Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
29-30 sep., 2018
Arrangør: Greve Atletik
40 meter60 meter80 meter100 meter200 meter600 meter800 meter1500 meter60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast4 x 200 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 60 meter hæk stafet200m racerunner1500m racerunner100m racerunner
600 meter • Finale • Piger 13 år • Søndag kl. 16:00
Løb A: Ved normalt startsted
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|
1 | 1.42.08 | Sofia Thøgersen -05 | Sparta | .075 |
2 | 1.49.99 | Annabelle Viple -05 | Amager AC | .984 |
3 | 1.50.74 | Asta Exner Jensen -05 | Allerød AM | .734 |
4 | 1.52.37 | Ajda Podobnikar -05 | Bagsværd AC | .365 |
5 | 1.52.80 | Helena Reijnen -05 | Sparta | .796 |
6 | 1.54.09 | Annika Holther Olesen -05 | Ballerup AK | .082 |
7 | 1.54.29 | Saga Bergholm -05 | Sparta | .290 |
8 | 1.55.61 | Alma Juhl Horsgaard -05 | Københavns IF | .601 |
9 | 1.55.70 | Alma Eide Larsen -05 | Allerød AM | .699 |
10 | 1.55.80 | Birgit Svendsen -05 | Glostrup IC | .792 |
11 | 1.56.22 | Anna Bjaaland Andersen -06 | Amager AC | .215 |
12 | 2.04.12 | Ada Nissen Thyrsted -06 | Amager AC | .117 |
13 | 2.05.81 | Frida Revall -06 | Greve Atletik | .805 |
14 | 2.06.86 | Julia Ferris -06 | Gentofte IK | .860 |
15 | 2.11.55 | Mathilde Pihl -05 | Amager AC | .548 |
16 | 2.13.51 | Emilie Jæger -06 | IK Hellas | .510 |
17 | 2.16.22 | Anna Søgaard Olsen -05 | Viking Atletik | .218 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
441 | 1.56.01 | Alma Juhl Horsgaard -05 | Københavns IF | ||
442 | 2.10.45 | DNS | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | |
443 | Anna Søgaard Olsen -05 | Viking Atletik | 88 | ||
444 | Helena Reijnen -05 | Sparta | 65 | ||
445 | Mathilde Pihl -05 | Amager AC | |||
446 | 1.57 | Asta Exner Jensen -05 | Allerød AM | ||
447 | 1.57.29 | Anna Bjaaland Andersen -06 | Amager AC | ||
448 | Emilie Jæger -06 | IK Hellas | |||
449 | 2.04.53 | Birgit Svendsen -05 | Glostrup IC | ||
450 | 1.40.28 | Sofia Thøgersen -05 | Sparta | 64 | |
451 | Alma Eide Larsen -05 | Allerød AM | |||
452 | Frida Revall -06 | Greve Atletik | 26 | ||
453 | 1.56.75 | Ajda Podobnikar -05 | Bagsværd AC | ||
454 | 1.59.60 | Ada Nissen Thyrsted -06 | Amager AC | ||
455 | 2.12.48 | Julia Ferris -06 | Gentofte IK | ||
456 | Saga Bergholm -05 | Sparta | |||
457 | 1.52 | Annika Holther Olesen -05 | Ballerup AK | ||
458 | 1.47.81 | Annabelle Viple -05 | Amager AC |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.52 | Annika Holther Olesen -05 | Ballerup AK | ||
2 | 1.57 | Asta Exner Jensen -05 | Allerød AM | ||
3 | 1.40.28 | Sofia Thøgersen -05 | Sparta | 64 | |
4 | 1.47.81 | Annabelle Viple -05 | Amager AC | ||
5 | 1.56.01 | Alma Juhl Horsgaard -05 | Københavns IF | ||
6 | 1.56.75 | Ajda Podobnikar -05 | Bagsværd AC | ||
7 | 1.57.29 | Anna Bjaaland Andersen -06 | Amager AC | ||
8 | 1.59.60 | Ada Nissen Thyrsted -06 | Amager AC | ||
9 | 2.04.53 | Birgit Svendsen -05 | Glostrup IC | ||
10 | 2.12.48 | Julia Ferris -06 | Gentofte IK | ||
11 | Alma Eide Larsen -05 | Allerød AM | |||
12 | Mathilde Pihl -05 | Amager AC | |||
13 | Frida Revall -06 | Greve Atletik | 26 | ||
14 | Emilie Jæger -06 | IK Hellas | |||
15 | Helena Reijnen -05 | Sparta | 65 | ||
16 | Saga Bergholm -05 | Sparta | |||
17 | Anna Søgaard Olsen -05 | Viking Atletik | 88 | ||
18 | 1.53.27 | DNS | Madeleine Audre A. Rasmussen -05 | Sparta | |
19 | 2.10.45 | DNS | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC |