Amager UP-stævne • Tårnby Stadion • Tårnby
5 sep., 2019
Arrangør: Amager AC
Frederiksberg IF
# | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 54.93 | 9 | Asta Hindborg -07 | 300 meter • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:55 | |
2 | 14.95 | 4 | Asta Hindborg -07 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 | |
3 | 14.87 | 6 | Bror Siem -07 | 100 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 | |
4 | 4.08 (w:+0.0) | 6 | Bror Siem -07 | 4.08 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 19:15 |
5 | 7.82 | 8 | Carl Carstens -10 | 7.65 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 18:10 |
6 | 3.10 (w:-1.2) | 6 | Carl Carstens -10 | 3.19 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:50 |
7 | 31.98 | 2 | Carl Carstens -10 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 18:45 | |
8 | 13.70 | 7 | Elsa Kyster Hvelplund -08 | 80 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:30 | |
9 | 58.17 | 4 | Elsa Kyster Hvelplund -08 | 300 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 19:40 | |
10 | 3.39 (w:+2.2) | 6 | Elsa Kyster Hvelplund -08 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 | |
11 | 12.77 | 3 | Emil Ehrhart -08 | 12.20 | 80 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:25 |
12 | 3.64 (w:-1.9) | 3 | Emil Ehrhart -08 | 3.50 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
13 | 12.52 | 4 | Emil Ehrhart -08 | Spydkast • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:45 | |
14 | 8.05 | 4 | Esther Alice Ravn -05 | 8.44 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 |
15 | 13.81 | 8 | Gertrud Sander Clausen -08 | 14.72 | 80 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:30 |
16 | 3.16 (w:+1.9) | 11 | Gertrud Sander Clausen -08 | 3.11 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
17 | 6.02 | 2 | Gertrud Sander Clausen -08 | Spydkast • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:45 | |
18 | 12.29 | 2 | Jonatan Horsholt -08 | 80 meter • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:25 | |
19 | 4.05 (w:-1.7) | 2 | Jonatan Horsholt -08 | 4.44 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
20 | 15.31 | 1 | Jonatan Horsholt -08 | Spydkast • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:45 | |
21 | 8.07 | 1 | Kajsa Kyster Hvelplund -12 | 40 meter • Finale | Piger 6-7 år | Torsdag kl. 18:00 | |
22 | 2.21 (w:+0.1) | 2 | Kajsa Kyster Hvelplund -12 | Længdespring • Finale | Piger 6-7 år | Torsdag kl. 18:45 | |
23 | 9.22 | 2 | Kajsa Kyster Hvelplund -12 | Boldkast • Finale | Piger 6-7 år | Torsdag kl. 18:15 | |
24 | 7.00 | 1 | Karla Kathrine Viggers -10 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:05 | |
25 | 1.17.46 | 1 | Karla Kathrine Viggers -10 | 400 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:20 | |
26 | 3.61 (w:+0.0) | 1 | Karla Kathrine Viggers -10 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:50 | |
27 | 14.74 | 7 | Katrine Amtoft -05 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 19:10 | |
28 | NM | Katrine Amtoft -05 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:30 | ||
29 | 7.39 | 3 | Katrine Amtoft -05 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:00 | |
30 | 1.05 | 4 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 1.00 | Højdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 19:05 |
31 | 3.00 (w:-2.0) | 7 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | 3.54 | Længdespring • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
32 | 12.73 | 3 | Lasse Sterup Abrahamsson -09 | Spydkast • Finale | Drenge 10-11 år | Torsdag kl. 18:45 | |
33 | 7.48 | 3 | Laura Lehman Jensen -10 | 7.40 | 40 meter • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:05 |
34 | 3.07 (w:+0.0) | 2 | Laura Lehman Jensen -10 | 3.22 | Længdespring • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 19:50 |
35 | 27.06 | 1 | Laura Lehman Jensen -10 | 27.81 | Boldkast • Finale | Piger 8-9 år | Torsdag kl. 18:45 |
36 | 13.23 | 5 | Louise Lehman Jensen -08 | 80 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:30 | |
37 | 3.79 (w:+0.6) | 2 | Louise Lehman Jensen -08 | 4.01 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 |
38 | 8.12 | 1 | Louise Lehman Jensen -08 | 8.37 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 19:55 |
39 | 14.76 | 8 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 14.37 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 19:10 |
40 | 3.84 (w:-1.4) | 5 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 3.94 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:30 |
41 | 7.66 | 2 | Mathilde Mønsted Larsen -05 | 6.94 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:00 |
42 | 1.38.66 | 9 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 1.38.00 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:20 |
43 | 2.36 (w:+0.0) | 13 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 2.82 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:50 |
44 | 20.31 | 3 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | 21.00 | Boldkast • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 18:45 |
45 | 15.51 | 8 | Noah Henriksen -06 | 100 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 | |
46 | 1.30 | 3 | Noah Henriksen -06 | 1.35 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 |
47 | 6.99 | 2 | Noah Henriksen -06 | 6.40 | Kuglestød • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 |
48 | 14.78 | 5 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:45 | |
49 | 10.04 | 1 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 9.73 | Kuglestød • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 |
50 | 20.57 | 2 | Nynne Gaarde Høgsbro -06 | 25.26 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 |
51 | NT | Selma Munk Plum -07 | 100 meter • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:45 | ||
52 | DNS | Selma Munk Plum -07 | 3.62 | Længdespring • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 19:15 | |
53 | DNS | Selma Munk Plum -07 | 13.20 | Spydkast • Finale | Piger 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 | |
54 | 13.96 | 10 | Siri Milter Fausager -09 | 80 meter • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:30 | |
55 | 3.35 (w:+1.2) | 7 | Siri Milter Fausager -09 | Længdespring • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 18:00 | |
56 | 4.24 | 3 | Siri Milter Fausager -09 | Kuglestød • Finale | Piger 10-11 år | Torsdag kl. 19:55 | |
57 | 7.26 | 4 | Vilhelm Helk -10 | 40 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 18:10 | |
58 | 1.18.31 | 1 | Vilhelm Helk -10 | 400 meter • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:20 | |
59 | 3.08 (w:-1.2) | 7 | Vilhelm Helk -10 | Længdespring • Finale | Drenge 8-9 år | Torsdag kl. 19:50 | |
60 | 13.75 | 4 | Villads Lind -06 | 100 meter • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:55 | |
61 | 1.40 | 1 | Villads Lind -06 | 1.39 | Højdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 18:00 |
62 | 4.37 (w:+0.0) | 4 | Villads Lind -06 | 4.77 | Længdespring • Finale | Drenge 12-13 år | Torsdag kl. 19:15 |
63 | 14.67 | 6 | Vilma Bahne Jessen -05 | 14.18 | 100 meter • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 19:10 |
64 | 3.54 (w:-1.6) | 6 | Vilma Bahne Jessen -05 | 4.14 | Længdespring • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:30 |
65 | 6.39 | 5 | Vilma Bahne Jessen -05 | 6.04 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Torsdag kl. 18:00 |