Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
Boldkast • Finale • Piger 8-9 år • Lørdag kl. 14:00
145 gram
A: På stadion ved kugle
Forsøg: 3 • Forsøg i finale: 3 • Antal til finale: 6
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 28.96 | Laura Lehman Jensen -10 | Frederiksberg IF | 27.93 | 21.82 | 27.36 | 28.96 | X | 22.88 |
2 | 24.47 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Sparta | 19.99 | 13.93 | 21.24 | 20.35 | 24.47 | 23.26 |
3 | 23.98 | Jolie Aldama -10 | Glostrup IC | 21.63 | 23.98 | 23.02 | 18.21 | 19.80 | 21.83 |
4 | 23.00 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | Frederiksberg IF | 21.28 | 21.30 | 23.00 | 19.20 | 21.67 | X |
5 | 21.55 | Johanne Hansen-Møller -10 | Sparta | 18.25 | 10.12 | X | X | 21.55 | 21.41 |
6 | 20.83 | Juliet Hodge -10 | Copenhagen International School (CIS) | 19.99 | 13.92 | 20.65 | 20.83 | 19.95 | 20.06 |
7 | 18.13 | Filippa Rogge -10 | Hvidovre Atletik | X | 18.13 | 14.62 | |||
8 | 16.37 | Ilsa Roome -10 | Sparta | 16.37 | 16.10 | 16.34 | |||
9 | 15.42 | Freja Abildgaard -10 | Fremad Holbæk | 12.89 | 13.20 | 15.42 | |||
10 | 14.06 | Lola Fjældhøj -11 | Københavns IF | 14.06 | 10.03 | 7.33 | |||
11 | 13.41 | Frida Gram Jensen -11 | Sparta | 13.20 | 11.34 | 13.41 | |||
12 | 12.24 | Mille Jørgensen -10 | Fremad Holbæk | 10.99 | 8.96 | 12.24 | |||
13 | 11.38 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | Sparta | 10.67 | 11.38 | X | |||
14 | 10.76 | Sofie Ziegler -11 | IK Hellas | 10.76 | 10.64 | 9.91 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | Frederiksberg IF | ||
2 | Jolie Aldama -10 | Glostrup IC | ||
3 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | Sparta | ||
4 | Mille Jørgensen -10 | Fremad Holbæk | ||
5 | Filippa Rogge -10 | Hvidovre Atletik | ||
6 | Lola Fjældhøj -11 | Københavns IF | ||
7 | Sofie Ziegler -11 | IK Hellas | ||
8 | Johanne Hansen-Møller -10 | Sparta | ||
9 | 16.10 | Freja Abildgaard -10 | Fremad Holbæk | |
10 | 17.13 | Frida Gram Jensen -11 | Sparta | |
11 | 19.34 | Ilsa Roome -10 | Sparta | |
12 | 22.70 | Juliet Hodge -10 | Copenhagen International School (CIS) | |
13 | 25.74 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Sparta | |
14 | 27.81 | Laura Lehman Jensen -10 | Frederiksberg IF |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 27.81 | Laura Lehman Jensen -10 | Frederiksberg IF | |
2 | 25.74 | Wilma Caroline Nielsen -10 | Sparta | |
3 | 22.70 | Juliet Hodge -10 | Copenhagen International School (CIS) | |
4 | 19.34 | Ilsa Roome -10 | Sparta | |
5 | 17.13 | Frida Gram Jensen -11 | Sparta | |
6 | 16.10 | Freja Abildgaard -10 | Fremad Holbæk | |
7 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | Frederiksberg IF | ||
8 | Mille Jørgensen -10 | Fremad Holbæk | ||
9 | Jolie Aldama -10 | Glostrup IC | ||
10 | Filippa Rogge -10 | Hvidovre Atletik | ||
11 | Sofie Ziegler -11 | IK Hellas | ||
12 | Lola Fjældhøj -11 | Københavns IF | ||
13 | Johanne Hansen-Møller -10 | Sparta | ||
14 | Ella Christine Vorgaard Andersen -11 | Sparta | ||
15 | 22.44 | DNS | Freja Bank -10 | Herlev Atletik |
16 | 10.13 | DNS | Julia Pelczar -10 | Herlev Atletik |