DM ungdom • Greve Stadion • Greve
24-25 aug., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Aarhus 1900
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 492 | 2.60 | 5 | Adam Sandbjerg Lind -05 | 2.67 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 | |
2 | 493 | PB | 13.35 (w:+0.0) | 2 | Anton Læssøe Bisgaard -01 | 13.24 | Trespring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 15:00 |
3 | 494 | PB | 3.00 | 3 | Benjamin Copp -04 | 2.80 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 |
4 | 494 | 27.43 | 12 | Benjamin Copp -04 | 27.55 | Spydkast • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 | |
5 | 495 | DNS | Bjørk Busk-Mohr -05 | 47.95 | 300 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:10 | ||
6 | 495 | 1.44 | 12 | Bjørk Busk-Mohr -05 | 1.47 | Højdespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:45 | |
7 | 496 | DNS | Børka Berg Jørgensen -04 | 9.68 | Trespring • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:10 | ||
8 | 496 | 31.05 | 6 | Børka Berg Jørgensen -04 | 32.92 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | |
9 | 497 | PB | 52.29 | 2 | Dánjal Dahl Ljósheim -00 | 52.49 | 400 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:00 |
10 | 497 | PB | 1.00.56 | 2 | Dánjal Dahl Ljósheim -00 | 1.00.78 | 400 meter hæk • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 10:35 |
11 | 499 | 38.85 | 2 | Elin Niclasen -03 | 39.66 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
12 | 501 | PB | 26.52 | 11 | Frida Froberg -05 | 25.48 | Hammerkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 10:00 |
13 | 504 | 13.97 | 6 | Ida Marie Hartmann -02 | 13.55 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
14 | 504 | 1.02.91 | 7 | Ida Marie Hartmann -02 | 1.02.09 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 | |
15 | 504 | DNS | Ida Marie Hartmann -02 | 400 meter hæk • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 10:20 | |||
16 | 505 | DNS | Jakob Nissen Nielsen -03 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 | |||
17 | 507 | DNS | Jeppe Ege Nielsen -02 | 49.77 | 400 meter • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:45 | ||
18 | 508 | PB | 9.42.74 | 1 | Jeppe Kejser Dahl Jensen -00 | 9.46.68 | 3000 meter forh. • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 16:45 |
19 | 509 | 14.31 | 6 | Johanna Kreiberg Skou -05 | 100 meter • Indl. | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 13:25 | ||
20 | 510 | PB | 4.00 | 4 | Jonas N Bjerremand -98 | Stangspring • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 12:40 | |
21 | 510 | 12.79 | 4 | Jonas N Bjerremand -98 | 13.30 | Kuglestød • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 15:25 | |
22 | 511 | 5.18.69 | 9 | Julie Meiner-Duedahl -05 | 5.16.16 | 1500 meter • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 12:20 | |
23 | 512 | 13.51 | 4 | Klara Lind Toustrup -03 | 13.07 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
24 | 513 | 13.27 | 3 | Klara Winther Krustrup -03 | 13.05 | 100 meter • Indl. | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:45 | |
25 | 513 | 13.46 | 8 | Klara Winther Krustrup -03 | 13.27 | 100 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 17:15 | |
26 | 513 | 1.57 | 2 | Klara Winther Krustrup -03 | 1.61 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 | |
27 | 514 | 10.72 | 4 | Lýdia Poula Simonsen -01 | 11.18 | Kuglestød • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 14:20 | |
28 | 516 | 12.35 | 5 | Malte Dam Korsbjerg -03 | 12.18 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | |
29 | 517 | PB | 56.41 | 1 | Martha Danneskjold Rasmussen -02 | 1.00.36 | 400 meter • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 15:35 |
30 | 518 | 4.30 | 2 | Mathias Clausen -01 | 4.46 | Stangspring • Finale | Drenge 18-19 år | Lørdag kl. 12:40 | |
31 | 519 | SB | 1.54 | 6 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 1.51 | Højdespring • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:40 |
32 | 519 | 10.12 | 6 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 11.15 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:05 | |
33 | 519 | 33.20 | 5 | Mathilde Kreiberg Skou -02 | 39.31 | Spydkast • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 14:15 | |
34 | 520 | PB | 13.08 (w:+0.0) | 2 | Miso Buha -03 | 12.75 | Trespring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 15:00 |
35 | 522 | 3.30 | 7 | Sebastian R. Suurballe -02 | 3.61 | Stangspring • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 10:00 | |
36 | 522 | 11.42 | 6 | Sebastian R. Suurballe -02 | 12.06 | Kuglestød • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 12:05 | |
37 | 522 | 57.65 | 2 | Sebastian R. Suurballe -02 | 60.81 | Spydkast • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 16:50 | |
38 | 523 | 11.65 | 4 | Sofie Froberg -02 | 11.86 | Kuglestød • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 13:05 | |
39 | 524 | 12.25 | 4 | Sofus Ingemann Harmsen -03 | 11.98 | 100 meter • Indl. | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 14:05 | |
40 | 525 | DNS | Sophie Bagger Bohn -04 | 31.37 | Spydkast • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 15:20 | ||
41 | 526 | DNS | Steffen Udengaard Knudsen -98 | 10.76 | 100 meter • Indl. | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 14:25 | ||
42 | 527 | 35.11 | 2 | Sunniva Bogadóttir -01 | 35.88 | Spydkast • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 12:30 | |
43 | 528 | DNS | Terese Salling Hansen -01 | 12.37 | 100 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
44 | 529 | DNS | Thea Lyng Møller Jensen -01 | 12.17 | 100 meter • Indl. | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 13:55 | ||
45 | 531 | DNS | Tórur Mortensen -98 | 400 meter • Finale | Drenge 20-22 år | Lørdag kl. 16:15 | |||
46 | 532 | PB | 2.60 | 5 | Viggo Lind Toustrup -05 | 2.50 | Stangspring • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 15:05 |
47 | 53.34 | 4 | Aarhus 1900 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 14-15 år | Lørdag kl. 11:35 | |||
48 | 50.62 | 1 | Aarhus 1900 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 16-17 år | Lørdag kl. 11:00 | |||
49 | DNS | Aarhus 1900 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Piger 18-19 år | Lørdag kl. 11:45 | ||||
50 | 50.06 | 6 | Aarhus 1900 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 14-15 år | Lørdag kl. 11:20 | |||
51 | 47.05 | 2 | Aarhus 1900 | 4 x 100 meter stafet • Finale | Drenge 16-17 år | Lørdag kl. 11:55 |