ØST ungdom inde • Ballerup Super Arena • Ballerup
20-21 jan., 2018
Arrangør: Ballerup AK
Kuglestød • Finale • Piger 16-17 år • Lørdag kl. 11:10
3.0 kg
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 8
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13.32 | Amalie Pfeiffer -01 | Ballerup AK | 11.93 | 12.92 | 13.07 | X | X | 13.32 |
2 | 12.82 | Ida Beiter Bomme -01 | Sparta | 11.76 | 12.82 | 12.17 | 11.20 | X | 12.25 |
3 | 11.43 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 11.43 | X | X | X | X | 11.24 |
4 | 10.35 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 10.16 | 10.05 | 10.35 | 9.85 | 10.06 | 10.10 |
5 | 10.19 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 8.79 | X | 9.59 | 9.89 | 9.86 | 10.19 |
6 | 10.16 | Anne Lorenzen -02 | Hvidovre AM | 9.57 | 9.30 | 9.44 | 8.78 | 9.23 | 10.16 |
7 | 9.74 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 9.36 | 9.74 | 9.31 | 9.06 | 9.33 | X |
8 | 8.77 | Mette Marie Jensen -01 | Ballerup AK | 8.69 | 8.53 | 8.77 | 8.72 | 8.25 | 8.51 |
9 | 8.17 | Margaret Darkwa -02 | Ballerup AK | 8.17 | 7.93 | 7.78 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 234 | ||
2 | 10.42 | DNS | Sofia Lange -02 | Sparta | 431 |
3 | 10.30 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 85 | |
4 | Anne Lorenzen -02 | Hvidovre AM | 235 | ||
5 | Margaret Darkwa -02 | Ballerup AK | 70 | ||
6 | 12.33 | Ida Beiter Bomme -01 | Sparta | 367 | |
7 | 12.91 | Amalie Pfeiffer -01 | Ballerup AK | 39 | |
8 | 9.41 | Mette Marie Jensen -01 | Ballerup AK | 74 | |
9 | 9.64 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 390 | |
10 | 12.39 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 172 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 12.91 | Amalie Pfeiffer -01 | Ballerup AK | 39 | |
2 | 12.39 | Laura Zilstorff -02 | Greve Atletik | 172 | |
3 | 12.33 | Ida Beiter Bomme -01 | Sparta | 367 | |
4 | 10.30 | Rebecca Spiegelhauer -02 | Ballerup AK | 85 | |
5 | 9.64 | Liv Nedergaard -02 | Sparta | 390 | |
6 | 9.41 | Mette Marie Jensen -01 | Ballerup AK | 74 | |
7 | Margaret Darkwa -02 | Ballerup AK | 70 | ||
8 | Anne Lorenzen -02 | Hvidovre AM | 235 | ||
9 | Alberte Riber Jakobsen -01 | Hvidovre AM | 234 | ||
10 | 10.42 | DNS | Sofia Lange -02 | Sparta | 431 |