DM ungdom • Hvidovre Stadion • Hvidovre
11-12 sep., 2021
Arrangør: Hvidovre AM
Alle øvelser
100 meter200 meter300 meter400 meter800 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkast3000 meter kapgang4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
400 meter • Finale • Piger 16-17 år • Lørdag kl. 16:45
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 | |
---|---|---|---|---|---|
1 | PB | 56.35 | Amanda Sondrup Henriques -04 | Randers Freja Atletik og Motion | .347 |
2 | PB | 57.00 | Nora Grønnegaard Fischer -05 | Holte Idrætsforening Atletikafd. | .998 |
3 | 59.12 | Line Grønbæk Andersen -04 | Vejle Idrætsforening | .115 | |
4 | 1.04.80 | Vibeka Eihilt Sivertsen -05 | FOR-Treysti | .791 | |
5 | 1.04.94 | Lærke Blaabjerg Pedersen -04 | Randers Freja Atletik og Motion | .936 | |
6 | PB | 1.05.33 | Laura Galsøe -05 | Allerød Atletik & Motion | .326 |
7 | 1.09.15 | Arina Ludvig Michelsen -05 | Bragdið | .145 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2 | 1.08.15 | Arina Ludvig Michelsen -05 🔗 | Bragdið | 64 | 1.08.15 | 1.08.15 | |
3 | 1.03.11 | Lærke Blaabjerg Pedersen -04 🔗 | Randers Freja Atletik og Motion | 303 | 1.01.25 | 1.03.11 | |
4 | 58.34 | Line Grønbæk Andersen -04 🔗 | Vejle Idrætsforening | 443 | 57.58 | 58.34 | |
5 | Amanda Sondrup Henriques -04 🔗 | Randers Freja Atletik og Motion | 293 | 59.36 | |||
6 | 57.23 | Nora Grønnegaard Fischer -05 🔗 | Holte Idrætsforening Atletikafd. | 179 | 57.23 | 57.23 | |
7 | 1.05.81 | Laura Galsøe -05 🔗 | Allerød Atletik & Motion | 1 | 1.05.81 | 1.05.81 | |
8 | 1.04.13 | Vibeka Eihilt Sivertsen -05 🔗 | FOR-Treysti | 431 | 1.04.13 | 1.04.13 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 57.23 | Nora Grønnegaard Fischer -05 🔗 | Holte Idrætsforening Atletikafd. | 179 | 57.23 | 57.23 | |
2 | 58.34 | Line Grønbæk Andersen -04 🔗 | Vejle Idrætsforening | 443 | 57.58 | 58.34 | |
3 | 1.03.11 | Lærke Blaabjerg Pedersen -04 🔗 | Randers Freja Atletik og Motion | 303 | 1.01.25 | 1.03.11 | |
4 | 1.04.13 | Vibeka Eihilt Sivertsen -05 🔗 | FOR-Treysti | 431 | 1.04.13 | 1.04.13 | |
5 | 1.05.81 | Laura Galsøe -05 🔗 | Allerød Atletik & Motion | 1 | 1.05.81 | 1.05.81 | |
6 | 1.08.15 | Arina Ludvig Michelsen -05 🔗 | Bragdið | 64 | 1.08.15 | 1.08.15 | |
7 | Amanda Sondrup Henriques -04 🔗 | Randers Freja Atletik og Motion | 293 | 59.36 | |||
8 | 1.00.08 | DNS | Annabelle Viple -05 🔗 | Sparta Atletik & Løb | 357 | 1.00.08 | 1.00.08 |