DT elitedivision indl. • Odense atletikstadion • Odense
21 maj, 2017
Arrangør: Odense Atletik
400 meter • Finale • Kvinder senior • Søndag kl. 16:10
Antal heats: 2
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | 53.58 | 9,00 | Sara Slott Petersen -87 | K-Aarhus 1900 |
2 | 57.88 | 7,00 | Freja Wærness -00 | K-Aalborg AM |
3 | 58.52 | 6,00 | Olivia Thorsgaard -00 | K-Sparta |
4 | 59.34 | 5,00 | Mia H. Mørck -99 | K-Bagsværd AC |
5 | 59.56 | 4,00 | Laura Rosing Møller -94 | K-Odense Atletik |
6 | 1.00.34 | 3,00 | Mathilde Yttesen -01 | K-Amager AC |
8 | 1.02.74 | 2,00 | Anna Krab Scheibelein -97 | K-Københavns IF |
9 | 1.22.53 | 1,00 | Marie-Louise Levy -79 | K-Hvidovre AM |
HEAT 2 | ||||
7 | 1.00.80 | Viktoria Dommer -01 | K-Sparta |
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
1 | 53.58 | 9,00 | Sara Slott Petersen -87 | K-Aarhus 1900 |
2 | 57.88 | 7,00 | Freja Wærness -00 | K-Aalborg AM |
3 | 58.52 | 6,00 | Olivia Thorsgaard -00 | K-Sparta |
4 | 59.34 | 5,00 | Mia H. Mørck -99 | K-Bagsværd AC |
5 | 59.56 | 4,00 | Laura Rosing Møller -94 | K-Odense Atletik |
6 | 1.00.34 | 3,00 | Mathilde Yttesen -01 | K-Amager AC |
7 | 1.00.80 | Viktoria Dommer -01 | K-Sparta | |
8 | 1.02.74 | 2,00 | Anna Krab Scheibelein -97 | K-Københavns IF |
9 | 1.22.53 | 1,00 | Marie-Louise Levy -79 | K-Hvidovre AM |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | #1 | Laura Rosing Møller -94 | K-Odense Atletik | |
2 | #1 | Marie-Louise Levy -79 | K-Hvidovre AM | |
3 | #1 | Mia H. Mørck -99 | K-Bagsværd AC | |
4 | #1 | Freja Wærness -00 | K-Aalborg AM | |
5 | #1 | Sara Slott Petersen -87 | K-Aarhus 1900 | |
6 | #1 | Mathilde Yttesen -01 | K-Amager AC | |
7 | #1 | Anna Krab Scheibelein -97 | K-Københavns IF | |
8 | #1 | Olivia Thorsgaard -00 | K-Sparta | |
HEAT 2 | ||||
3 | #2 | DNS | Annesofie Hartmann Nielsen -00 | K-Hvidovre AM |
4 | #2 | DNS | Nanna Muurholm -01 | K-Aalborg AM |
5 | #1 | DNS | Cornelia Slej -99 | K-Aarhus 1900 |
6 | #2 | Viktoria Dommer -01 | K-Sparta |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | #1 | Mathilde Yttesen -01 | K-Amager AC | |
2 | #1 | Mia H. Mørck -99 | K-Bagsværd AC | |
3 | #1 | Marie-Louise Levy -79 | K-Hvidovre AM | |
4 | #1 | Anna Krab Scheibelein -97 | K-Københavns IF | |
5 | #1 | Laura Rosing Møller -94 | K-Odense Atletik | |
6 | #1 | Olivia Thorsgaard -00 | K-Sparta | |
7 | #1 | Freja Wærness -00 | K-Aalborg AM | |
8 | #1 | Sara Slott Petersen -87 | K-Aarhus 1900 | |
9 | #2 | Viktoria Dommer -01 | K-Sparta | |
10 | #1 | DNS | Cornelia Slej -99 | K-Aarhus 1900 |
11 | #2 | DNS | Annesofie Hartmann Nielsen -00 | K-Hvidovre AM |
12 | #2 | DNS | Nanna Muurholm -01 | K-Aalborg AM |