Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
28-29 sep., 2019
Arrangør: Greve Atletik
60 meter hæk • Indl. • Piger 13 år • Lørdag kl. 10:25
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
Løb A: Ved normalt startsted
Antal heats: 2 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.9 | |||||
1 | q | 11.00 | Filippa B Clemmensen -07 | Gentofte IK | .994 |
2 | q | 11.82 | Caroline Ringhofer -06 | Hvidovre Atletik | .817 |
3 | q | 14.04 | Astrid Legård Have Rasmussen -07 | ROAR | .040 |
4 | q | 14.13 | Hanna Horch -06 | Trongårdens IF | .123 |
5 | q | 14.76 | Josephine Preus -07 | HG ATM | .754 |
HEAT 2 • w:+0.3 | |||||
1 | q | 10.64 | Clara Juul Pallesen -06 | Amager AC | .639 |
2 | q | 10.72 | Sarah Engsig Karup -06 | Bagsværd AC | .718 |
3 | q | 10.81 | Aurora A Thostrup -06 | Sparta | .804 |
4 | q | 10.96 | Luna Frid Hanberg -06 | Sparta | .956 |
5 | q | 11.42 | Pil Nedergaard -06 | Sparta | .413 |
6 | q | 13.10 | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | .095 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | Filippa B Clemmensen -07 | Gentofte IK | ||
3 | Astrid Legård Have Rasmussen -07 | ROAR | ||
4 | 19.74 | Hanna Horch -06 | Trongårdens IF | |
5 | 15.44 | DNS | Sophia Bonde -07 | Københavns IF |
6 | Caroline Ringhofer -06 | Hvidovre Atletik | ||
7 | Josephine Preus -07 | HG ATM | ||
HEAT 2 | ||||
2 | 12.52 | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | |
3 | 10.83 | Pil Nedergaard -06 | Sparta | |
4 | 10.43 | Luna Frid Hanberg -06 | Sparta | |
5 | 10.32 | Sarah Engsig Karup -06 | Bagsværd AC | |
6 | 10.35 | Aurora A Thostrup -06 | Sparta | |
7 | 10.58 | Clara Juul Pallesen -06 | Amager AC | |
8 | 11.66 | DNS | Estha Færch -07 | Amager AC |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 10.32 | Sarah Engsig Karup -06 | Bagsværd AC | |
2 | 10.35 | Aurora A Thostrup -06 | Sparta | |
3 | 10.43 | Luna Frid Hanberg -06 | Sparta | |
4 | 10.58 | Clara Juul Pallesen -06 | Amager AC | |
5 | 10.83 | Pil Nedergaard -06 | Sparta | |
6 | 12.52 | Sophia Bosack -06 | Bagsværd AC | |
7 | 19.74 | Hanna Horch -06 | Trongårdens IF | |
8 | Filippa B Clemmensen -07 | Gentofte IK | ||
9 | Josephine Preus -07 | HG ATM | ||
10 | Caroline Ringhofer -06 | Hvidovre Atletik | ||
11 | Astrid Legård Have Rasmussen -07 | ROAR | ||
12 | 11.07 | DNS | Ada Nissen Thyrsted -06 | Amager AC |
13 | 11.66 | DNS | Estha Færch -07 | Amager AC |
14 | 15.44 | DNS | Sophia Bonde -07 | Københavns IF |