Hvidovre Indoor 3 • Hvidovre Stadion • Hvidovre
5 feb., 2023
Arrangør: Hvidovre AM
50 meter • Finale • Piger 12-13 år • Søndag kl. 14:35
Antal heats: 2
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | 8.17 | Josephine Baker -11 | Trongårdens Idrætsforening | |
2 | 8.34 | Ida Brockdorff -10 | IK Olympia Maribo | |
DNF | Marie Haapanen -10 | IK Olympia Maribo | ||
HEAT 2 | ||||
1 | 7.78 | 12 | Amelie Zemanova -10 | Amager Atletik Club |
2 | 7.90 | Freja Abildgaard -10 | Fremad Holbæk | |
3 | 7.98 | 10 | Isabella Kronborg Gede -11 | Trongårdens Idrætsforening |
4 | 8.20 | 8 | Olivia Nielsen -11 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
3 | 8.15 | Ida Brockdorff -10 🔗 | IK Olympia Maribo | |
4 | 8.20 | Marie Haapanen -10 🔗 | IK Olympia Maribo | |
5 | 8.26 | Josephine Baker -11 🔗 | Trongårdens Idrætsforening | |
HEAT 2 | ||||
3 | 7.89 | Freja Abildgaard -10 🔗 | Fremad Holbæk | |
4 | 7.88 | Isabella Kronborg Gede -11 🔗 | Trongårdens Idrætsforening | |
5 | 7.82 | Amelie Zemanova -10 🔗 | Amager Atletik Club | |
6 | 8.08 | Olivia Nielsen -11 🔗 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 7.82 | Amelie Zemanova -10 🔗 | Amager Atletik Club | |
2 | 7.88 | Isabella Kronborg Gede -11 🔗 | Trongårdens Idrætsforening | |
3 | 7.89 | Freja Abildgaard -10 🔗 | Fremad Holbæk | |
4 | 8.08 | Olivia Nielsen -11 🔗 | Greve Atletik | |
5 | 8.15 | Ida Brockdorff -10 🔗 | IK Olympia Maribo | |
6 | 8.20 | Marie Haapanen -10 🔗 | IK Olympia Maribo | |
7 | 8.26 | Josephine Baker -11 🔗 | Trongårdens Idrætsforening |
50 meter • Indl. • Piger 12-13 år • Søndag kl. 14:07
Antal heats: 2 • Til næste runde: 20 • Q: 20 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | Q | 7.88 | Isabella Kronborg Gede -11 | Trongårdens Idrætsforening |
2 | Q | 8.08 | Olivia Nielsen -11 | Greve Atletik |
3 | Q | 8.20 | Marie Haapanen -10 | IK Olympia Maribo |
4 | Q | 8.26 | Josephine Baker -11 | Trongårdens Idrætsforening |
HEAT 2 | ||||
1 | Q | 7.82 | Amelie Zemanova -10 | Amager Atletik Club |
2 | Q | 7.89 | Freja Abildgaard -10 | Fremad Holbæk |
3 | Q | 8.15 | Ida Brockdorff -10 | IK Olympia Maribo |
# | Navn | Team | PB | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | Isabella Kronborg Gede -11 🔗 | Trongårdens Idrætsforening | ||
3 | Olivia Nielsen -11 🔗 | Greve Atletik | ||
4 | Marie Haapanen -10 🔗 | IK Olympia Maribo | ||
5 | Josephine Baker -11 🔗 | Trongårdens Idrætsforening | ||
HEAT 2 | ||||
3 | Amelie Zemanova -10 🔗 | Amager Atletik Club | ||
4 | Ida Brockdorff -10 🔗 | IK Olympia Maribo | ||
5 | Freja Abildgaard -10 🔗 | Fremad Holbæk |
# | Navn | Team | PB | |
---|---|---|---|---|
1 | Amelie Zemanova -10 🔗 | Amager Atletik Club | ||
2 | Freja Abildgaard -10 🔗 | Fremad Holbæk | ||
3 | Olivia Nielsen -11 🔗 | Greve Atletik | ||
4 | Ida Brockdorff -10 🔗 | IK Olympia Maribo | ||
5 | Marie Haapanen -10 🔗 | IK Olympia Maribo | ||
6 | Isabella Kronborg Gede -11 🔗 | Trongårdens Idrætsforening | ||
7 | Josephine Baker -11 🔗 | Trongårdens Idrætsforening | ||
8 | DNS | Lea Gatzwiller -11 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 9.83 |
9 | DNS | Andrea Agnete Guldager -10 🔗 | Trongårdens Idrætsforening |