DT master, Sjælland, 2. runde • Greve Stadion • Greve
8 jun., 2022
Arrangør: Greve Atletik
5000 meter • Finale • Mænd / Kvinder • Onsdag kl. 18:20
1. heat: dem under 20.59.9min - 2. Heat- Dem på 21.00.0min eller over
Antal heats: 2
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • 18:20 | ||||
1 | 16.10.53 | 648 | Kristian Bonne Wulff -85 | Herlev |
2 | 16.28.52 | 855 | Niels Hjølund -72 | Bagsværd |
3 | 16.53.67 | 504 | Ronny Sommer Kjær -87 | Herlev |
4 | 19.27.83 | 526 | Dan Bodal -67 | FIF Hillerød/Langgarverne |
5 | 19.33.08 | 370 | Peter Durand Skottrup -75 | Herlev |
6 | 19.33.14 | 387 | Peter Simonsen -74 | Slagelse/DIF/HG ATM |
7 | 19.47.43 | 448 | Lars Kroman -69 | Sparta |
8 | 20.11.03 | 763 | Lars Juel Jensen -53 | Ben Hur |
9 | 20.21.72 | 881 | Ninkie Bendtsen -71 | Sparta |
10 | 20.25.95 | 469 | Paul Stig Andersen -64 | Bagsværd |
11 | 20.46.23 | 1062 | Tove Schultz-Lorentzen -60 | Glostrup IC/Hellas |
HEAT 2 • 18:50 | ||||
1 | 16.38.52 | 745 | Seppo Hiltunen -76 | Greve Atletik/Greve Trim |
2 | 20.22.28 | 754 | Betina Cramer -78 | Greve Atletik/Greve Trim |
3 | 20.35.46 | 603 | Melissa Garro Valverde -91 | Greve Atletik/Greve Trim |
4 | 21.14.07 | 345 | Heino Wohlert -66 | FIF Hillerød/Langgarverne |
5 | 22.25.59 | 284 | Hans Henrik Skovsbo -63 | FIF Hillerød/Langgarverne |
6 | 22.49.09 | 714 | Louise Shiv -69 | FIF Hillerød/Langgarverne |
7 | 22.56.02 | 418 | Jens Jørgen Eriksen -54 | Slagelse/DIF/HG ATM |
8 | 22.56.86 | 722 | Helene Bothilde Rønne -68 | Hvidovre AM |
9 | 25.23.68 | 830 | Hanne Jensen -55 | Herlev |
10 | 25.53.95 | 292 | Alex Henriksen -49 | Glostrup IC/Hellas |
11 | 30.46.27 | 748 | Ella Grimm -47 | FIF Hillerød/Langgarverne |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • 18:20 | |||||
1 | 16.20.0 | Niels Hjølund -72 🔗 | Bagsværd | 415 | |
2 | 16.20.33 | Kristian Bonne Wulff -85 🔗 | Herlev | 416 | |
3 | 16.57.58 | Ronny Sommer Kjær -87 🔗 | Herlev | 420 | |
4 | 19.00.0 | Peter Simonsen -74 🔗 | Slagelse/DIF/HG ATM | 422 | |
6 | 19.20.0 | Lars Kroman -69 🔗 | Sparta | 429 | |
7 | 19.30.00 | Peter Durand Skottrup -75 🔗 | Herlev | 439 | |
8 | 19.40.0 | Ninkie Bendtsen -71 🔗 | Sparta | 442 | |
9 | 19.50.0 | Dan Bodal -67 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | 480 | |
10 | 20.00.0 | Lars Juel Jensen -53 🔗 | Ben Hur | 499 | |
11 | 20.20.0 | Paul Stig Andersen -64 🔗 | Bagsværd | 481 | |
12 | 20.47.93 | Tove Schultz-Lorentzen -60 🔗 | Glostrup IC/Hellas | 482 | |
HEAT 2 • 18:50 | |||||
1 | 21.00.0 | DNS | Signe Gadegaard -82 🔗 | Hvidovre AM | |
2 | 21.00.0 | Melissa Garro Valverde -91 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 483 | |
3 | 21.00.0 | Betina Cramer -78 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 484 | |
4 | 21.00.0 | Seppo Hiltunen -76 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 485 | |
5 | 21.20.0 | Heino Wohlert -66 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | 486 | |
6 | 22.00.00 | DNS | Lisbeth Dandanell -65 🔗 | Glostrup IC/Hellas | 487 |
7 | 22.30.0 | Louise Shiv -69 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | 474 | |
8 | 23.00.0 | Hans Henrik Skovsbo -63 | FIF Hillerød/Langgarverne | 489 | |
9 | 23.00.0 | DNS | Anne-Julie Nielsen -81 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | 481 |
10 | 23.00.0 | DNS | Niels Hansen -67 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 491 |
11 | 24.10.96 | Hanne Jensen -55 🔗 | Herlev | 492 | |
12 | 24.10.99 | DNS | Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55 🔗 | Herlev | 493 |
13 | 28.30.0 | Ella Grimm -47 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | 494 | |
14 | 23.00.0 | DNS | Tom Elmer Christensen -49 🔗 | Glostrup IC/Hellas | 501 |
15 | 23.00.0 | Jens Jørgen Eriksen -54 🔗 | Slagelse/DIF/HG ATM | 496 | |
16 | 22.43.62 | Alex Henriksen -49 🔗 | Glostrup IC/Hellas | 497 | |
17 | DNS | Anni Vedel -65 🔗 | Glostrup IC/Hellas | 497 | |
18 | 23.30.00 | Helene Bothilde Rønne -68 🔗 | Hvidovre AM | 482 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 16.20.0 | Niels Hjølund -72 🔗 | Bagsværd | 415 | |
2 | 16.20.33 | Kristian Bonne Wulff -85 🔗 | Herlev | 416 | |
3 | 16.57.58 | Ronny Sommer Kjær -87 🔗 | Herlev | 420 | |
4 | 19.00.0 | Peter Simonsen -74 🔗 | Slagelse/DIF/HG ATM | 422 | |
5 | 19.20.0 | Lars Kroman -69 🔗 | Sparta | 429 | |
6 | 19.30.00 | Peter Durand Skottrup -75 🔗 | Herlev | 439 | |
7 | 19.40.0 | Ninkie Bendtsen -71 🔗 | Sparta | 442 | |
8 | 19.50.0 | Dan Bodal -67 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | 480 | |
9 | 20.00.0 | Lars Juel Jensen -53 🔗 | Ben Hur | 499 | |
10 | 20.20.0 | Paul Stig Andersen -64 🔗 | Bagsværd | 481 | |
11 | 20.47.93 | Tove Schultz-Lorentzen -60 🔗 | Glostrup IC/Hellas | 482 | |
12 | 21.00.0 | Melissa Garro Valverde -91 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 483 | |
13 | 21.00.0 | Betina Cramer -78 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 484 | |
14 | 21.00.0 | Seppo Hiltunen -76 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 485 | |
15 | 21.20.0 | Heino Wohlert -66 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | 486 | |
16 | 22.30.0 | Louise Shiv -69 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | 474 | |
17 | 22.43.62 | Alex Henriksen -49 🔗 | Glostrup IC/Hellas | 497 | |
18 | 23.00.0 | Hans Henrik Skovsbo -63 | FIF Hillerød/Langgarverne | 489 | |
19 | 23.00.0 | Jens Jørgen Eriksen -54 🔗 | Slagelse/DIF/HG ATM | 496 | |
20 | 23.30.00 | Helene Bothilde Rønne -68 🔗 | Hvidovre AM | 482 | |
21 | 24.10.96 | Hanne Jensen -55 🔗 | Herlev | 492 | |
22 | 28.30.0 | Ella Grimm -47 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | 494 | |
23 | 21.00.0 | DNS | Signe Gadegaard -82 🔗 | Hvidovre AM | |
24 | 22.00.00 | DNS | Lisbeth Dandanell -65 🔗 | Glostrup IC/Hellas | 487 |
25 | 23.00.0 | DNS | Anne-Julie Nielsen -81 🔗 | FIF Hillerød/Langgarverne | 481 |
26 | 23.00.0 | DNS | Tom Elmer Christensen -49 🔗 | Glostrup IC/Hellas | 501 |
27 | 23.00.0 | DNS | Niels Hansen -67 🔗 | Greve Atletik/Greve Trim | 491 |
28 | 24.10.99 | DNS | Birgit Rødgaard-Jessen Lund -55 🔗 | Herlev | 493 |
29 | DNS | Anni Vedel -65 🔗 | Glostrup IC/Hellas | 497 |