DM • Esbjerg Stadion • Esbjerg

26-28 jul, 2019
Arrangør: Esbjerg AM

Dag • tid Klasse Øvelse (Tilmeldt • Start • Resultat) Status
1 • 19:00 Mænd 10000 meter (25 - 21 - 15) Officiel
1 • 19:45 Kvinder 10000 meter (6 - 4 - 4) Officiel
2 • 11:30 Mænd 5000 meter gang (2 - 2 - 2) Officiel
2 • 12:15 Kvinder 100 meter • Indl. (20 - 18 - 17) Officiel
2 • 12:30 Mænd 100 meter • Indl. (25 - 20 - 20) Officiel
2 • 12:55 Mænd Hammerkast (9 - 8 - 8) Officiel
2 • 13:00 Kvinder Trespring (9 - 8 - 8) Officiel
2 • 13:05 Kvinder Stangspring (7 - 7 - 7) Officiel
2 • 13:50 Kvinder 1500 meter (11 - 9 - 8) Officiel
2 • 14:00 Mænd 1500 meter (17 - 13 - 13) Officiel
2 • 14:20 Kvinder 400 meter (16 - 15 - 15) Officiel
2 • 14:25 Kvinder Diskoskast (11 - 10 - 10) Officiel
2 • 14:35 Mænd 400 meter (11 - 9 - 9) Officiel
2 • 15:00 Mænd 3000 meter forh. (6 - 5 - 5) Officiel
2 • 15:15 Mænd Kuglestød (6 - 5 - 5) Officiel
2 • 15:20 Mænd Trespring (9 - 8 - 7) Officiel
2 • 15:25 Mænd Stangspring (8 - 7 - 5) Officiel
2 • 15:30 Kvinder 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 15:40 Mænd 100 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 15:55 Mænd Diskoskast (8 - 8 - 8) Officiel
2 • 16:10 Kvinder Kuglestød (7 - 7 - 7) Officiel
2 • 16:20 Mænd 800 meter • Indl. (16 - 13 - 13) Officiel
2 • 16:40 Kvinder 4 x 100 meter stafet (6 - 4 - 4) Officiel
2 • 16:50 Mænd 4 x 100 meter stafet (4 - 3 - 3) Officiel
3 • 11:00 Kvinder 200 meter • Indl. (18 - 14 - 14) Officiel
3 • 11:15 Mænd 200 meter • Indl. (24 - 16 - 15) Officiel
3 • 11:30 Kvinder Hammerkast (9 - 9 - 9) Officiel
3 • 11:35 Kvinder 100 meter hæk • Indl. (12 - 9 - 8) Officiel
3 • 11:45 Mænd Højdespring (4 - 2 - 2) Officiel
3 • 12:35 Kvinder 100 meter hæk • Finale (8 - 7 - 6) Officiel
3 • 12:45 Mænd 110 meter hæk (6 - 6 - 6) Officiel
3 • 12:50 Kvinder Længdespring (16 - 16 - 15) Officiel
3 • 13:00 Kvinder 800 meter (11 - 6 - 6) Officiel
3 • 13:05 Mænd Vægtkast (5 - 5 - 5) Officiel
3 • 13:10 Mænd 800 meter • Finale (8 - 7 - 7) Officiel
3 • 13:25 Kvinder 400 meter hæk (7 - 6 - 5) Officiel
3 • 13:35 Mænd 400 meter hæk (6 - 6 - 6) Officiel
3 • 13:40 Mænd Spydkast (12 - 11 - 10) Officiel
3 • 13:45 Kvinder Højdespring (6 - 5 - 5) Officiel
3 • 13:50 Kvinder 5000 meter (14 - 7 - 7) Officiel
3 • 14:25 Mænd 200 meter • Finale (8 - 7 - 6) Officiel
3 • 14:35 Kvinder 200 meter • Finale (8 - 8 - 8) Officiel
3 • 14:40 Kvinder Vægtkast (4 - 4 - 4) Officiel
3 • 14:50 Mænd Længdespring (15 - 14 - 14) Officiel
3 • 15:00 Mænd 5000 meter (25 - 20 - 19) Officiel
3 • 15:10 Kvinder Spydkast (5 - 5 - 5) Officiel
3 • 15:50 Kvinder 4 x 400 meter stafet (3 - 2 - 2) Officiel
3 • 16:00 Mænd 4 x 400 meter stafet (6 - 3 - 3) Officiel
Antal tilmeldte: 495
Antal startende: 415
Antal resultater: 396
Starter team