ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
22-23 jun., 2013
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
Kuglestød • Finale • Piger 14-15 år • Søndag kl. 14:25
3.0 kg
# | Resultat | Navn | Team | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 12.71 | Karoline Mangor -98 | Sparta | X | 12.71 | 12.04 | 12.55 | ||
2 | 11.42 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | Sparta | 11.42 | 11.10 | 10.91 | 10.62 | X | 10.23 |
3 | 11.23 | Ane Riber -99 | Køge Atletik | 10.80 | 10.99 | 10.40 | 11.23 | 10.68 | 10.33 |
4 | 11.19 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 10.50 | 10.91 | 11.10 | 10.90 | 10.48 | 11.19 |
5 | 10.71 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 9.90 | 10.38 | 10.62 | 10.21 | 9.71 | 10.71 |
6 | 9.94 | Freja Lomholt -99 | Sparta | 9.94 | 9.42 | X | 9.74 | X | X |
7 | 9.51 | Marie-Therese Guidje -98 | Helsingør IF | 9.51 | X | X | |||
8 | 9.38 | Tara Brodin Abrahamsson -98 | Greve Atletik | 9.00 | 8.77 | 9.30 | 9.38 | 8.94 | 9.28 |
9 | 8.95 | Emma Larsen -98 | Sparta | 8.95 | 8.44 | X | |||
10 | 8.83 | Laura Pauska -99 | HUAC Holeby | 8.34 | 8.77 | 8.83 | |||
11 | 8.68 | Cathrine Trodsøe Hansen -99 | Køge Atletik | 8.48 | 8.68 | 8.45 | |||
12 | 8.19 | Julie Rafn -99 | Amager AC | 8.19 | 7.96 | 7.46 | |||
13 | 8.02 | Liv Cantby -99 | Korsør AM | 6.83 | 7.10 | 8.02 | |||
14 | 7.29 | Simone Hjort -99 | Fredensborg Atletik | 6.84 | 7.29 | 6.47 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
13.59 | DNS | Thea Jensen -99 | Glostrup IC | 171 | |
1 | 5.27 | DNS | Cassandra Rønn -99 | Glostrup IC | 164 |
2 | 10.94 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 476 | |
3 | 11.57 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | Sparta | 444 | |
4 | 7.47 | Liv Cantby -99 | Korsør AM | 304 | |
5 | 10.05 | Cathrine Trodsøe Hansen -99 | Køge Atletik | 366 | |
6 | Julie Rafn -99 | Amager AC | 19 | ||
7 | 10.99 | Freja Lomholt -99 | Sparta | 451 | |
8 | 8.35 | Emma Larsen -98 | Sparta | 447 | |
9 | 10.81 | Marie-Therese Guidje -98 | Helsingør IF | 243 | |
10 | 12.70 | Karoline Mangor -98 | Sparta | 475 | |
11 | 10.51 | Ane Riber -99 | Køge Atletik | 363 | |
12 | 7.78 | Laura Pauska -99 | HUAC Holeby | 289 | |
13 | Simone Hjort -99 | Fredensborg Atletik | 132 | ||
14 | 10.14 | Tara Brodin Abrahamsson -98 | Greve Atletik | 217 | |
15 | 11.63 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 398 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 12.70 | Karoline Mangor -98 | Sparta | 475 | |
2 | 11.63 | Nickoline Skifter Anderse -98 | Slagelse Atletik DELTA | 398 | |
3 | 11.57 | Emilie Rigdahl Hansen -99 | Sparta | 444 | |
4 | 10.99 | Freja Lomholt -99 | Sparta | 451 | |
5 | 10.94 | Katrine Koch Jacobsen -99 | Sparta | 476 | |
6 | 10.81 | Marie-Therese Guidje -98 | Helsingør IF | 243 | |
7 | 10.51 | Ane Riber -99 | Køge Atletik | 363 | |
8 | 10.14 | Tara Brodin Abrahamsson -98 | Greve Atletik | 217 | |
9 | 10.05 | Cathrine Trodsøe Hansen -99 | Køge Atletik | 366 | |
10 | 8.35 | Emma Larsen -98 | Sparta | 447 | |
11 | 7.78 | Laura Pauska -99 | HUAC Holeby | 289 | |
12 | 7.47 | Liv Cantby -99 | Korsør AM | 304 | |
13 | Julie Rafn -99 | Amager AC | 19 | ||
14 | Simone Hjort -99 | Fredensborg Atletik | 132 | ||
15 | 13.59 | DNS | Thea Jensen -99 | Glostrup IC | 171 |
16 | 5.27 | DNS | Cassandra Rønn -99 | Glostrup IC | 164 |