Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
60 meter • Finale • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 13:15
Løb A: Ved normalt startsted
Antal heats: 3
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.3 | ||||
1 | 11.66 | Silas Ejby Hansen -11 | FIF Hillerød | .659 |
2 | 11.92 | Oliver Jankowski -11 | Køge Atletik | .917 |
3 | 11.99 | Carl Glad Hommel -11 | Sparta | .985 |
4 | 13.41 | Zilas Mikkelsen -11 | Bagsværd AC | .403 |
5 | 13.80 | Bastian Birnbaum Nielsen -11 | Greve Atletik | .798 |
HEAT 2 • w:+0.2 | ||||
1 | 10.54 | Otto Qvist -10 | Amager AC | .535 |
2 | 10.72 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | .712 |
3 | 11.14 | Anton Arnum Kofoed -11 | Københavns IF | .140 |
4 | 11.44 | Theodor Bartholin -11 | Frederikssund Atletik & Motion | .440 |
5 | 11.79 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Københavns IF | .783 |
6 | 12.14 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Hvidovre Atletik | .138 |
HEAT 3 • w:-1.3 | ||||
1 | 9.23 | Albert Redestam -10 | Helsingør | .223 |
2 | 9.74 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | .734 |
3 | 10.29 | Asger Lund-Bretlau -11 | Sparta | .283 |
4 | 10.36 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | .359 |
5 | 10.46 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | ROAR | .457 |
6 | 10.57 | Markus Pallisgaard -10 | ROAR | .567 |
7 | 10.62 | Emil Keller -10 | IK Hellas | .613 |
8 | 10.97 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | .962 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | 12.97 | Bastian Birnbaum Nielsen -11 | Greve Atletik | |
3 | 12.51 | DNS | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF |
4 | 12.08 | Silas Ejby Hansen -11 | FIF Hillerød | |
5 | 11.93 | Carl Glad Hommel -11 | Sparta | |
6 | 11.97 | Oliver Jankowski -11 | Køge Atletik | |
7 | 12.18 | DNS | Simon Overgaard -11 | Fremad Holbæk |
8 | 12.96 | Zilas Mikkelsen -11 | Bagsværd AC | |
HEAT 2 | ||||
1 | 11.78 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Hvidovre Atletik | |
2 | 11.68 | Theodor Bartholin -11 | Frederikssund Atletik & Motion | |
3 | 11.20 | DNS | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC |
4 | 10.92 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | |
5 | 10.86 | Otto Qvist -10 | Amager AC | |
6 | 11.04 | DNS | Milo Boye -11 | Bagsværd AC |
7 | 11.30 | Anton Arnum Kofoed -11 | Københavns IF | |
8 | 11.70 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Københavns IF | |
HEAT 3 | ||||
1 | 10.66 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
2 | 10.42 | Markus Pallisgaard -10 | ROAR | |
3 | 10.37 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | |
4 | 9.67 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | |
5 | 9.21 | Albert Redestam -10 | Helsingør | |
6 | 10.34 | Asger Lund-Bretlau -11 | Sparta | |
7 | 10.42 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | ROAR | |
8 | 10.44 | Emil Keller -10 | IK Hellas |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 9.21 | Albert Redestam -10 | Helsingør | |
2 | 9.67 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | |
3 | 10.34 | Asger Lund-Bretlau -11 | Sparta | |
4 | 10.37 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | |
5 | 10.42 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | ROAR | |
6 | 10.42 | Markus Pallisgaard -10 | ROAR | |
7 | 10.44 | Emil Keller -10 | IK Hellas | |
8 | 10.66 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
9 | 10.86 | Otto Qvist -10 | Amager AC | |
10 | 10.92 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | |
11 | 11.30 | Anton Arnum Kofoed -11 | Københavns IF | |
12 | 11.68 | Theodor Bartholin -11 | Frederikssund Atletik & Motion | |
13 | 11.70 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Københavns IF | |
14 | 11.78 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Hvidovre Atletik | |
15 | 11.93 | Carl Glad Hommel -11 | Sparta | |
16 | 11.97 | Oliver Jankowski -11 | Køge Atletik | |
17 | 12.08 | Silas Ejby Hansen -11 | FIF Hillerød | |
18 | 12.96 | Zilas Mikkelsen -11 | Bagsværd AC | |
19 | 12.97 | Bastian Birnbaum Nielsen -11 | Greve Atletik | |
20 | 11.04 | DNS | Milo Boye -11 | Bagsværd AC |
21 | 11.20 | DNS | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC |
22 | 12.18 | DNS | Simon Overgaard -11 | Fremad Holbæk |
23 | 12.51 | DNS | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF |
60 meter • Indl. • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 11:00
Løb A: Ved normalt startsted
Antal heats: 4 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.6 | |||||
1 | q | 10.37 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | .365 |
2 | q | 10.42 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | ROAR | .414 |
3 | q | 11.68 | Theodor Bartholin -11 | Frederikssund Atletik & Motion | .677 |
4 | q | 11.70 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Københavns IF | .699 |
5 | q | 11.78 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Hvidovre Atletik | .777 |
6 | q | 11.93 | Carl Glad Hommel -11 | Sparta | .928 |
HEAT 2 • w:-0.4 | |||||
1 | q | 10.34 | Asger Lund-Bretlau -11 | Sparta | .334 |
2 | q | 10.42 | Markus Pallisgaard -10 | ROAR | .415 |
3 | q | 11.04 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | .037 |
4 | q | 11.97 | Oliver Jankowski -11 | Køge Atletik | .965 |
5 | q | 12.51 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF | .503 |
6 | q | 12.96 | Zilas Mikkelsen -11 | Bagsværd AC | .960 |
HEAT 3 • w:-1.2 | |||||
1 | q | 10.66 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | .660 |
2 | q | 11.20 | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC | .192 |
3 | q | 11.30 | Anton Arnum Kofoed -11 | Københavns IF | .293 |
4 | q | 12.08 | Silas Ejby Hansen -11 | FIF Hillerød | .080 |
5 | q | 12.18 | Simon Overgaard -11 | Fremad Holbæk | .179 |
6 | q | 12.97 | Bastian Birnbaum Nielsen -11 | Greve Atletik | .970 |
HEAT 4 • w:-0.4 | |||||
1 | q | 9.21 | Albert Redestam -10 | Helsingør | .206 |
2 | q | 9.67 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | .669 |
3 | q | 10.44 | Emil Keller -10 | IK Hellas | .439 |
4 | q | 10.86 | Otto Qvist -10 | Amager AC | .853 |
5 | q | 10.92 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | .916 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | ||
3 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | ROAR | ||
4 | Theodor Bartholin -11 | Frederikssund Atletik & Motion | ||
5 | Carl Glad Hommel -11 | Sparta | ||
6 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Københavns IF | ||
7 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Hvidovre Atletik | ||
HEAT 2 | ||||
2 | Oliver Jankowski -11 | Køge Atletik | ||
3 | DNS | Yug Naik -11 | Bagsværd AC | |
4 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF | ||
5 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | ||
6 | Markus Pallisgaard -10 | ROAR | ||
7 | Zilas Mikkelsen -11 | Bagsværd AC | ||
8 | Asger Lund-Bretlau -11 | Sparta | ||
HEAT 3 | ||||
2 | Bastian Birnbaum Nielsen -11 | Greve Atletik | ||
3 | Simon Overgaard -11 | Fremad Holbæk | ||
4 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | ||
5 | 12.18 | Anton Arnum Kofoed -11 | Københavns IF | |
6 | 12.36 | DNS | Louis Kirk Petersen -11 | Sparta |
7 | Silas Ejby Hansen -11 | FIF Hillerød | ||
8 | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC | ||
HEAT 4 | ||||
2 | 11.05 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | |
3 | 10.92 | Emil Keller -10 | IK Hellas | |
4 | 10.46 | DNS | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Københavns IF |
5 | 9.20 | Albert Redestam -10 | Helsingør | |
6 | 10.23 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | |
7 | 10.82 | DNS | Alfred Brekling Brushøj -10 | Amager AC |
8 | 10.95 | Otto Qvist -10 | Amager AC |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 9.20 | Albert Redestam -10 | Helsingør | |
2 | 10.23 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | |
3 | 10.92 | Emil Keller -10 | IK Hellas | |
4 | 10.95 | Otto Qvist -10 | Amager AC | |
5 | 11.05 | Zach Ørtoft-Pedersen -11 | Amager AC | |
6 | 12.18 | Anton Arnum Kofoed -11 | Københavns IF | |
7 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | ||
8 | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC | ||
9 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | ||
10 | Zilas Mikkelsen -11 | Bagsværd AC | ||
11 | Silas Ejby Hansen -11 | FIF Hillerød | ||
12 | Mikkel Sterup Abrahamsson -11 | Frederiksberg IF | ||
13 | Theodor Bartholin -11 | Frederikssund Atletik & Motion | ||
14 | Simon Overgaard -11 | Fremad Holbæk | ||
15 | Bastian Birnbaum Nielsen -11 | Greve Atletik | ||
16 | Tobias Abildgaard Kofoed -11 | Hvidovre Atletik | ||
17 | Aidan Kitchen -11 | IK Hellas | ||
18 | Henok Kirmanen-Christiansen -10 | Københavns IF | ||
19 | Oliver Jankowski -11 | Køge Atletik | ||
20 | Nikolaj Ellemann-Søtofte -10 | ROAR | ||
21 | Markus Pallisgaard -10 | ROAR | ||
22 | Carl Glad Hommel -11 | Sparta | ||
23 | Asger Lund-Bretlau -11 | Sparta | ||
24 | 10.46 | DNS | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Københavns IF |
25 | 10.82 | DNS | Alfred Brekling Brushøj -10 | Amager AC |
26 | 12.36 | DNS | Louis Kirk Petersen -11 | Sparta |
27 | DNS | Yug Naik -11 | Bagsværd AC |