DM • Esbjerg Stadion • Esbjerg
26-28 jul., 2019
Arrangør: Esbjerg AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 201 | 24.77 | 1 | Emma Beiter Bomme -98 | 24.32 | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:00 | |
2 | 202 | 27.69 | 7 | Emma Vitale -93 | 27.08 | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:00 | |
3 | 208 | DNS | Ida Karstoft -95 | 23.57 | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:00 | ||
4 | 222 | 25.50 | 4 | Marie Høgh Larsen -03 | 25.45 | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:00 | |
5 | 211 | 25.45 | 2 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 25.07 | 200 meter • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:00 | |
6 | 201 | 24.62 | 2 | Emma Beiter Bomme -98 | 24.77 | 200 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:35 | |
7 | 222 | 25.42 | 5 | Marie Høgh Larsen -03 | 25.50 | 200 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:35 | |
8 | 211 | 25.32 | 4 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 25.45 | 200 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 14:35 | |
9 | 230 | DNS | Philip Braun -90 | 22.67 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | ||
10 | 236 | 21.98 | 3 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 22.15 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | |
11 | 203 | DNS | Festus Ansante -94 | 21.81 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | ||
12 | 206 | 22.15 | 4 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 22.30 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | |
13 | 236 | 21.84 | 3 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 21.98 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:25 | |
14 | 206 | 22.07 | 4 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 22.15 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:25 | |
15 | 197 | 2.13.36 | 3 | Dagmar Fæster Olsen -94 | 2.08.75 | 800 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:00 | |
16 | 221 | 2.26.58 | 6 | Marie Falkebo Jensen -03 | 2.18.44 | 800 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:00 | |
17 | 196 | DNS | Christian Clausen -96 | 1.58.36 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 | ||
18 | 239 | 2.02.01 | 3 | William Devantier -00 | 2.03.08 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 | |
19 | 59 | SB | 16.55.22 | 4 | Simone Glad -90 | 17.15.91 | 5000 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:50 |
20 | 57 | PB | 18.34.57 | 7 | Kathrine Højgaard Hansen -95 | 5000 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:50 | |
21 | 58 | 17.57.87 | 6 | Maria Larsen -96 | 17.20.58 | 5000 meter • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:50 | |
22 | 47 | 15.36.65 | 13 | Mads Skaaning -95 | 15.30.90 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:00 | |
23 | 46 | PB | 14.37.74 | 7 | Christoffer Boll -92 | 14.41.24 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:00 |
24 | 235 | 13.86 | 1 | Thea Haahr -91 | 13.51 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:35 | |
25 | 233 | 15.46 | 2 | Sandra Böll -94 | 14.54 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:35 | |
26 | 187 | DNF | Anna Øbakke Lange -99 | 14.75 | 100 meter hæk • Indl. | Kvinder | Søndag kl. 11:35 | ||
27 | 235 | 13.73 | 1 | Thea Haahr -91 | 13.86 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:35 | |
28 | 233 | 15.18 | 3 | Sandra Böll -94 | 15.46 | 100 meter hæk • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:35 | |
29 | 223 | 15.29 | 4 | Massin Ait Bouziad -95 | 15.21 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | |
30 | 227 | 16.04 | 5 | Nikolaj Graves -98 | 15.71 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | |
31 | 184 | 16.30 | 6 | Andreas Christoffersen -01 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | ||
32 | 228 | 14.81 | 2 | Oliver Chabert -99 | 14.77 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | |
33 | 188 | 1.01.78 | 2 | Annemarie Nissen -94 | 1.00.79 | 400 meter hæk • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:25 | |
34 | 209 | PB | 54.62 | 2 | Jacob Hvorup -99 | 55.60 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:35 |
35 | 226 | 51.03 | 1 | Nicolai Trock Hartling -94 | 50.41 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:35 | |
36 | 212 | 1.66 | 2 | Karla Schärfe -03 | 1.71 | Højdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:45 | |
37 | 232 | 1.72 | 1 | Rikke Andersen -98 | 1.79 | Højdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 13:45 | |
38 | 215 | DNS | Kenneth Pedersen -97 | 2.05 | Højdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 11:45 | ||
39 | 207 | NM | Hannah Illum Petersen -00 | 5.47 | Længdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:50 | ||
40 | 217 | 5.16 (w:+0.3) | 10 | Laura Tølløse -97 | 5.32 | Længdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:50 | |
41 | 199 | 4.98 (w:+3.4) | 13 | Ditte Schmidt -97 | 5.28 | Længdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:50 | |
42 | 237 | SB | 5.31 (w:+0.9) | 9 | Victoria Lee Lendal -02 | 5.26 | Længdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:50 |
43 | 211 | 5.75 (w:+0.2) | 3 | Josephine Koch Jacobsen -03 | 5.81 | Længdespring • Finale | Kvinder | Søndag kl. 12:50 | |
44 | 234 | 7.51 (w:+1.0) | 1 | Sebastian Pedersen -97 | 7.65 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
45 | 223 | PB | 7.03 (w:+0.1) | 4 | Massin Ait Bouziad -95 | 6.82 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 |
46 | 198 | 6.12 (w:-1.2) | 14 | Dennis Bakari Mägi -95 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | ||
47 | 227 | 6.40 (w:+1.0) | 11 | Nikolaj Graves -98 | 6.44 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
48 | 200 | 6.62 (w:+0.6) | 8 | Emil Frænde -00 | 6.70 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
49 | 191 | 7.43 (w:-0.1) | 2 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.61 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
50 | 225 | SB | 6.68 (w:+0.6) | 6 | Nicolai Lind Andersen -98 | 6.63 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 |
51 | 183 | 47.14 | 7 | Amanda L Rasmussen -97 | 49.68 | Hammerkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 11:30 | |
52 | 214 | PB | 55.00 | 3 | Katrine Koch Jacobsen -99 | 53.76 | Hammerkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 11:30 |
53 | 220 | 53.11 | 4 | Louise Odgaard -93 | 53.75 | Hammerkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 11:30 | |
54 | 195 | SB | 58.19 | 2 | Celina Julin -94 | 57.27 | Hammerkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 11:30 |
55 | 187 | PB | 48.44 | 2 | Anna Øbakke Lange -99 | 45.31 | Spydkast • Finale | Kvinder | Søndag kl. 15:10 |
56 | 238 | 55.60 | 5 | Vitus Lei Hansgaard -01 | 59.91 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:40 | |
57 | 210 | PB | 63.78 | 3 | Jakob Slipsager -93 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:40 | |
58 | 189 | 65.81 | 1 | Arthur W Petersen -99 | 69.10 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:40 | |
59 | 3.51.64 | 1 | Sparta | 4 x 400 meter stafet • Finale | Kvinder | Søndag kl. 15:50 | |||
60 | 3.12.57 | 1 | Sparta | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:00 |