Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet100m racerunner200m racerunner800m racerunner
100 meter • Indl. • Piger 14-15 år • Søndag kl. 14:00
Løb A: Ved normalt startsted
Antal heats: 2 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.9 | |||||
1 | q | 13.68 | Laura Kirstine Mortensen -04 | Helsingør | .680 |
2 | q | 13.76 | Caroline Jørgensen -05 | Amager AC | .752 |
3 | q | 13.84 | Bolette Nimskov -05 | Sparta | .831 |
4 | q | 14.15 | Anna E B Pedersen -05 | Sparta | .149 |
5 | q | 14.24 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | .237 |
6 | q | 14.64 | Lærke Elgaard -05 | Ballerup AK | .639 |
7 | q | 14.71 | Laura Galsøe -05 | Allerød Atletik og Motion | .709 |
8 | q | 14.77 | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta | .770 |
HEAT 2 • w:-1.0 | |||||
1 | q | 12.88 | Ashley Gnanogoh -05 | Ballerup AK | .877 |
2 | q | 12.91 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | .902 |
3 | q | 12.98 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | Holte IF | .979 |
4 | q | 13.17 | Caroline Vammen -04 | Ballerup AK | .163 |
5 | q | 13.26 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | .254 |
6 | q | 13.34 | Sille Kurylak Hansen -06 | IK Hellas | .334 |
7 | q | 13.40 | Helena Reijnen -05 | Sparta | .393 |
8 | q | 13.50 | Annika Vinther -04 | Helsingør | .494 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | 14.98 | Laura Galsøe -05 | Allerød Atletik og Motion | |
2 | 14.08 | Lærke Elgaard -05 | Ballerup AK | |
3 | 13.90 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | |
4 | 13.64 | Bolette Nimskov -05 | Sparta | |
5 | 13.56 | Caroline Jørgensen -05 | Amager AC | |
6 | 13.82 | Laura Kirstine Mortensen -04 | Helsingør | |
7 | 13.92 | Anna E B Pedersen -05 | Sparta | |
8 | 14.32 | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta | |
HEAT 2 | ||||
1 | 13.31 | Annika Vinther -04 | Helsingør | |
2 | 13.23 | Sille Kurylak Hansen -06 | IK Hellas | |
3 | 12.91 | Caroline Vammen -04 | Ballerup AK | |
4 | 12.80 | Ashley Gnanogoh -05 | Ballerup AK | |
5 | 12.77 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | |
6 | 12.91 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | Holte IF | |
7 | 13.16 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | |
8 | 13.27 | Helena Reijnen -05 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 12.77 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | |
2 | 12.80 | Ashley Gnanogoh -05 | Ballerup AK | |
3 | 12.91 | Caroline Vammen -04 | Ballerup AK | |
4 | 12.91 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | Holte IF | |
5 | 13.16 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | |
6 | 13.23 | Sille Kurylak Hansen -06 | IK Hellas | |
7 | 13.27 | Helena Reijnen -05 | Sparta | |
8 | 13.31 | Annika Vinther -04 | Helsingør | |
9 | 13.56 | Caroline Jørgensen -05 | Amager AC | |
10 | 13.64 | Bolette Nimskov -05 | Sparta | |
11 | 13.82 | Laura Kirstine Mortensen -04 | Helsingør | |
12 | 13.90 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | |
13 | 13.92 | Anna E B Pedersen -05 | Sparta | |
14 | 14.08 | Lærke Elgaard -05 | Ballerup AK | |
15 | 14.32 | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta | |
16 | 14.98 | Laura Galsøe -05 | Allerød Atletik og Motion | |
17 | 14.11 | DNS | Johanna C.B.Jessen -05 | Sparta |
100 meter • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 15:10
Løb A: Ved normalt startsted
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.4 | ||||
1 | 13.61 | Annika Vinther -04 | Helsingør | .605 |
2 | 14.22 | Bolette Nimskov -05 | Sparta | .220 |
3 | 14.45 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | .447 |
HEAT 2 • w:-1.2 | ||||
1 | 13.02 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | Holte IF | .019 |
2 | 13.09 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | .090 |
3 | 13.10 | Ashley Gnanogoh -05 | Ballerup AK | .092 |
4 | 13.27 | Caroline Vammen -04 | Ballerup AK | .266 |
5 | 13.44 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | .436 |
6 | 13.49 | Helena Reijnen -05 | Sparta | .485 |
7 | 13.68 | Sille Kurylak Hansen -06 | IK Hellas | .672 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | 14.77 | DNS | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta |
3 | 14.24 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | |
4 | 13.76 | DNS | Caroline Jørgensen -05 | Amager AC |
5 | 13.50 | Annika Vinther -04 | Helsingør | |
6 | 13.84 | Bolette Nimskov -05 | Sparta | |
7 | 14.64 | DNS | Lærke Elgaard -05 | Ballerup AK |
HEAT 2 | ||||
2 | 13.40 | Helena Reijnen -05 | Sparta | |
3 | 13.26 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | |
4 | 12.98 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | Holte IF | |
5 | 12.88 | Ashley Gnanogoh -05 | Ballerup AK | |
6 | 12.91 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | |
7 | 13.17 | Caroline Vammen -04 | Ballerup AK | |
8 | 13.34 | Sille Kurylak Hansen -06 | IK Hellas |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 12.88 | Ashley Gnanogoh -05 | Ballerup AK | |
2 | 12.91 | Sarah Rasmussen -04 | HG ATM | |
3 | 12.98 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | Holte IF | |
4 | 13.17 | Caroline Vammen -04 | Ballerup AK | |
5 | 13.26 | Betty Marie Ramsgaard Jensen -04 | Sparta | |
6 | 13.34 | Sille Kurylak Hansen -06 | IK Hellas | |
7 | 13.40 | Helena Reijnen -05 | Sparta | |
8 | 13.50 | Annika Vinther -04 | Helsingør | |
9 | 13.84 | Bolette Nimskov -05 | Sparta | |
10 | 14.24 | Kaisa Duedam Ventrup -05 | Sparta | |
11 | 13.68 | DNS | Laura Kirstine Mortensen -04 | Helsingør |
12 | 13.76 | DNS | Caroline Jørgensen -05 | Amager AC |
13 | 14.15 | DNS | Anna E B Pedersen -05 | Sparta |
14 | 14.64 | DNS | Lærke Elgaard -05 | Ballerup AK |
15 | 14.71 | DNS | Laura Galsøe -05 | Allerød Atletik og Motion |
16 | 14.77 | DNS | Signe Juhl Laursen -05 | Sparta |