Copenhagen Athletics Festival • Hvidovre Stadion • Hvidovre
28 maj, 2022
Arrangør: Hvidovre AM
100 meter • Indl. • Mænd senior • Lørdag kl. 14:34
Antal heats: 3 • Til næste runde: 100 • Q: 0 • q: 100
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+2.5 | ||||
1 | Q | 11.24 | Affou Ádlouni -02 | Hvidovre Atletik & Motion |
2 | Q | 11.30 | Jacob Chua Ziska -97 | Hvidovre Atletik & Motion |
3 | Q | 11.36 | Mikkel Klejnstrup -86 | Hvidovre Atletik & Motion |
4 | Q | 11.41 | August Østergaard -03 | Københavns IF |
7 | Q | 11.76 | Abdirisak Ahmed Mahamad -96 | Odense Atletik |
8 | Q | 12.82 | Yousif Saraj -00 | Hvidovre Atletik & Motion |
HEAT 2 • w:+3.2 | ||||
3 | Q | 10.90 | Peter Rasmussen -98 | Odense Atletik |
4 | Q | 11.04 | Rasmus Søsted Andersen -02 | Odense Atletik |
5 | Q | 11.31 | Asger Østerby -97 | Aalborg Atletik |
5 | Q | 11.31 | Dlovan Baker -00 | Hvidovre Atletik & Motion |
5 | Q | 11.55 | Emil Grovn -98 | Frederiksberg IF |
6 | Q | 11.62 | Jacob Moos Larsen -93 | Frederiksberg IF |
7 | Q | 11.59 | Michael Noes Gätke -91 | Hvidovre Atletik & Motion |
HEAT 3 • w:+2.2 | ||||
1 | Q | 10.65 | Rasmus T. Klausen -00 | Sparta Atletik og Løb |
1 | Q | 10.80 | Tobias Andersson -02 | Greve Atletik |
2 | Q | 10.69 | Kasper Andersson -97 | Greve Atletik |
2 | Q | 10.84 | Sofus Peter Lassen -03 | Sparta Atletik og Løb |
3 | Q | 10.90 | Omar Chaaban -00 | SWE-IFK Helsingborg |
4 | Q | 10.97 | Jakub Sikorski (u) -01 | Aarhus 1900 AL |
5 | Q | 11.32 | Frederik Andersson -01 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | 10.60 | DNS | Steffen Udengaard Knudsen -98 🔗 | Aarhus 1900 AL | 10.60 | |
2 | 11.70 | Mikkel Klejnstrup -86 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 11.17 | ||
3 | 11.77 | August Østergaard -03 🔗 | Københavns IF | 11.77 | ||
3 | 10.70 | DNS | Tobias G. Larsen -00 🔗 | Sparta Atletik og Løb | 10.65 | |
4 | 11.87 | Affou Ádlouni -02 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 11.87 | ||
5 | 12.13 | Abdirisak Ahmed Mahamad -96 🔗 | Odense Atletik | 12.13 | ||
6 | 13.30 | Yousif Saraj -00 | Hvidovre Atletik & Motion | 13.30 | 13.30 | |
7 | Jacob Chua Ziska -97 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 11.28 | |||
8 | 10.96 | DNS | Rinalds Valts Zarins (u) -00 🔗 | Aarhus 1900 AL | 10.96 | |
HEAT 2 | ||||||
2 | 11.24 | Asger Østerby -97 🔗 | Aalborg Atletik | 11.24 | ||
3 | 11.29 | Michael Noes Gätke -91 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 11.29 | ||
4 | 11.33 | Peter Rasmussen -98 🔗 | Odense Atletik | 11.33 | ||
5 | 11.37 | Dlovan Baker -00 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 11.37 | ||
6 | 11.45 | Rasmus Søsted Andersen -02 🔗 | Odense Atletik | 11.45 | ||
7 | 11.46 | Emil Grovn -98 🔗 | Frederiksberg IF | 11.46 | 11.52 | |
8 | 11.66 | Jacob Moos Larsen -93 🔗 | Frederiksberg IF | 11.66 | 11.66 | |
HEAT 3 | ||||||
2 | 10.60 | Frederik Andersson -01 🔗 | Greve Atletik | 10.60 | ||
3 | 10.72 | Kasper Andersson -97 🔗 | Greve Atletik | 10.72 | ||
4 | 10.76 | Rasmus T. Klausen -00 🔗 | Sparta Atletik og Løb | 10.63 | ||
5 | 10.83 | Jakub Sikorski (u) -01 🔗 | Aarhus 1900 AL | 10.76 | ||
6 | 10.91 | Omar Chaaban -00 🔗 | SWE-IFK Helsingborg | 10.70 | ||
7 | 11.00 | Tobias Andersson -02 🔗 | Greve Atletik | 11.00 | ||
8 | 11.18 | Sofus Peter Lassen -03 🔗 | Sparta Atletik og Løb | 11.18 |
# | Q | Navn | Team | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 10.60 | Frederik Andersson -01 🔗 | Greve Atletik | 10.60 | ||
2 | 10.72 | Kasper Andersson -97 🔗 | Greve Atletik | 10.72 | ||
3 | 10.76 | Rasmus T. Klausen -00 🔗 | Sparta Atletik og Løb | 10.63 | ||
4 | 10.83 | Jakub Sikorski (u) -01 🔗 | Aarhus 1900 AL | 10.76 | ||
5 | 10.91 | Omar Chaaban -00 🔗 | SWE-IFK Helsingborg | 10.70 | ||
6 | 11.00 | Tobias Andersson -02 🔗 | Greve Atletik | 11.00 | ||
7 | 11.18 | Sofus Peter Lassen -03 🔗 | Sparta Atletik og Løb | 11.18 | ||
8 | 11.24 | Asger Østerby -97 🔗 | Aalborg Atletik | 11.24 | ||
9 | 11.29 | Michael Noes Gätke -91 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 11.29 | ||
10 | 11.33 | Peter Rasmussen -98 🔗 | Odense Atletik | 11.33 | ||
11 | 11.37 | Dlovan Baker -00 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 11.37 | ||
12 | 11.45 | Rasmus Søsted Andersen -02 🔗 | Odense Atletik | 11.45 | ||
13 | 11.46 | Emil Grovn -98 🔗 | Frederiksberg IF | 11.46 | 11.52 | |
14 | 11.66 | Jacob Moos Larsen -93 🔗 | Frederiksberg IF | 11.66 | 11.66 | |
15 | 11.70 | Mikkel Klejnstrup -86 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 11.17 | ||
16 | 11.77 | August Østergaard -03 🔗 | Københavns IF | 11.77 | ||
17 | 11.87 | Affou Ádlouni -02 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 11.87 | ||
18 | 12.13 | Abdirisak Ahmed Mahamad -96 🔗 | Odense Atletik | 12.13 | ||
19 | 13.30 | Yousif Saraj -00 | Hvidovre Atletik & Motion | 13.30 | 13.30 | |
20 | Jacob Chua Ziska -97 🔗 | Hvidovre Atletik & Motion | 11.28 | |||
21 | 12.55 | Afbud | Katrine Lund -90 🔗 | Københavns IF | 12.55 | |
22 | 10.60 | DNS | Steffen Udengaard Knudsen -98 🔗 | Aarhus 1900 AL | 10.60 | |
23 | 10.70 | DNS | Tobias G. Larsen -00 🔗 | Sparta Atletik og Løb | 10.65 | |
24 | 10.96 | DNS | Rinalds Valts Zarins (u) -00 🔗 | Aarhus 1900 AL | 10.96 | |
25 | 11.25 | DNS | Karl Mfeketo -96 🔗 | Sparta Atletik og Løb | 11.25 |