DM inde • Spar Nord Arena • Skive
21-22 feb., 2015
Arrangør: Skive AM
200 meter • Indl. • Kvinder senior • Lørdag kl. 13:00
Antal heats: 5 • Til næste runde: 4 • Q: 0 • q: 4
# | Q | Resultat | Navn | Team | Reaktion |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | |||||
1 | f | 25.36 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | 0.131 |
2 | f | 26.27 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM | 0.171 |
3 | 28.16 | Helena Nicolaisen -95 | Sparta | 0.220 | |
HEAT 2 • w:X | |||||
1 | f | 25.52 | Mette Graversgaard -95 | Aarhus 1900 | 0.164 |
2 | 27.18 | Laura Møller -94 | Kolding KFUM | 0.235 | |
DQ | Liv D. Pedersen -97 | Københavns IF | |||
HEAT 3 • w:X | |||||
1 | f | 26.22 | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta | 0.160 |
2 | f | 26.77 | Julia H Maurer -93 | Sparta | 0.202 |
3 | 27.75 | Anne Ohrt Gregersen -99 | Esbjerg AM | 0.124 | |
HEAT 4 • w:X | |||||
1 | f | 25.42 | Anna Thestrup Andersen -95 | Aarhus 1900 | 0.158 |
2 | 27.49 | Emma Giovanna Vitale -93 | Sparta | 0.306 | |
3 | 27.56 | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | 0.185 | |
HEAT 5 • w:X | |||||
1 | f | 26.01 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | 0.127 |
2 | f | 26.31 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 0.134 |
DQ | Julie Meyer -98 | Aarhus 1900 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
2 | 28.16 | Helena Nicolaisen -95 | Sparta | 114 | 27.07 | |
3 | 26.83 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM | 36 | 25.91 | |
4 | 25.44 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | 115 | 25.44 | |
HEAT 2 | ||||||
2 | Mette Graversgaard -95 | Aarhus 1900 | 150 | |||
3 | 26.69 | Laura Møller -94 | Kolding KFUM | 54 | 26.69 | |
4 | 26.48 | Liv D. Pedersen -97 | Københavns IF | 8 | 26.48 | |
HEAT 3 | ||||||
2 | 27.79 | Anne Ohrt Gregersen -99 | Esbjerg AM | 40 | 27.79 | |
3 | 27.06 | Julia H Maurer -93 | Sparta | 116 | ||
4 | 25.38 | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta | 101 | 25.38 | |
HEAT 4 | ||||||
2 | 2.72 | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | 166 | ||
3 | 27.37 | Emma Giovanna Vitale -93 | Sparta | 119 | 27.37 | |
4 | 25.33 | Anna Thestrup Andersen -95 | Aarhus 1900 | 144 | 25.33 | |
HEAT 5 | ||||||
DNS | Frida Sångren -97 | Aarhus 1900 | 142 | |||
26.41 | DNS | Annemarie Nissen -94 | Københavns IF | 20 | 26.41 | |
DNS | Sara Petersen -87 | Aarhus 1900 | 141 | 24.13 | ||
25.38 | DNS | Martha Traoré -95 | Sparta | 112 | 25.25 | |
25.90 | DNS | Sandra Böll -94 | Sparta | 117 | 25.90 | |
2 | Julie Meyer -98 | Aarhus 1900 | 160 | 27.03 | ||
3 | 26.76 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 30 | 26.34 | |
4 | 26.26 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | 9 | 26.13 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2.72 | Therese Helk Olesen -99 | Skive AM | 166 | ||
2 | 25.33 | Anna Thestrup Andersen -95 | Aarhus 1900 | 144 | 25.33 | |
3 | 25.38 | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta | 101 | 25.38 | |
4 | 25.44 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | 115 | 25.44 | |
5 | 26.26 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | 9 | 26.13 | |
6 | 26.48 | Liv D. Pedersen -97 | Københavns IF | 8 | 26.48 | |
7 | 26.69 | Laura Møller -94 | Kolding KFUM | 54 | 26.69 | |
8 | 26.76 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 30 | 26.34 | |
9 | 26.83 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM | 36 | 25.91 | |
10 | 27.06 | Julia H Maurer -93 | Sparta | 116 | ||
11 | 27.37 | Emma Giovanna Vitale -93 | Sparta | 119 | 27.37 | |
12 | 27.79 | Anne Ohrt Gregersen -99 | Esbjerg AM | 40 | 27.79 | |
13 | 28.16 | Helena Nicolaisen -95 | Sparta | 114 | 27.07 | |
14 | Mette Graversgaard -95 | Aarhus 1900 | 150 | |||
15 | Julie Meyer -98 | Aarhus 1900 | 160 | 27.03 | ||
16 | 25.38 | DNS | Martha Traoré -95 | Sparta | 112 | 25.25 |
17 | 25.90 | DNS | Sandra Böll -94 | Sparta | 117 | 25.90 |
18 | 26.41 | DNS | Annemarie Nissen -94 | Københavns IF | 20 | 26.41 |
19 | DNS | Frida Sångren -97 | Aarhus 1900 | 142 | ||
20 | DNS | Sara Petersen -87 | Aarhus 1900 | 141 | 24.13 |
200 meter • Finale • Kvinder senior • Lørdag kl. 16:30
Antal heats: 2
# | Resultat | Navn | Team | Reaktion |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:X | ||||
1 | 25.13 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | |
2 | 25.41 | Anna Thestrup Andersen -95 | Aarhus 1900 | |
3 | 25.41 | Mette Graversgaard -95 | Aarhus 1900 | |
4 | 26.18 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | |
HEAT 2 • w:X | ||||
5 | 26.27 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM | 0.472 |
6 | 26.39 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 0.122 |
7 | 26.59 | Julia H Maurer -93 | Sparta | 0.165 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||||
1 | 26.01 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | 9 | 26.13 | |
2 | 25.52 | Mette Graversgaard -95 | Aarhus 1900 | 150 | ||
3 | 25.42 | Anna Thestrup Andersen -95 | Aarhus 1900 | 144 | 25.33 | |
4 | 25.36 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | 115 | 25.44 | |
HEAT 2 | ||||||
1 | 26.22 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta | 101 | 25.38 |
2 | 26.77 | Julia H Maurer -93 | Sparta | 116 | ||
3 | 26.31 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 30 | 26.34 | |
4 | 26.27 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM | 36 | 25.91 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | PB | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 25.36 | Anne Sofie Kirkegaard -98 | Sparta | 115 | 25.44 | |
2 | 25.42 | Anna Thestrup Andersen -95 | Aarhus 1900 | 144 | 25.33 | |
3 | 25.52 | Mette Graversgaard -95 | Aarhus 1900 | 150 | ||
4 | 26.01 | Astrid Glenner-Frandsen -93 | Københavns IF | 9 | 26.13 | |
5 | 26.27 | Stella Jørgensen -96 | Esbjerg AM | 36 | 25.91 | |
6 | 26.31 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 30 | 26.34 | |
7 | 26.77 | Julia H Maurer -93 | Sparta | 116 | ||
8 | 26.22 | DNS | Emma Beiter Bomme -98 | Sparta | 101 | 25.38 |