ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
Alle øvelser
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Længdespring • Finale • Piger 10 år • Søndag kl. 11:50
1 meter zoneafsæt
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 4.26 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 4.06 | 4.06 | 4.11 | 4.07 | 4.22 | 4.26 |
2 | 4.00 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 3.71 | 3.76 | 3.63 | 3.90 | 4.00 | 3.99 |
3 | 3.81 | Karla Schärfe -03 | Sparta | 3.57 | 3.81 | 3.35 | 2.54 | 3.78 | 3.67 |
4 | 3.77 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 3.58 | 3.50 | 3.50 | 3.63 | 3.72 | 3.77 |
5 | 3.76 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 3.57 | 3.70 | 3.50 | 3.54 | 3.64 | 3.76 |
6 | 3.55 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 3.55 | 2.89 | 3.46 | 3.14 | 2.95 | 3.43 |
7 | 3.48 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 3.48 | 3.14 | 3.13 | 2.85 | 3.19 | 3.12 |
8 | 3.22 | Sarah Vrijbergen -03 | Ballerup AK | 3.12 | 2.76 | 2.87 | 3.13 | 3.22 | 2.79 |
9 | 3.22 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF | 2.98 | 3.22 | 2.92 | |||
10 | 2.99 | Laura H. Olsen -03 | Ballerup AK | 2.99 | 2.89 | 2.72 | |||
11 | 2.96 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 2.96 | 2.80 | 2.61 | |||
12 | 2.96 | Beate Rasmussen -03 | Amager AC | 2.76 | 2.96 | 2.62 | |||
13 | 2.84 | Maria Harmen-Kofoed -03 | Ballerup AK | X | 2.84 | 2.32 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3.27 | Beate Rasmussen -03 | Amager AC | 4 | |
2 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF | 139 | ||
3 | Maria Harmen-Kofoed -03 | Ballerup AK | 101 | ||
4 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 416 | ||
5 | 3.95 | Karla Schärfe -03 | Sparta | 473 | |
6 | 3.19 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 369 | |
7 | 4.26 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 394 | |
8 | 3.52 | DNS | Amina Dyfan -03 | Københavns IF | 312 |
9 | 4.07 | DNS | Louise Sæbye Carøe -03 | Bagsværd AC | 55 |
10 | Sarah Vrijbergen -03 | Ballerup AK | 112 | ||
11 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 70 | ||
12 | 4.02 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 193 | |
13 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 266 | ||
14 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 201 | ||
15 | Laura H. Olsen -03 | Ballerup AK | 89 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4.26 | Josefine Skifter Andersen -03 | Slagelse Atletik DELTA | 394 | |
2 | 4.02 | Ida Boe Rasmussen -03 | Greve Atletik | 193 | |
3 | 3.95 | Karla Schärfe -03 | Sparta | 473 | |
4 | 3.27 | Beate Rasmussen -03 | Amager AC | 4 | |
5 | 3.19 | Lea Strand Mortensen -03 | Køge Atletik | 369 | |
6 | Cecilie Gedsø Færge -03 | Ballerup AK | 70 | ||
7 | Maria Harmen-Kofoed -03 | Ballerup AK | 101 | ||
8 | Sarah Vrijbergen -03 | Ballerup AK | 112 | ||
9 | Laura H. Olsen -03 | Ballerup AK | 89 | ||
10 | Ellen Sofie Folker -03 | Frederiksberg IF | 139 | ||
11 | Louise Høkilde Wassmann -03 | Greve Atletik | 201 | ||
12 | Josephine Koch Jacobsen -03 | Herlev Atletik | 266 | ||
13 | Annika Haldbo -03 | Sparta | 416 | ||
14 | 4.07 | DNS | Louise Sæbye Carøe -03 | Bagsværd AC | 55 |
15 | 3.52 | DNS | Amina Dyfan -03 | Københavns IF | 312 |