ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
60 meter • Indl. • Drenge 10 år • Lørdag kl. 12:05
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+1.6 | ||||
1 | F | 9.00 | Carl Johan Zachariae -04 | Sparta |
2 | f | 9.42 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | Sparta |
3 | f | 10.03 | Alfred Rasmussen -04 | Gentofte IK |
4 | f | 10.08 | Valdemar B. Thomsen -04 | Greve Atletik |
5 | f | 10.64 | August Bøg Ekholm -04 | IK Hellas |
6 | 10.67 | Daniel Thierbach -04 | Greve Atletik | |
HEAT 2 • w:-0.8 | ||||
1 | F | 9.36 | Sofus Vølund -04 | Bagsværd AC |
2 | f | 9.37 | Vilhelm Krüger -04 | Sparta |
3 | f | 10.28 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | Bagsværd AC |
4 | 10.67 | Peter Grevy Ejstrup -04 | Sparta | |
5 | 11.14 | Sebastian Thulstrup -04 | Sparta |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | Daniel Thierbach -04 | Greve Atletik | 180 | ||
3 | 9.10 | Carl Johan Zachariae -04 | Sparta | 393 | |
4 | 10.19 | Alfred Rasmussen -04 | Gentofte IK | 160 | |
5 | 10.29 | August Bøg Ekholm -04 | IK Hellas | 268 | |
6 | 9.94 | Valdemar B. Thomsen -04 | Greve Atletik | 213 | |
7 | 9.45 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | Sparta | 489 | |
HEAT 2 | |||||
9.50 | DNS | Ruben Lønborg Brandt-Bada -04 | FIF Hillerød | 124 | |
9.87 | DNS | Mikkel Schrøder -04 | Herlev Atletik | 234 | |
2 | 10.17 | DNS | Lucas Ravn -04 | Sparta | 450 |
3 | 11.28 | Sebastian Thulstrup -04 | Sparta | 498 | |
4 | 9.39 | Sofus Vølund -04 | Bagsværd AC | 53 | |
5 | 9.45 | Vilhelm Krüger -04 | Sparta | 532 | |
6 | 10.00 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | Bagsværd AC | 33 | |
7 | 10.55 | Peter Grevy Ejstrup -04 | Sparta | 486 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 9.10 | Carl Johan Zachariae -04 | Sparta | 393 | |
2 | 9.39 | Sofus Vølund -04 | Bagsværd AC | 53 | |
3 | 9.45 | Vilhelm Krüger -04 | Sparta | 532 | |
4 | 9.45 | Rasmus Hvorup Jensen -04 | Sparta | 489 | |
5 | 9.94 | Valdemar B. Thomsen -04 | Greve Atletik | 213 | |
6 | 10.00 | Asbjørn Hedebo Boye -04 | Bagsværd AC | 33 | |
7 | 10.19 | Alfred Rasmussen -04 | Gentofte IK | 160 | |
8 | 10.29 | August Bøg Ekholm -04 | IK Hellas | 268 | |
9 | 10.55 | Peter Grevy Ejstrup -04 | Sparta | 486 | |
10 | 11.28 | Sebastian Thulstrup -04 | Sparta | 498 | |
11 | Daniel Thierbach -04 | Greve Atletik | 180 | ||
12 | 9.50 | DNS | Ruben Lønborg Brandt-Bada -04 | FIF Hillerød | 124 |
13 | 9.87 | DNS | Mikkel Schrøder -04 | Herlev Atletik | 234 |
14 | 10.17 | DNS | Lucas Ravn -04 | Sparta | 450 |