Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
200 meter • Finale • Drenge 10 år • Lørdag kl. 14:25
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:-2.2 | |||
1 | 29.94 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik Club |
2 | 31.00 | Kenan Nozic Agar -13 | Slagelse Atletik DELTA |
3 | 33.35 | Svend Børsting Holdgaard -13 | KIF |
4 | 33.82 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager Atletik Club |
5 | 33.87 | Vincent Spiegelhauer -13 | Sparta |
6 | 34.63 | Noah Ortega -13 | Sparta |
7 | 34.76 | Marcus Holmegaard -13 | Herlev Atletik |
8 | 34.97 | Leo Nilsen -13 | KIF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kenan Nozic Agar -13 | Slagelse Atletik DELTA | |||||
2 | Marcus Holmegaard -13 | Herlev Atletik | |||||
3 | 35.73 | Svend Børsting Holdgaard -13 | KIF | 35.73 | |||
4 | 36.96 | Leo Nilsen -13 | KIF | 36.96 | 36.96 | ||
5 | 34.78 | Vincent Spiegelhauer -13 | Sparta | 34.96 | 34.96 | ||
6 | 34.99 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager Atletik Club | 396 | 34.99 | 36.54 | |
7 | 32.07 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik Club | 32.07 | |||
8 | 37.23 | Noah Ortega -13 | Sparta | 37.23 | 37.23 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | SB | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 32.07 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik Club | 32.07 | |||
2 | 34.78 | Vincent Spiegelhauer -13 | Sparta | 34.96 | 34.96 | ||
3 | 34.99 | Felix Bäckström Nielsen -13 | Amager Atletik Club | 396 | 34.99 | 36.54 | |
4 | 35.73 | Svend Børsting Holdgaard -13 | KIF | 35.73 | |||
5 | 36.96 | Leo Nilsen -13 | KIF | 36.96 | 36.96 | ||
6 | 37.23 | Noah Ortega -13 | Sparta | 37.23 | 37.23 | ||
7 | Marcus Holmegaard -13 | Herlev Atletik | |||||
8 | Kenan Nozic Agar -13 | Slagelse Atletik DELTA | |||||
9 | DNS | Steven Paul Ayerdi Ladefoged -13 | Gentofte IK | ||||
10 | DNS | Theodor Kauschen -13 | KIF |