Kronborg Games - afdeling 3 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
12 mar., 2016
Arrangør: Helsingør IF
60 meter • Indl. • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 15:00
Antal heats: 8 • Til næste runde: 5 • Q: 0 • q: 5
# | Q | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | |||||
20 | 9.15 | 3 | Emma Macon Johansen -01 | Bagsværd AC | |
27 | 9.43 | 1 | Asta Grau Bruun -02 | Amager AC | |
30 | 9.58 | 1 | Selma Nattestad -02 | Amager AC | |
34 | 9.93 | 1 | Marie Andreasen -01 | Amager AC | |
HEAT 2 • w:X | |||||
17 | 9.08 | 6 | Frederikke Høberg -02 | Amager AC | |
32 | 9.80 | 1 | Josefine Helmer Jørgensen -02 | Amager AC | |
35 | 9.97 | 1 | Cathrine Schmedes -02 | Greve Atletik | |
36 | 10.71 | 1 | Marie E. Molander -01 | Frederiksberg IF | |
HEAT 3 • w:X | |||||
18 | 9.12 | 5 | Cirkeline Hindsberg -02 | Greve Atletik | |
21 | 9.16 | 2 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | |
28 | 9.44 | 1 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | Amager AC | |
29 | 9.51 | 1 | Astrid Jager Lykke -02 | Bagsværd AC | |
33 | 9.85 | 1 | Clara Stenderup Olesen -02 | Gentofte IK | |
HEAT 4 • w:X | |||||
23 | 9.18 | 1 | Josefine Heisel -02 | Ballerup AK | |
25 | 9.34 | 1 | Anarikke Larsen -01 | AK Brøndby | |
26 | 9.41 | 1 | Wilma Winther Bothe -01 | FIF Hillerød | |
31 | 9.62 | 1 | Anna Brinkmann -02 | Amager AC | |
HEAT 5 • w:X | |||||
10 | 8.87 | 13 | Helena Ring -02 | Amager AC | |
13 | 8.97 | 10 | Regitze Friis -02 | Amager AC | |
15 | 9.01 | 8 | Luka Lund Kristiansen -01 | Bagsværd AC | |
22 | 9.17 | 1 | Caroline Søndergaard -02 | Frederiksberg IF | |
24 | 9.20 | 1 | Signe Dam -02 | Frederiksberg IF | |
HEAT 6 • w:X | |||||
11 | 8.88 | 12 | Liva Vilhelmsen -02 | Sparta | |
12 | 8.95 | 11 | Andrea Øbro Jacobsen -01 | Frederiksberg IF | |
14 | 8.98 | 9 | Rau Boeslund Petersen -02 | FIF Hillerød | |
16 | 9.02 | 7 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | |
18 | 9.12 | 5 | Esther Arce -02 | Amager AC | |
HEAT 7 • w:X | |||||
5 | f | 8.62 | 18 | Liv Nedergaard -02 | Sparta |
7 | 8.72 | 16 | Ida Lyngby -02 | Sparta | |
8 | 8.72 | 15 | Maja Antvorskov -02 | Frederiksberg IF | |
9 | 8.78 | 14 | Emma Landberg -02 | Frederiksberg IF | |
HEAT 8 • w:X | |||||
1 | f | 8.41 | 30 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK |
2 | f | 8.54 | 25 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik |
3 | f | 8.58 | 20 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM |
4 | f | 8.60 | 19 | Victoria Lendal -02 | Sparta |
6 | 8.65 | 17 | Annika Eppers -02 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | Asta Grau Bruun -02 | Amager AC | 41 | ||
2 | Marie Andreasen -01 | Amager AC | 638 | ||
3 | DNS | Karoline Pedersen -02 | Greve Atletik | 607 | |
4 | Selma Nattestad -02 | Amager AC | 634 | ||
5 | 9.08 | Emma Macon Johansen -01 | Bagsværd AC | 445 | |
HEAT 2 | |||||
2 | 10.88 | Cathrine Schmedes -02 | Greve Atletik | 611 | |
3 | 10.06 | Josefine Helmer Jørgensen -02 | Amager AC | 45 | |
4 | 10.70 | Marie E. Molander -01 | Frederiksberg IF | 311 | |
5 | Frederikke Høberg -02 | Amager AC | 637 | ||
HEAT 3 | |||||
1 | 9.94 | Clara Stenderup Olesen -02 | Gentofte IK | 113 | |
2 | 9.61 | Astrid Jager Lykke -02 | Bagsværd AC | 441 | |
3 | 9.46 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | 610 | |
4 | 9.60 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | Amager AC | 37 | |
5 | 9.67 | Cirkeline Hindsberg -02 | Greve Atletik | 609 | |
HEAT 4 | |||||
1 | 9.44 | DNS | Melisa Köse -02 | Frederiksberg IF | 325 |
2 | 9.40 | Anna Brinkmann -02 | Amager AC | 42 | |
3 | 9.29 | Josefine Heisel -02 | Ballerup AK | 134 | |
4 | 9.35 | Anarikke Larsen -01 | AK Brøndby | 365 | |
5 | 9.44 | Wilma Winther Bothe -01 | FIF Hillerød | 337 | |
HEAT 5 | |||||
1 | 9.22 | Signe Dam -02 | Frederiksberg IF | 402 | |
2 | 9.12 | Caroline Søndergaard -02 | Frederiksberg IF | 317 | |
3 | 9.08 | Luka Lund Kristiansen -01 | Bagsværd AC | 168 | |
4 | 9.09 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 633 | |
5 | 9.17 | Helena Ring -02 | Amager AC | 36 | |
HEAT 6 | |||||
1 | 9.06 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | 281 | |
2 | 9.01 | Andrea Øbro Jacobsen -01 | Frederiksberg IF | 662 | |
3 | 8.93 | Liva Vilhelmsen -02 | Sparta | 202 | |
4 | 9.00 | Rau Boeslund Petersen -02 | FIF Hillerød | 344 | |
5 | 9.03 | Esther Arce -02 | Amager AC | 39 | |
HEAT 7 | |||||
1 | 8.87 | DNS | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 232 |
2 | 8.73 | Maja Antvorskov -02 | Frederiksberg IF | 292 | |
3 | 8.61 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 218 | |
4 | 8.63 | Emma Landberg -02 | Frederiksberg IF | 331 | |
5 | 8.73 | Ida Lyngby -02 | Sparta | 486 | |
HEAT 8 | |||||
8.78 | DNS | Signe Larsen -02 | FIF Hillerød | 346 | |
1 | 8.61 | Annika Eppers -02 | Sparta | 485 | |
2 | 8.48 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 149 | |
3 | 8.39 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 138 | |
4 | 8.41 | Victoria Lendal -02 | Sparta | 226 | |
5 | 8.59 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 143 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 8.39 | Klara Loessl -02 | Ballerup AK | 138 | |
2 | 8.41 | Victoria Lendal -02 | Sparta | 226 | |
3 | 8.48 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 149 | |
4 | 8.59 | Anna Michaelsen -02 | Holte Atletik | 143 | |
5 | 8.61 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 218 | |
6 | 8.61 | Annika Eppers -02 | Sparta | 485 | |
7 | 8.63 | Emma Landberg -02 | Frederiksberg IF | 331 | |
8 | 8.73 | Maja Antvorskov -02 | Frederiksberg IF | 292 | |
9 | 8.73 | Ida Lyngby -02 | Sparta | 486 | |
10 | 8.93 | Liva Vilhelmsen -02 | Sparta | 202 | |
11 | 9.00 | Rau Boeslund Petersen -02 | FIF Hillerød | 344 | |
12 | 9.01 | Andrea Øbro Jacobsen -01 | Frederiksberg IF | 662 | |
13 | 9.03 | Esther Arce -02 | Amager AC | 39 | |
14 | 9.06 | Mathilda Juel Gertz -02 | Sparta | 281 | |
15 | 9.08 | Luka Lund Kristiansen -01 | Bagsværd AC | 168 | |
16 | 9.08 | Emma Macon Johansen -01 | Bagsværd AC | 445 | |
17 | 9.09 | Regitze Friis -02 | Amager AC | 633 | |
18 | 9.12 | Caroline Søndergaard -02 | Frederiksberg IF | 317 | |
19 | 9.17 | Helena Ring -02 | Amager AC | 36 | |
20 | 9.22 | Signe Dam -02 | Frederiksberg IF | 402 | |
21 | 9.29 | Josefine Heisel -02 | Ballerup AK | 134 | |
22 | 9.35 | Anarikke Larsen -01 | AK Brøndby | 365 | |
23 | 9.40 | Anna Brinkmann -02 | Amager AC | 42 | |
24 | 9.44 | Wilma Winther Bothe -01 | FIF Hillerød | 337 | |
25 | 9.46 | Julie Møller -02 | Greve Atletik | 610 | |
26 | 9.60 | Mille Majkjær Mikkelsen -02 | Amager AC | 37 | |
27 | 9.61 | Astrid Jager Lykke -02 | Bagsværd AC | 441 | |
28 | 9.67 | Cirkeline Hindsberg -02 | Greve Atletik | 609 | |
29 | 9.94 | Clara Stenderup Olesen -02 | Gentofte IK | 113 | |
30 | 10.06 | Josefine Helmer Jørgensen -02 | Amager AC | 45 | |
31 | 10.70 | Marie E. Molander -01 | Frederiksberg IF | 311 | |
32 | 10.88 | Cathrine Schmedes -02 | Greve Atletik | 611 | |
33 | Frederikke Høberg -02 | Amager AC | 637 | ||
34 | Selma Nattestad -02 | Amager AC | 634 | ||
35 | Marie Andreasen -01 | Amager AC | 638 | ||
36 | Asta Grau Bruun -02 | Amager AC | 41 | ||
37 | 8.78 | DNS | Signe Larsen -02 | FIF Hillerød | 346 |
38 | 8.87 | DNS | Josefine Sørensen -02 | Sparta | 232 |
39 | 9.44 | DNS | Melisa Köse -02 | Frederiksberg IF | 325 |
40 | DNS | Karoline Pedersen -02 | Greve Atletik | 607 |