Herlev klubmesterskaber • Herlev Stadion • Herlev
28 aug., 2019
Arrangør: Herlev Løbe- og Atletikklub
Boldkast • Finale • Drenge 7-9 år • Onsdag kl. 17:20
145 gram
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 40.69 | 911 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik | 40.69 | 30.10 | 32.52 |
2 | 33.60 | 723 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | 30.02 | 33.60 | 32.40 |
3 | 29.04 | 599 | Lucas Petersson -10 | Uden klub | 25.55 | 29.04 | 26.36 |
4 | 27.54 | 557 | Oscar Petersson -10 | Uden klub | 25.25 | 25.60 | 27.54 |
5 | 27.32 | 551 | Victor Gdowski -11 | Uden klub | 27.32 | X | 27.23 |
6 | 19.80 | 336 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | 17.81 | 8.92 | 19.80 |
7 | 18.62 | 301 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | 17.06 | X | 18.62 |
8 | 18.42 | 295 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | 14.60 | 6.53 | 18.42 |
9 | 17.05 | 255 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | 17.05 | 14.87 | 15.21 |
10 | 14.63 | 183 | Storm Stage -12 | Uden klub | 14.63 | 3.40 | 10.65 |
11 | 12.88 | 130 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | 12.88 | 12.56 | X |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik | |
2 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | |
3 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | |
4 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
5 | Storm Stage -12 | Uden klub | |
6 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | |
7 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | |
8 | Lucas Petersson -10 | Uden klub | |
9 | Oscar Petersson -10 | Uden klub | |
10 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | |
11 | DNS | Asmund Schou-Pedersen -11 | Herlev Atletik |
12 | Victor Gdowski -11 | Uden klub | |
13 | DNS | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Herlev Atletik |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Storm Breinholst -13 | Amager AC | |
2 | Balder Breinholst -10 | Amager AC | |
3 | Nil Axen -10 | Herlev Atletik | |
4 | Philip Fjeldsted -10 | Herlev Atletik | |
5 | Sofus V. Skytte Jensen -10 | Herlev Atletik | |
6 | Alexander Wulff -11 | Herlev Atletik | |
7 | Adam Lund Lippert -10 | Herlev Atletik | |
8 | Oscar Petersson -10 | Uden klub | |
9 | Victor Gdowski -11 | Uden klub | |
10 | Lucas Petersson -10 | Uden klub | |
11 | Storm Stage -12 | Uden klub | |
12 | DNS | Asmund Schou-Pedersen -11 | Herlev Atletik |
13 | DNS | Emil Saltoft-Tolborg -12 | Herlev Atletik |