DTU indl. øst • Ballerup atletikstadion • Ballerup
28 maj, 2017
Arrangør: Ballerup AK
Længdespring • Finale • Drenge 16-19 år • Søndag kl. 10:00
Planke
Ved 100 meter start
Forsøg: 6
# | Resultat | Points | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7.17 (w:+3.8) | 958 | Emil Ipsen -99 | D19-Balleup AK | 6.59 +1.9 | 6.63 +3.4 | 5.10 +2.3 | X | 7.17 +3.8 | X |
2 | 6.90 (w:+1.5) | 901 | Peter Andersson -99 | D19-Greve Atletik | X | 6.90 +1.5 | 6.77 +1.1 | X | X | X |
3 | 6.87 (w:+1.9) | 894 | Emil Frænde -00 | D19-Sparta-II | X | 6.71 +1.9 | 6.87 +1.9 | 6.65 +1.9 | X | X |
4 | 6.40 (w:+1.9) | 794 | Nicolai Lind Andersen -98 | D19-Sparta-I | 4.96 +2.2 | 6.40 +1.9 | X | X | 6.02 +1.5 | X |
5 | 6.32 (w:+1.5) | Simon Traoré -98 | D19-Sparta-I | 6.13 +2.5 | X | X | 6.32 +1.5 | X | X | |
6 | 6.32 (w:+2.7) | Anders Hørby Madsen -01 | D19-Sparta-II | X | 6.32 +2.7 | 5.98 +1.1 | X | 6.03 +1.9 | 6.03 +3.5 | |
7 | 5.31 (w:+2.6) | 566 | Petrus Ludjoi -99 | D19-Københavns IF | 3.53 +4.0 | 4.70 +1.1 | 5.09 +2.9 | 5.23 +0.2 | 5.28 +1.8 | 5.31 +2.6 |
8 | 5.12 (w:+3.6) | Adrian Liaos -00 | D19-Københavns IF | 4.87 +3.2 | X | 4.83 +1.7 | 5.04 +3.1 | 4.91 +2.7 | 5.12 +3.6 | |
9 | 4.97 (w:+2.3) | 496 | Oliver Hinsch -00 | D19-Hvidovre AM | X | 4.50 +2.2 | 4.60 +0.3 | 4.69 +1.8 | 4.83 +4.0 | 4.97 +2.3 |
10 | 4.38 (w:+1.7) | 375 | Sebastian Hansen -01 | D19-Slagelse Atletik DELTA | 3.34 +1.6 | 4.19 +2.2 | 4.09 +2.7 | 4.18 +2.1 | 3.17 +2.2 | 4.38 +1.7 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | #1 | Emil Frænde -00 | D19-Sparta-II | |
2 | #1 | Emil Ipsen -99 | D19-Balleup AK | |
3 | #1 | Oliver Hinsch -00 | D19-Hvidovre AM | |
4 | #1 | Sebastian Hansen -01 | D19-Slagelse Atletik DELTA | |
5 | #1 | Nicolai Lind Andersen -98 | D19-Sparta-I | |
6 | #1 | Petrus Ludjoi -99 | D19-Københavns IF | |
7 | #1 | Peter Andersson -99 | D19-Greve Atletik | |
8 | #2 | Adrian Liaos -00 | D19-Københavns IF | |
9 | #2 | Anders Hørby Madsen -01 | D19-Sparta-II | |
10 | #2 | Simon Traoré -98 | D19-Sparta-I |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | #1 | Emil Ipsen -99 | D19-Balleup AK | |
2 | #1 | Peter Andersson -99 | D19-Greve Atletik | |
3 | #1 | Oliver Hinsch -00 | D19-Hvidovre AM | |
4 | #1 | Petrus Ludjoi -99 | D19-Københavns IF | |
5 | #1 | Sebastian Hansen -01 | D19-Slagelse Atletik DELTA | |
6 | #1 | Nicolai Lind Andersen -98 | D19-Sparta-I | |
7 | #1 | Emil Frænde -00 | D19-Sparta-II | |
8 | #2 | Adrian Liaos -00 | D19-Københavns IF | |
9 | #2 | Simon Traoré -98 | D19-Sparta-I | |
10 | #2 | Anders Hørby Madsen -01 | D19-Sparta-II |