DM • Esbjerg Stadion • Esbjerg
26-28 jul, 2019
Arrangør: Esbjerg AM
Sparta
# | BibNo | Result | Plac | Navn | Q | Øvelse | Klasse | Starttid | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 19 | 33.55.80 | 12 | Alexander S Nielsen -99 | 32.57 | 10000 meter • Finale | Mænd | Fredag kl. 19:00 | |
2 | 184 | 16.30 | 6 | Andreas Christoffersen -01 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | ||
3 | 185 | 54.28 | 3 | Andreas Ellegaard -93 | 57.73 | Diskoskast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:55 | |
4 | 186 | 3.56.46 | 3 | Andreas Lindgreen -98 | 3.41.17 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:00 | |
5 | 189 | 65.81 | 1 | Arthur W Petersen -99 | 69.10 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:40 | |
6 | 190 | SB | 4.55 | 3 | Aske Valdemar Petersen -98 | 4.48 | Stangspring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:25 |
7 | 191 | 7.43 (w:-0.1) | 2 | Benjamin Gabrielsen -95 | 7.61 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
8 | 194 | DNS | Casper Jørgensen -99 | 14.92 | Kuglestød • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:15 | ||
9 | 194 | 55.17 | 2 | Casper Jørgensen -99 | 56.56 | Diskoskast • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:55 | |
10 | 196 | 1.58.36 | 2 | Christian Clausen -96 | 1.50.58 | 800 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 16:20 | |
11 | 196 | DNS | Christian Clausen -96 | 1.58.36 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 | ||
12 | 46 | 3.57.98 | 4 | Christoffer Boll -92 | 3.49.44 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:00 | |
13 | 46 | PB | 14.37.74 | 7 | Christoffer Boll -92 | 14.41.24 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:00 |
14 | 198 | 6.12 (w:-1.2) | 14 | Dennis Bakari Mägi -95 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | ||
15 | 198 | 13 | 15.28 (w:+2.9) | 2 | Dennis Bakari Mägi -95 | 14.81 | Trespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:20 |
16 | 200 | 11.17 | 3 | Emil Frænde -00 | 10.92 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 12:30 | |
17 | 200 | 11.34 | 8 | Emil Frænde -00 | 11.17 | 100 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:40 | |
18 | 200 | 6.62 (w:+0.6) | 8 | Emil Frænde -00 | 6.70 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
19 | 203 | 11.10 | 1 | Festus Ansante -94 | 10.59 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 12:30 | |
20 | 203 | 11.00 | 2 | Festus Ansante -94 | 11.10 | 100 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:40 | |
21 | 203 | DNS | Festus Ansante -94 | 21.81 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | ||
22 | 204 | 2.04.58 | 4 | Frederik Furstenberg -93 | 1.58.90 | 800 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 16:20 | |
23 | 205 | 11.02 | 1 | Frederik Schou -96 | 10.46 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 12:30 | |
24 | 205 | 11.00 | 1 | Frederik Schou -96 | 11.02 | 100 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:40 | |
25 | 206 | 22.15 | 4 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 22.30 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | |
26 | 206 | 22.07 | 4 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 22.15 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:25 | |
27 | 206 | PB | 47.89 | 2 | Gustav Lundholm Nielsen -98 | 48.10 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 |
28 | 209 | 49.85 | 6 | Jacob Hvorup -99 | 48.98 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 | |
29 | 209 | PB | 54.62 | 2 | Jacob Hvorup -99 | 55.60 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:35 |
30 | 210 | PB | 63.78 | 3 | Jakob Slipsager -93 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:40 | |
31 | 215 | DNS | Kenneth Pedersen -97 | 2.05 | Højdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 11:45 | ||
32 | 47 | 15.36.65 | 13 | Mads Skaaning -95 | 15.30.90 | 5000 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 15:00 | |
33 | 223 | 15.29 | 4 | Massin Ait Bouziad -95 | 15.21 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | |
34 | 223 | PB | 7.03 (w:+0.1) | 4 | Massin Ait Bouziad -95 | 6.82 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 |
35 | 223 | 11 | 14.98 (w:+3.5) | 3 | Massin Ait Bouziad -95 | 14.14 | Trespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:20 |
36 | 20 | 31.57.03 | 6 | Morten Green -87 | 31.08 | 10000 meter • Finale | Mænd | Fredag kl. 19:00 | |
37 | 224 | DNS | Nick Rostgaard Jensen -91 | 800 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 16:20 | |||
38 | 224 | 3.55.54 | 1 | Nick Rostgaard Jensen -91 | 3.46.52 | 1500 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:00 | |
39 | 225 | SB | 6.68 (w:+0.6) | 6 | Nicolai Lind Andersen -98 | 6.63 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 |
40 | 226 | 51.03 | 1 | Nicolai Trock Hartling -94 | 50.41 | 400 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:35 | |
41 | 227 | 11.72 | 6 | Nikolaj Graves -98 | 11.41 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 12:30 | |
42 | 227 | 16.04 | 5 | Nikolaj Graves -98 | 15.71 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | |
43 | 227 | PB | 4.65 | 2 | Nikolaj Graves -98 | 4.54 | Stangspring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:25 |
44 | 227 | 6.40 (w:+1.0) | 11 | Nikolaj Graves -98 | 6.44 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
45 | 228 | DNS | Oliver Chabert -99 | 11.12 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 12:30 | ||
46 | 228 | 14.81 | 2 | Oliver Chabert -99 | 14.77 | 110 meter hæk • Finale | Mænd | Søndag kl. 12:45 | |
47 | 228 | NM | Oliver Chabert -99 | 4.90 | Stangspring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:25 | ||
48 | 229 | 11 | 14.71 (w:+3.5) | 4 | Peder Pawel Nielsen -88 | 15.58 | Trespring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:20 |
49 | 230 | DNS | Philip Braun -90 | 22.67 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | ||
50 | 230 | 48.90 | 4 | Philip Braun -90 | 48.79 | 400 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 14:35 | |
51 | 231 | DNS | Rasmus Wejnold Jørgensen -89 | Stangspring • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:25 | |||
52 | 21 | 32.44.01 | 11 | Richard D Jensen -85 | 31.55.03 | 10000 meter • Finale | Mænd | Fredag kl. 19:00 | |
53 | 234 | 11.09 | 3 | Sebastian Pedersen -97 | 11.10 | 100 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 12:30 | |
54 | 234 | 11.34 | 7 | Sebastian Pedersen -97 | 11.09 | 100 meter • Finale | Mænd | Lørdag kl. 15:40 | |
55 | 234 | 7.51 (w:+1.0) | 1 | Sebastian Pedersen -97 | 7.65 | Længdespring • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:50 | |
56 | 40.71 | 2 | Sparta | 4 x 100 meter stafet • Finale | Mænd | Lørdag kl. 16:50 | |||
57 | 3.12.57 | 1 | Sparta | 4 x 400 meter stafet • Finale | Mænd | Søndag kl. 16:00 | |||
58 | 236 | 21.98 | 3 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 22.15 | 200 meter • Indl. | Mænd | Søndag kl. 11:15 | |
59 | 236 | 21.84 | 3 | Tobias Gorgone Larsen -00 | 21.98 | 200 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 14:25 | |
60 | 238 | 55.60 | 5 | Vitus Lei Hansgaard -01 | 59.91 | Spydkast • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:40 | |
61 | 239 | 2.03.08 | 2 | William Devantier -00 | 1.52.83 | 800 meter • Indl. | Mænd | Lørdag kl. 16:20 | |
62 | 239 | 2.02.01 | 3 | William Devantier -00 | 2.03.08 | 800 meter • Finale | Mænd | Søndag kl. 13:10 |