ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Semi • Piger 14-15 år • Lørdag kl. 14:10
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 3 • q: 2
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+2.8 | ||||
1 | F | 12.93 | Rose Cathrine Due -00 | Bagsværd AC |
2 | F | 12.94 | Maria Selck -99 | Sparta |
3 | F | 12.99 | Olivia Tuokila -00 | Sparta |
4 | 13.34 | Vibeke Falbe Hansen -00 | Helsingør IF | |
5 | 13.49 | Josefine A. Schultz | Frederiksberg IF | |
6 | 13.50 | Simone Hjort -99 | Sparta | |
7 | 13.79 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | Sparta | |
HEAT 2 • w:+0.6 | ||||
1 | F | 12.89 | Signe Romer -00 | Greve Atletik |
2 | F | 13.06 | Cassie Skjærbæk -99 | Hvidovre AM |
3 | F | 13.23 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta |
4 | f | 13.29 | Freja Gustafsson | Frederiksberg IF |
5 | f | 13.33 | Natasja Jacobsen -00 | Glostrup IC |
6 | 13.35 | Laura Grønbech -99 | Slagelse Atletik DELTA | |
7 | 13.54 | Kamille Busch Hansen | Frederiksberg IF | |
8 | 13.59 | Amalie Molander Pedersen | Frederiksberg IF |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
1 | 13.74 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | Sparta | 495 | |
2 | 13.77 | DNS | Mathilde Lindhardt Byrges -00 | Slagelse Atletik DELTA | 366 |
3 | 12.90 | Rose Cathrine Due -00 | Bagsværd AC | 49 | |
4 | 13.22 | Olivia Tuokila -00 | Sparta | 483 | |
5 | 13.27 | Vibeke Falbe Hansen -00 | Helsingør IF | 228 | |
6 | 13.09 | Maria Selck -99 | Sparta | 460 | |
7 | 13.54 | Simone Hjort -99 | Sparta | 504 | |
8 | 13.54 | Josefine A. Schultz | Frederiksberg IF | 144 | |
HEAT 2 | |||||
1 | 13.80 | Kamille Busch Hansen | Frederiksberg IF | 145 | |
2 | 13.62 | Amalie Molander Pedersen | Frederiksberg IF | 127 | |
3 | 13.17 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 437 | |
4 | 12.90 | Signe Romer -00 | Greve Atletik | 207 | |
5 | 13.37 | Laura Grønbech -99 | Slagelse Atletik DELTA | 364 | |
6 | 13.18 | Cassie Skjærbæk -99 | Hvidovre AM | 255 | |
7 | 13.55 | Freja Gustafsson | Frederiksberg IF | 138 | |
8 | 13.52 | Natasja Jacobsen -00 | Glostrup IC | 169 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 12.90 | Rose Cathrine Due -00 | Bagsværd AC | 49 | |
2 | 12.90 | Signe Romer -00 | Greve Atletik | 207 | |
3 | 13.09 | Maria Selck -99 | Sparta | 460 | |
4 | 13.17 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 437 | |
5 | 13.18 | Cassie Skjærbæk -99 | Hvidovre AM | 255 | |
6 | 13.22 | Olivia Tuokila -00 | Sparta | 483 | |
7 | 13.27 | Vibeke Falbe Hansen -00 | Helsingør IF | 228 | |
8 | 13.37 | Laura Grønbech -99 | Slagelse Atletik DELTA | 364 | |
9 | 13.52 | Natasja Jacobsen -00 | Glostrup IC | 169 | |
10 | 13.54 | Josefine A. Schultz | Frederiksberg IF | 144 | |
11 | 13.54 | Simone Hjort -99 | Sparta | 504 | |
12 | 13.55 | Freja Gustafsson | Frederiksberg IF | 138 | |
13 | 13.62 | Amalie Molander Pedersen | Frederiksberg IF | 127 | |
14 | 13.74 | Sarah Sveistrup Dahl -00 | Sparta | 495 | |
15 | 13.80 | Kamille Busch Hansen | Frederiksberg IF | 145 | |
16 | 13.77 | DNS | Mathilde Lindhardt Byrges -00 | Slagelse Atletik DELTA | 366 |