ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Længdespring • Finale • Piger 11 år • Søndag kl. 13:05
1 meter zoneafsæt
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.14 | Helena Ring -02 | Amager AC | 3.80 | X | X | 3.50 | 4.00 | 4.14 |
2 | 4.09 | Rose Malm -02 | Slagelse Atletik DELTA | 3.85 | 3.49 | 3.51 | 3.87 | 4.05 | 4.09 |
3 | 3.88 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 3.51 | 3.67 | 3.66 | 3.80 | 3.57 | 3.88 |
4 | 3.86 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | X | 3.77 | 3.37 | 3.65 | 3.39 | 3.86 |
5 | 3.86 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 3.65 | 3.70 | 3.58 | 3.73 | 3.86 | 3.76 |
6 | 3.84 | Esther Arce -02 | Amager AC | 3.68 | 3.84 | 3.70 | 3.54 | 3.75 | 3.76 |
7 | 3.72 | Laura H. Weichmann -02 | Københavns IF | 3.72 | X | X | 3.63 | 3.48 | 3.61 |
8 | 3.68 | Emilie Karen Rude -02 | Gentofte IK | 3.65 | 3.58 | X | 3.68 | 3.67 | 3.34 |
9 | 3.63 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | 3.62 | 3.63 | 3.47 | |||
10 | 3.63 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 2.72 | 3.55 | 3.63 | |||
11 | 3.57 | Maria Boesdal -02 | Sparta | 3.57 | 3.53 | 3.54 | |||
12 | 3.57 | Sunisa Ronthi -02 | Amager AC | 3.49 | 3.57 | 3.51 | |||
13 | 3.57 | Victoria Lendal -02 | FIF Hillerød | 3.57 | X | 3.42 | |||
14 | 3.51 | Ellen Lawaetz -02 | Sparta | 3.51 | 3.25 | 2.40 | |||
15 | 3.48 | Silja D. Mouritsen -02 | Københavns IF | 3.37 | 3.42 | 3.48 | |||
16 | 3.43 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 3.43 | 3.42 | 3.35 | |||
17 | 3.38 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | 3.31 | 3.15 | 3.38 | |||
18 | 3.30 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | X | 3.30 | 3.29 | |||
19 | 3.25 | Rebecca N. Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 3.25 | 3.24 | 3.19 | |||
20 | 3.25 | Mie Hylling Axelsson -02 | Sparta | 3.22 | 3.12 | 3.25 | |||
21 | 3.24 | Matilda Juel Gertz -02 | Sparta | 3.22 | 3.24 | 3.11 | |||
22 | 3.20 | Josephine K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 3.17 | X | 3.20 | |||
23 | 3.18 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 3.18 | 3.14 | X | |||
24 | 3.04 | Nina-Tao Huang Hahnemann -02 | Sparta | 2.96 | 3.04 | 3.02 | |||
25 | 2.99 | Sarah Buhl -02 | Amager AC | 2.99 | X | X | |||
26 | 2.91 | Camilla Fobian -02 | Bagsværd AC | 2.91 | 2.73 | 2.46 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
DNS | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 199 | ||
1 | 3.65 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 87 | |
2 | 3.81 | Laura H. Weichmann -02 | Københavns IF | 335 | |
3 | Victoria Lendal -02 | FIF Hillerød | 130 | ||
4 | 3.64 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | 472 | |
5 | Ellen Lawaetz -02 | Sparta | 439 | ||
6 | 3.60 | Josephine K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 265 | |
7 | 3.54 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 395 | |
8 | 3.53 | Rebecca N. Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 110 | |
9 | 3.86 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 211 | |
10 | Rose Malm -02 | Slagelse Atletik DELTA | 400 | ||
11 | 3.41 | Silja D. Mouritsen -02 | Københavns IF | 352 | |
12 | 3.35 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 470 | |
13 | 3.16 | Matilda Juel Gertz -02 | Sparta | 506 | |
14 | 3.33 | Nina-Tao Huang Hahnemann -02 | Sparta | 517 | |
15 | 3.38 | Sarah Buhl -02 | Amager AC | 30 | |
16 | 3.60 | Mie Hylling Axelsson -02 | Sparta | 507 | |
17 | 3.94 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 433 | |
18 | 3.66 | Sunisa Ronthi -02 | Amager AC | 34 | |
19 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | 195 | ||
20 | 4.08 | Esther Arce -02 | Amager AC | 10 | |
21 | 4.00 | Emilie Karen Rude -02 | Gentofte IK | 160 | |
22 | 3.92 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 261 | |
23 | 3.83 | Maria Boesdal -02 | Sparta | 498 | |
24 | 3.49 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 28 | |
25 | 4.05 | Helena Ring -02 | Amager AC | 13 | |
26 | 2.87 | Camilla Fobian -02 | Bagsværd AC | 44 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4.08 | Esther Arce -02 | Amager AC | 10 | |
2 | 4.05 | Helena Ring -02 | Amager AC | 13 | |
3 | 4.00 | Emilie Karen Rude -02 | Gentofte IK | 160 | |
4 | 3.94 | Clara Elvira Paludan -02 | Sparta | 433 | |
5 | 3.92 | Freja K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 261 | |
6 | 3.86 | Sara Olsson -02 | Greve Atletik | 211 | |
7 | 3.83 | Maria Boesdal -02 | Sparta | 498 | |
8 | 3.81 | Laura H. Weichmann -02 | Københavns IF | 335 | |
9 | 3.66 | Sunisa Ronthi -02 | Amager AC | 34 | |
10 | 3.65 | Klara Skriver Loessl -02 | Ballerup AK | 87 | |
11 | 3.64 | Juliette Wessel Leroy -02 | Sparta | 472 | |
12 | 3.60 | Josephine K. Madsen -02 | Herlev Atletik | 265 | |
13 | 3.60 | Mie Hylling Axelsson -02 | Sparta | 507 | |
14 | 3.54 | Kristine Kruse -02 | Slagelse Atletik DELTA | 395 | |
15 | 3.53 | Rebecca N. Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 110 | |
16 | 3.49 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 28 | |
17 | 3.41 | Silja D. Mouritsen -02 | Københavns IF | 352 | |
18 | 3.38 | Sarah Buhl -02 | Amager AC | 30 | |
19 | 3.35 | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 470 | |
20 | 3.33 | Nina-Tao Huang Hahnemann -02 | Sparta | 517 | |
21 | 3.16 | Matilda Juel Gertz -02 | Sparta | 506 | |
22 | 2.87 | Camilla Fobian -02 | Bagsværd AC | 44 | |
23 | Victoria Lendal -02 | FIF Hillerød | 130 | ||
24 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | 195 | ||
25 | Rose Malm -02 | Slagelse Atletik DELTA | 400 | ||
26 | Ellen Lawaetz -02 | Sparta | 439 | ||
27 | DNS | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 199 |