ØST ungdom • Helsingør Atletikstadion • Helsingør
15-16 jun., 2019
Arrangør: Helsingør IF / Ballerup AK
Amager AC
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13 | 1.25 | 7 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 1.33 | Højdespring • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 10:00 |
2 | 27 | 2.80 | 2 | Laura-Jo Buchard -05 | 2.50 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
3 | 15 | 2.90 | 1 | Annabelle Viple -05 | 2.70 | Stangspring • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
4 | 23 | 3.16 (w:+0.5) | 15 | Hussein Ali -05 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 | |
5 | 25 | 4.02 (w:+0.0) | 14 | Janus Stepping Christensen -05 | 3.80 | Længdespring • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 10:00 |
6 | 31 | 21.99 | 4 | Tristan Trzecieski -07 | 15.78 | Spydkast • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 10:20 |
7 | 29 | 24.93 | 3 | Sebastian Larsen -01 | 24.53 | 200 meter • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 10:45 |
8 | 18 | 28.51 | 12 | Caroline Jørgensen -05 | 28.91 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
9 | 26 | 30.00 | 17 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 30.44 | 200 meter • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 10:50 |
10 | 22 | 27.51 | 5 | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 29.41 | 200 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:05 |
11 | 21 | 1.31 | 2 | Estha Færch -07 | 1.19 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:05 |
12 | 19 | 1.31 | 1 | Celina C.S. Jensen -07 | 1.35 | Højdespring • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 11:05 |
13 | 18 | 8.58 | 10 | Caroline Jørgensen -05 | 9.18 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 |
14 | 27 | 7.67 | 15 | Laura-Jo Buchard -05 | 7.56 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 |
15 | 26 | 7.71 | 14 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | 7.64 | Kuglestød • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 11:05 |
16 | 31 | 12.89 | 3 | Tristan Trzecieski -07 | 12.86 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 |
17 | 17 | DNS | Carl Bäckström Nielsen -07 | 10.91 | 80 meter • Indl. | Drenge 12 år | Søndag kl. 11:20 | |
18 | 19 | 11.31 | 2 | Celina C.S. Jensen -07 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | |
19 | 16 | DNS | Anna-Nova Kronberg Andersen -07 | 14.03 | 80 meter • Indl. | Piger 12 år | Søndag kl. 11:40 | |
20 | 25 | 20.19 | 13 | Janus Stepping Christensen -05 | 21.44 | Diskoskast • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 11:45 |
21 | 24 | 11.70 | 4 | Isabella Kehler Krabbe -06 | 11.92 | 80 meter • Indl. | Piger 13 år | Søndag kl. 11:50 |
22 | 22 | 2.07.36 | 4 | Gustav Bjaaland Andersen -04 | 2.09.48 | 800 meter • Finale | Drenge 14-15 år | Søndag kl. 12:05 |
23 | 31 | 12.55 | 16 | Tristan Trzecieski -07 | 12.89 | 80 meter • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:30 |
24 | 30 | DNS | Sebastian Monneret -03 | 21.79 | Diskoskast • Finale | Drenge 16-17 år | Søndag kl. 12:35 | |
25 | 29 | 34.88 | 17 | Sebastian Larsen -01 | 34.67 | Diskoskast • Finale | Drenge 18-19 år | Søndag kl. 12:35 |
26 | 19 | 11.59 | 4 | Celina C.S. Jensen -07 | 11.31 | 80 meter • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:40 |
27 | 31 | 1.20 | 4 | Tristan Trzecieski -07 | 1.20 | Højdespring • Finale | Drenge 12 år | Søndag kl. 12:45 |
28 | 21 | 7.20.19 | 1 | Estha Færch -07 | 1000 meter gang • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 12:50 | |
29 | 16 | DNS | Anna-Nova Kronberg Andersen -07 | 6.65 | Kuglestød • Finale | Piger 12 år | Søndag kl. 13:25 | |
30 | 18 | 25.52 | 5 | Caroline Jørgensen -05 | 25.19 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:40 |
31 | 26 | 21.35 | 9 | Laura Bollerslev Andreasen -05 | Diskoskast • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 13:40 | |
32 | 14 | 16.59 | 10 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 15.97 | Spydkast • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 14:05 |
33 | 14 | 3.26.49 | 2 | Anna Bjaaland Andersen -06 | 3.31.54 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:00 |
34 | 13 | 3.32.92 | 5 | Ada Nissen Thyrsted -06 | 3.45.7 | 1000 meter • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 15:00 |
35 | 15 | 49.89 | 2 | Annabelle Viple -05 | 300 meter hæk • Finale | Piger 14-15 år | Søndag kl. 15:40 | |
36 | 24 | 7.48 | 13 | Isabella Kehler Krabbe -06 | 9.44 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 |
37 | 14 | DNS | Anna Bjaaland Andersen -06 | 7.74 | Kuglestød • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:00 | |
38 | 46.32 | 3 | Amager AC | 4 x 80 meter stafet • Finale | Piger 13 år | Søndag kl. 16:15 |