ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
200 meter • Finale • Drenge 16-17 år • Søndag kl. 11:15
Antal heats: 3
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-2.3 | |||
13 | 25.77 | Fuad Ahmed Raga -96 | Sparta |
14 | 25.83 | Jakob Fedder -97 | Amager AC |
15 | 25.90 | Daniel Koreng -96 | Sparta |
16 | 26.15 | Kasper Andersson -97 | Greve Atletik |
HEAT 2 • w:-3.0 | |||
2 | 23.78 | Oliver Brandt-Nielsen -97 | Køge Atletik |
6 | 24.31 | Jonathan Ude Jørgensen -97 | Herlev Atletik |
7 | 24.36 | Markus Gorgone Larsen -97 | Holte Atletik |
8 | 24.61 | Jacob Ziska -97 | Frederiksberg IF |
10 | 25.27 | Ali Al-mousawi -96 | Køge Atletik |
12 | 25.64 | Dan Oudom -96 | Herlev Atletik |
HEAT 3 • w:-3.1 | |||
1 | 23.16 | Peter Trajkovski -96 | Københavns IF |
3 | 24.20 | Sebastian Valentin Buscha -97 | Bagsværd AC |
4 | 24.23 | Philip Reynolds -96 | Sparta |
5 | 24.23 | Jakob H. Andersen -97 | HG ATM |
9 | 24.86 | Johan K. Thomsen -97 | Ballerup AK |
11 | 25.34 | Nikolaj Bahrt -96 | Amager AC |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | 25.44 | DNS | Anton Small Karlsen -97 | Herlev Atletik | 259 |
3 | 25.55 | Daniel Koreng -96 | Sparta | 436 | |
4 | 25.37 | Jakob Fedder -97 | Amager AC | 16 | |
5 | 25.38 | Fuad Ahmed Raga -96 | Sparta | 452 | |
6 | 26.55 | Kasper Andersson -97 | Greve Atletik | 196 | |
HEAT 2 | |||||
1 | 25.09 | Dan Oudom -96 | Herlev Atletik | 260 | |
2 | 24.74 | Markus Gorgone Larsen -97 | Holte Atletik | 282 | |
3 | 24.47 | Jonathan Ude Jørgensen -97 | Herlev Atletik | 264 | |
4 | 24.09 | Oliver Brandt-Nielsen -97 | Køge Atletik | 371 | |
5 | 24.59 | Jacob Ziska -97 | Frederiksberg IF | 144 | |
6 | 24.97 | Ali Al-mousawi -96 | Køge Atletik | 362 | |
HEAT 3 | |||||
24.21 | DNS | Lukas Bredo -97 | Ballerup AK | 94 | |
DNS | Frederik Schou-Nielsen -96 | Sparta | 450 | ||
1 | 24.05 | Nikolaj Bahrt -96 | Amager AC | 24 | |
2 | 23.68 | Jakob H. Andersen -97 | HG ATM | 271 | |
3 | 22.26 | Peter Trajkovski -96 | Københavns IF | 346 | |
4 | 23.96 | Philip Reynolds -96 | Sparta | 524 | |
5 | 23.60 | Sebastian Valentin Buscha -97 | Bagsværd AC | 60 | |
6 | 24.03 | Johan K. Thomsen -97 | Ballerup AK | 84 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 22.26 | Peter Trajkovski -96 | Københavns IF | 346 | |
2 | 23.60 | Sebastian Valentin Buscha -97 | Bagsværd AC | 60 | |
3 | 23.68 | Jakob H. Andersen -97 | HG ATM | 271 | |
4 | 23.96 | Philip Reynolds -96 | Sparta | 524 | |
5 | 24.03 | Johan K. Thomsen -97 | Ballerup AK | 84 | |
6 | 24.05 | Nikolaj Bahrt -96 | Amager AC | 24 | |
7 | 24.09 | Oliver Brandt-Nielsen -97 | Køge Atletik | 371 | |
8 | 24.47 | Jonathan Ude Jørgensen -97 | Herlev Atletik | 264 | |
9 | 24.59 | Jacob Ziska -97 | Frederiksberg IF | 144 | |
10 | 24.74 | Markus Gorgone Larsen -97 | Holte Atletik | 282 | |
11 | 24.97 | Ali Al-mousawi -96 | Køge Atletik | 362 | |
12 | 25.09 | Dan Oudom -96 | Herlev Atletik | 260 | |
13 | 25.37 | Jakob Fedder -97 | Amager AC | 16 | |
14 | 25.38 | Fuad Ahmed Raga -96 | Sparta | 452 | |
15 | 25.55 | Daniel Koreng -96 | Sparta | 436 | |
16 | 26.55 | Kasper Andersson -97 | Greve Atletik | 196 | |
17 | 24.21 | DNS | Lukas Bredo -97 | Ballerup AK | 94 |
18 | 25.44 | DNS | Anton Small Karlsen -97 | Herlev Atletik | 259 |
19 | DNS | Frederik Schou-Nielsen -96 | Sparta | 450 |