Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet100m racerunner200m racerunner800m racerunner
Boldkast • Finale • Piger -7 år • Søndag kl. 11:30
145 gram
A: På stadion ved kugle
Forsøg: 3
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 15.30 | Saga Kristine Søgaard -12 | Slagelse Atletik DELTA | 15.30 | 13.98 | 14.50 |
2 | 14.92 | Mira Mai Henriksen -12 | Sparta | 14.92 | 12.88 | 12.66 |
3 | 12.09 | Sofie From Gren -12 | IK Hellas | 10.94 | 4.49 | 12.09 |
4 | 11.84 | Julie Silleborg -12 | Sparta | 11.84 | 10.24 | 9.73 |
5 | 10.03 | Niovi Kastrinaki -13 | Sparta | 9.04 | 10.03 | 9.63 |
6 | 9.50 | Julia Kjær -Christensen -13 | Sparta | 7.88 | 9.50 | 8.08 |
7 | 9.47 | Paula Jørgensen -13 | Gentofte IK | 8.67 | 9.47 | 8.57 |
8 | 7.58 | Isa Cornelia Zhao Olsen -12 | Københavns IF | 3.29 | 7.58 | 5.98 |
9 | 6.85 | Paula Petersone Milcevic -13 | Sparta | 6.85 | 5.90 | 5.73 |
10 | 6.11 | Birna Dis Ingibjornsdottir -14 | Bagsværd AC | 2.78 | 4.63 | 6.11 |
11 | 4.23 | Eva Damborg -13 | Bagsværd AC | 3.87 | 4.23 | 3.69 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | Eva Damborg -13 | Bagsværd AC | ||
2 | Mira Mai Henriksen -12 | Sparta | ||
3 | Isa Cornelia Zhao Olsen -12 | Københavns IF | ||
4 | Saga Kristine Søgaard -12 | Slagelse Atletik DELTA | ||
5 | DNS | Mariana Vargas -12 | Sparta | |
6 | Paula Petersone Milcevic -13 | Sparta | ||
7 | Paula Jørgensen -13 | Gentofte IK | ||
8 | Birna Dis Ingibjornsdottir -14 | Bagsværd AC | ||
9 | DNS | Ella Gislum -12 | Sparta | |
10 | 7.63 | Julia Kjær -Christensen -13 | Sparta | |
11 | 8.78 | Julie Silleborg -12 | Sparta | |
12 | 8.80 | Niovi Kastrinaki -13 | Sparta | |
13 | 12.12 | Sofie From Gren -12 | IK Hellas |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 12.12 | Sofie From Gren -12 | IK Hellas | |
2 | 8.80 | Niovi Kastrinaki -13 | Sparta | |
3 | 8.78 | Julie Silleborg -12 | Sparta | |
4 | 7.63 | Julia Kjær -Christensen -13 | Sparta | |
5 | Birna Dis Ingibjornsdottir -14 | Bagsværd AC | ||
6 | Eva Damborg -13 | Bagsværd AC | ||
7 | Paula Jørgensen -13 | Gentofte IK | ||
8 | Isa Cornelia Zhao Olsen -12 | Københavns IF | ||
9 | Saga Kristine Søgaard -12 | Slagelse Atletik DELTA | ||
10 | Paula Petersone Milcevic -13 | Sparta | ||
11 | Mira Mai Henriksen -12 | Sparta | ||
12 | DNS | Ella Gislum -12 | Sparta | |
13 | DNS | Mariana Vargas -12 | Sparta |