Kronborg Games - afdeling 2 • Snekkersten Idrætscenter • Snekkersten
23 feb., 2013
Arrangør: Helsingør IF
Højdespring • Finale • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 15:45
# | Resultat | Points | Navn | Team | 130 | 135 | 140 | 145 | 150 | 155 | 160 | 165 | 168 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1.65 | 30 | Oliver Chabert -99 | Greve Atletik | O | O | O | XXO | XXO | XXX | |||
2 | 1.60 | 25 | Virgil Topholm Hartmann -98 | Sparta | XO | O | XO | XO | XXX | ||||
3 | 1.55 | 20 | Albert Ranning -98 | Københavns IF | O | O | O | O | XXO | XXX | |||
4 | 1.45 | 19 | Villads Clausen -98 | Amager AC | O | O | O | O | XXX | ||||
4 | 1.45 | 19 | Emil Ipsen -99 | Ballerup AK | O | O | O | XXX | |||||
4 | 1.45 | 19 | Casper Jørgensen -99 | Amager AC | O | O | O | O | XXX | ||||
4 | 1.45 | 19 | Laurits Børgesen -98 | IK Olympia | O | O | O | XXX | |||||
8 | 1.45 | 15 | Victor Peréz Tidmand -98 | Glostrup IC | O | XO | O | XXX |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.45 | Victor Peréz Tidmand -98 | Glostrup IC | 73 | |
2 | 1.50 | Villads Clausen -98 | Amager AC | 10 | |
3 | 1.50 | Laurits Børgesen -98 | IK Olympia | 405 | |
4 | 1.60 | Virgil Topholm Hartmann -98 | Sparta | 311 | |
5 | 1.60 | Albert Ranning -98 | Københavns IF | 408 | |
6 | 1.61 | Oliver Chabert -99 | Greve Atletik | 374 | |
7 | 1.61 | DNS | Aske Valdemar Petersen -98 | Helsingør IF | 102 |
8 | Casper Jørgensen -99 | Amager AC | 463 | ||
9 | Emil Ipsen -99 | Ballerup AK | 348 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.61 | Oliver Chabert -99 | Greve Atletik | 374 | |
2 | 1.60 | Albert Ranning -98 | Københavns IF | 408 | |
3 | 1.60 | Virgil Topholm Hartmann -98 | Sparta | 311 | |
4 | 1.50 | Villads Clausen -98 | Amager AC | 10 | |
5 | 1.50 | Laurits Børgesen -98 | IK Olympia | 405 | |
6 | 1.45 | Victor Peréz Tidmand -98 | Glostrup IC | 73 | |
7 | Casper Jørgensen -99 | Amager AC | 463 | ||
8 | Emil Ipsen -99 | Ballerup AK | 348 | ||
9 | 1.61 | DNS | Aske Valdemar Petersen -98 | Helsingør IF | 102 |