. 18:30 |
8 | 10.04 | 4 | Vilma Viggers Fabild -08 | 9.99 | 60 meter • Finale | Piger 11 år | Onsdag kl. 18:30 |
9 | 1.19.38 | 2 | Vilma Viggers Fabild -08 | 1.25.00 | 400 meter • Finale | Piger 11 år | Onsdag kl. 20:00 |
10 | 3.79 (w:+0.5) | 1 | Vilma Viggers Fabild -08 | 3.78 | Længdespring • Finale | Piger 11 år | Onsdag kl. 19:05 |
11 | 8.01 | 1 | Louise Lehman Jensen -08 | 8.24 | Kuglestød • Finale | Piger 11 år | Onsdag kl. 18:45 |
12 | 40.54 | 1 | Louise Lehman Jensen -08 | 42.71 | Boldkast • Finale | Piger 11 år | Onsdag kl. 18:00 |
13 | 12.02 | 1 | Ingrid Adsersen -06 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Onsdag kl. 18:00 | |
14 | DNS | Selma Munk Plum -07 | 12.43 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Onsdag kl. 18:00 | |
15 | DNS | Lydia Kure Friis -06 | 11.73 | 80 meter • Finale | Piger 13 år | Onsdag kl. 18:00 | |
16 | DNS | Lydia Kure Friis -06 | 400 meter • Finale | Piger 13 år | Onsdag kl. 20:10 | ||
17 | 4.23 (w:+2.6) | 3 | Ingrid Adsersen -06 | 3.80 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Onsdag kl. 18:30 |
18 | DNS | Selma Munk Plum -07 | 3.63 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Onsdag kl. 18:30 | |
19 | DNS | Lydia Kure Friis -06 | 4.37 | Længdespring • Finale | Piger 13 år | Onsdag kl. 18:30 | |
20 | DNS | Selma Munk Plum -07 | 13.40 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Onsdag kl. 19:10 | |
21 | 7.97 | 2 | August Hviid -11 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Onsdag kl. 19:05 | |
22 | 8.62 | 3 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 40 meter • Finale | Drenge 9 år | Onsdag kl. 19:05 | |
23 | 2.91 (w:+0.7) | 2 | August Hviid -11 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Onsdag kl. 18:00 | |
24 | 2.69 (w:+0.4) | 3 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 2.52 | Længdespring • Finale | Drenge 9 år | Onsdag kl. 18:00 |
25 | 21.56 | 1 | August Hviid -11 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Onsdag kl. 18:50 | |
26 | 19.88 | 2 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 20.50 | Boldkast • Finale | Drenge 9 år | Onsdag kl. 18:50 |
27 | 1.32.17 | 2 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 1.12.00 | 400 meter • Finale | Drenge 11 år | Onsdag kl. 20:00 |
28 | DNS | William Sejr Nissen -09 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Onsdag kl. 19:00 | ||
29 | 3.08 (w:+1.0) | 6 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 3.37 | Længdespring • Finale | Drenge 11 år | Onsdag kl. 19:00 |
30 | DNS | William Sejr Nissen -09 | Kuglestød • Finale | Drenge 11 år | Onsdag kl. 18:45 | ||
31 | DNS | William Sejr Nissen -09 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Onsdag kl. 18:00 | ||
32 | 26.13 | 3 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 31.00 | Boldkast • Finale | Drenge 11 år | Onsdag kl. 18:00 |