Hvidovre Indoor 3 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
17 mar., 2024
Arrangør: Hvidovre AM
50 meter • Finale • Piger 10-11 år • Søndag kl. 14:17
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | 8.75 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik | |
2 | 9.57 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongårdens IF | |
3 | 10.05 | Betty Østergaard -14 | Hvidovre AM | |
4 | 11.65 | Elsa Blanco-Hansen -14 | Trongårdens IF | |
HEAT 2 | ||||
1 | PB | 7.85 | Malou Dyrby -13 | Fredensborg Atletik Klub |
2 | 7.88 | Rakel Lund -13 | Trongårdens IF | |
3 | 8.14 | Pola Czerminska-Makinia -13 | Ballerup AK | |
4 | 8.30 | Filuca Thomns -13 | IK Olympia |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | 10.16 | Betty Østergaard -14 | Hvidovre AM | |||
2 | 8.77 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik | 8.65 | 8.65 | |
3 | 9.47 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongårdens IF | 9.21 | 9.21 | |
4 | 11.40 | Elsa Blanco-Hansen -14 | Trongårdens IF | 9.49 | 9.49 | |
HEAT 2 | ||||||
1 | 8.33 | Filuca Thomns -13 | IK Olympia | 8.23 | 8.23 | |
2 | 8.02 | Rakel Lund -13 | Trongårdens IF | |||
3 | 7.84 | Malou Dyrby -13 | Fredensborg Atletik Klub | 7.88 | 7.88 | |
4 | 8.19 | Pola Czerminska-Makinia -13 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7.84 | Malou Dyrby -13 | Fredensborg Atletik Klub | 7.88 | 7.88 | |
2 | 8.02 | Rakel Lund -13 | Trongårdens IF | |||
3 | 8.19 | Pola Czerminska-Makinia -13 | Ballerup AK | |||
4 | 8.33 | Filuca Thomns -13 | IK Olympia | 8.23 | 8.23 | |
5 | 8.77 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik | 8.65 | 8.65 | |
6 | 9.47 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongårdens IF | 9.21 | 9.21 | |
7 | 10.16 | Betty Østergaard -14 | Hvidovre AM | |||
8 | 11.40 | Elsa Blanco-Hansen -14 | Trongårdens IF | 9.49 | 9.49 |
50 meter • Indl. • Piger 10-11 år • Søndag kl. 13:34
Antal heats: 2 • Til næste runde: 20 • Q: 0 • q: 20
# | Q | Resultat | Points | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | q | 8.02 | Rakel Lund -13 | Trongårdens IF | ||
2 | q | 8.33 | 10 | Filuca Thomns -13 | IK Olympia | |
3 | q | 8.77 | 8 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik | |
4 | q | 10.16 | Betty Østergaard -14 | Hvidovre AM | ||
HEAT 2 | ||||||
1 | PB | q | 7.84 | 12 | Malou Dyrby -13 | Fredensborg Atletik Klub |
2 | q | 8.19 | Pola Czerminska-Makinia -13 | Ballerup AK | ||
3 | q | 9.47 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongårdens IF | ||
4 | q | 11.40 | Elsa Blanco-Hansen -14 | Trongårdens IF |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | Rakel Lund -13 | Trongårdens IF | ||||
2 | Betty Østergaard -14 | Hvidovre AM | ||||
3 | 8.65 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik | 8.65 | 8.65 | |
4 | 8.23 | Filuca Thomns -13 | IK Olympia | 8.23 | 8.23 | |
5 | DNS | Ella Bording Molberg -13 | Trongårdens IF | |||
HEAT 2 | ||||||
2 | 9.49 | Elsa Blanco-Hansen -14 | Trongårdens IF | 9.49 | 9.49 | |
3 | 7.88 | Malou Dyrby -13 | Fredensborg Atletik Klub | 7.88 | 7.88 | |
4 | 9.21 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongårdens IF | 9.21 | 9.21 | |
5 | Pola Czerminska-Makinia -13 | Ballerup AK |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7.88 | Malou Dyrby -13 | Fredensborg Atletik Klub | 7.88 | 7.88 | |
2 | 8.23 | Filuca Thomns -13 | IK Olympia | 8.23 | 8.23 | |
3 | 8.65 | Liva Sørensen -13 | Greve Atletik | 8.65 | 8.65 | |
4 | 9.21 | Ida Caroline Kjær Jessen -14 | Trongårdens IF | 9.21 | 9.21 | |
5 | 9.49 | Elsa Blanco-Hansen -14 | Trongårdens IF | 9.49 | 9.49 | |
6 | Pola Czerminska-Makinia -13 | Ballerup AK | ||||
7 | Betty Østergaard -14 | Hvidovre AM | ||||
8 | Rakel Lund -13 | Trongårdens IF | ||||
9 | 8.92 | DNS | Katharina Gade -13 | Hvidovre AM | 8.92 | 8.92 |
10 | DNS | Ella Bording Molberg -13 | Trongårdens IF |