Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
22-24 sep., 2023
Arrangør: Greve Atletik •
Info side
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter400 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk40m frame running100m frame running200m frame running400m frame runningHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast3-kamp4 x 100 meter stafet4 x 200 meter stafet4 x 60 meter hæk stafet
600 meter • Finale • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 15:55
# | Resultat | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | PB | 2.09.30 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club |
2 | 2.13.40 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | |
3 | 2.16.51 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | |
4 | 2.16.55 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | |
5 | 2.35.25 | August Elias Sonne -14 | Sparta | |
6 | 2.36.42 | Arlo Finnekaasa Roome -14 (NOR) | Sparta | |
7 | 2.39.12 | Silas Hammer Ubbesen -15 | Gentofte IK | |
8 | 2.40.44 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas |
# | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|
5 | Arlo Finnekaasa Roome -14 (NOR) | Sparta | 360 | ||
6 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 361 | 2.27.39 | |
7 | August Elias Sonne -14 | Sparta | 362 | ||
8 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 363 | ||
9 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 364 | ||
10 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | 365 | ||
11 | Silas Hammer Ubbesen -15 | Gentofte IK | 366 | ||
12 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 367 |
# | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Eigil Autrup Helgstrand -15 | Amager Atletik Club | 363 | ||
2 | Aske Gram -14 | Bagsværd Atletik Club | 361 | 2.27.39 | |
3 | Silas Hammer Ubbesen -15 | Gentofte IK | 366 | ||
4 | Lauge Van Dijk -14 | IK Hellas | 364 | ||
5 | Sølvi Nygaard -14 | Køge Atletik og Motion | 367 | ||
6 | Lucas Thygesen -14 | Køge Atletik og Motion | 365 | ||
7 | August Elias Sonne -14 | Sparta | 362 | ||
8 | Arlo Finnekaasa Roome -14 (NOR) | Sparta | 360 |